PIĘĆ MEDALI MISTRZOSTW POLSKI DLA REPREZENTACJI ŁAŃCUTA

W dniach 13-14.10.2012 roku w Kielcach zostały rozegrane Mistrzostwa Polski w Wyciskaniu Sztangi Leżąc techniką klasyczną – naturalnie bez specjalistycznego sprzętu. Po raz kolejny z powodzeniem w zawodach startowali wychowankowie i zawodnicy Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego ,,ZIELONI” Łańcut,

którzy promowali na zawodach nasz region.  W kategorii wagowej do 52 kg dwa złote medale wywalczyła Marta Sroczyk,  która zwyciężyła w grupie wiekowej do lat 20 i 23. Planowo jest jeszcze juniorką do lat 18. W następnej kategorii wagowej do 57 kg bezkonkurencyjna była starsza siostra Monika Sroczyk, która również zdobyła dwa złote medale w grupie wiekowej do lat 20 i do lat 23. W trakcie swojego startu dwa razy poprawiła aktualny Rekord Polski w sumie, aż o 7.5 kg. Obecny rekord Polski w kategorii wagowej do 57 kg juniorek do lat 20 i 23 wynosi 67.5 kg.

Osiągnięty przez zawodniczkę wynik uplasował ją również na pierwszym miejscu w kategorii (OPEN) mistrza mistrzyń z formuły Wilks'a w grupie wiekowej juniorek, za co zawodniczka została uhonorowana i nagrodzona pięknymi pucharami. Honoru panów w zawodach bronił Andrzej Paszko, który startował w jednej z najmocniej obsadzonych kategorii wagowych do 66 kg. w grupie wiekowej do lat 20 i osiągniętym wynikiem  115 kg wywalczył brązowy medal.  Suma zdobytych przez zawodniczki w mistrzostwach punktów uplasowała nasz klub na drugim miejscu w Polsce w klasyfikacji drużynowej juniorek.

Nie było by osiągnięć bez wsparcia sponsorów. W imieniu swoim i zawodników klubu składam szczególne podziękowania Panu Staroście Łańcuckiemu Adamowi Krzysztoniowi, Pani dyrektor PZOPP w Łańcucie Annie Sokołowskiej, dyrektorowi ZST w Łańcucie Markowi Miezinowi i Panom Prezesom Banku Spółdzielczego w Łańcucie Wacławowi i Szczepanowi Kozłowskim.

Zawodników do występu w mistrzostwach przygotował Adam Bielecki.