Sport

Mistrzostwa Polski TSK Skierniewice

W dniach 4-6.09.2020 r. w Skierniewicach odbyły się X Mistrzostwa Polski w Trójboju Siłowym Klasycznym oczywiście z zachowaniem rygorów związanych z Covid-19. Łańcut w zawodach reprezentowało z powodzeniem trzech zawodników z szkolnego Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego ,,ZIELONI". Siostry Aleksandra i Gabriela Blajer oraz Karol Wawrzaszek. Było ciężko były ogromne emocje ale ostatecznie wszystko skończyło się pomyślnie.

Oto osiągnięte wyniki:

1. Aleksandra Blajer - zdobyła złoty medal w grupie wiekowej juniorek do lat 20 w kategorii wagowej do 52kg wynikiem 330kg (P-125kg, WLK-72.5kg, MC-132,5kg - 84.89 PKT IPF). Osiągnięty wynik uplasował zawodniczkę na II miejscu w kategorii OPEN kobiet do lat 20.
2. Gabriela Blajer - zdobyła złoty medal w grupie wiekowej juniorek do lat 20 w kategorii wagowej do 57kg wynikiem 342.5kg (P-137kg rekord Polski,WLK-70, MC-135 - 83.06 PKT IPF).
W klasyfikacji drużynowej klubów w grupie wiekowej kobiet do lat 20 zdobyte dwa złote medale uplasowały nasz klub na III miejscu drużynowo.
3. Karol Wawrzaszek - zdobył srebrny medal w grupie wiekowej juniorów do lat 18 w kategorii wagowej do 66kg wynikiem 340kg (P-100kg, WLK-100kg, MC-140kg).

Jestem dumny i bardzo zadowolony z występów naszych podopiecznych. Dla niewtajemniczonych informacja dotycząca trójboju. W skład trójboju siłowego wchodzą trzy konkurencje tj.: przysiad ze sztangą, wyciskanie sztangi leżąc i martwy ciąg. Każdy startujący ma trzy podejścia w każdej z konkurencji i w czasie tych występów musi podnieść jak największy ciężar. Niezaliczenie jednej z trzech wymienionych konkurencji kończy się dyskwalifikacją.