Aktualności
37-100 Łańcut, ul. Armii Krajowej 51A, tel.17 225 2286, fax.17 225 6893
e-mail: szkola@zstlancut.pl
  • Zarejestruj

Powiatowy Konkurs Kolęd i Pastorałek

   W dniu 18 stycznia 2016 roku w Zespole Szkół Technicznych w Łańcucie odbył się Powiatowy Konkurs Kolęd i Pastorałek w języku angielskim i niemieckim pt. „Christmas Time In A Song" , „Weihnachten im Lied.”. Piosenka jest świetną metodą nauki języka obcego, stanowi bowiem bogate źródło słownictwa i wyrażeń. Ponadto muzyka rozwija wrażliwość i wpływa na emocje. Do udziału w konkursie zostały zaproszone szkoły gimnazjalne powiatu łańcuckiego i przeworskiego.

   Organizatorami konkursu byli nauczyciele języka angielskiego i niemieckiego ZST w Łańcucie: Joanna Bar, Ewa Brzyszcz, Jacek Trzyna i Wiesława Bielec. Chęć udziału w konkursie wyraziły następujące szkoły, które wytypowały swoich uczestników:

   W kategorii soliści wystąpili:

1. Maksymilian Pilch- Publiczne Gimnazjum nr 1 w Łańcucie, opiekun – Agnieszka Dec
2. Sabina Skórska - Publiczne Gimnazjum nr 1 w Łańcucie, opiekun – Ewelina Barnat
3. Weronika Majka – Zespół Szkolno-Gimnazjalny w Sieteszy, opiekun - Marzena Drapała
4. Klaudia Drąg – Publiczne Gimnazjum w Kraczkowej, opiekun – Agnieszka Maczuga
5. Martyna Balawejder – Zespół Szkół w Markowej, opiekun – Justyna Bar
6. Magdalena Kozioł - Zespół Szkół w Markowej, opiekun – Justyna Bar
7. Milena Bar - Zespół Szkół w Markowej, opiekun – Justyna Bar
8. Wiktoria Pelc – Niepubliczne Gimnazjum w Handzlówce, opiekun – Anna Jabłońska
9. Weronika Kucaba - Publiczne Gimnazjum w Kraczkowej, opiekun – Agnieszka Maczuga
10. Beata Skorus - Publiczne Gimnazjum nr 1 w Łańcucie, opiekun - Ewelina Barnat
11. Aleksandra Hadław - Zespół Szkół w Wysokiej, opiekun – Monika Surmacz
12. Karolina Kopeć - Publiczne Gimnazjum nr 1 w Łańcucie, opiekun – Ewelina Barnat
13. Klaudia Buszta – Publiczne Gimnazjum w Rakszawie, opiekun – Mariola Dańczak
14. Artur Pudło - Publiczne Gimnazjum w Rakszawie, opiekun – Katarzyna Karasiewicz
15. Aleksandra Sierżęga - Publiczne Gimnazjum w Rakszawie, opiekun – Katarzyna Karasiewicz

   W kategorii zespoły wystąpili:

1. Weronika Guzek, Faustyna Stopyra - Zespół Szkół w Czarnej, opiekun – Karolina Wojtan-Wiśniewska
2. Kamila Metyk, Aleksandra Nizioł, Kamila Drozd - Publiczne Gimnazjum w Medyni Głogowskiej, opiekun – Anna Gaweł - Schoeneich

   Wszyscy uczestnicy zgromadzili się w sali gimnastycznej ZST w Łańcucie, po czym zostali bardzo gorąco przywitani przez prowadzących – Kamilę Konieczny – pedagoga ZST oraz Jacka Trzynę – nauczyciela języka angielskiego w ZST. Następnie dyrektor szkoły Marek Miezin oficjalnie rozpoczął uroczystość, złożył podziękowania opiekunom za przygotowanie podopiecznych do udziału w konkursie, zaś występującym uczniom życzył opanowania tremy i jak najlepszego zaprezentowania się na scenie. Pan dyrektor przekazał również kilka istotnych informacji dotyczących kierunków kształcenia w szkole oraz nadmienił także, że laureaci konkursu uzyskają dodatkowe punkty przy rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych.

   Po krótkim przemówieniu pana dyrektora nastąpiła część oficjalna – prezentacja utworów przez poszczególnych uczestników konkursu, które oceniało Jury w składzie: Dariusz Dudek – przewodniczący, nauczyciel muzyki, dyrygent orkiestry przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Sieteszy, Anna Plizga – wicedyrektor ZST w Łańcucie, Joanna Bar - nauczyciel języka angielskiego ZST w Łańcucie oraz Wiesława Bielec – nauczyciel języka niemieckiego ZST w Łańcucie. Występy wokalne młodych artystów oceniano pod względem doboru repertuaru, walorów głosowych, poprawności językowej wykonywanych utworów, muzykalności i ogólnego wyrazu artystycznego.

   Większość nagród ufundowanych zostało przez Zespół Szkół Technicznych w Łańcucie, pozostali sponsorzy to wydawnictwa językowe: PEARSON, OXFORD, MACMILLAN, księgarnie językowe BOOKLAND i POLANGLO oraz restauracja WOLANKA. Za oprawę akustyczną odpowiedzialny był ubiegłoroczny absolwent ZST – Karol Cebulak. Wszystkim sponsorom serdecznie dziękujemy.

   Uczestnikom przyznano I, II i III miejsce:

1. Wiktoria Pelc – Niepubliczne Gimnazjum w Handzlówce,
2. Sabina Skórska – Publiczne Gimnazjum nr 1 w Łańcucie,
3. Beata Skorus – Publiczne Gimnazjum nr 1 w Łańcucie.

  Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody, uczestnicy dyplomy, a ich opiekunowie podziękowania.

  Konkurs uświetnił występ zespołu muzycznego działającego w naszej szkole, w składzie: Karolina Morawska - solistka (kl. IVA), Gabriela Fus – solistka (kl. IIIA), Kamil Kondziołka – keyboard (kl. IVA) oraz Maciej Kubka – gitara, śpiew (kl. IVA).

  Na koniec prowadzący złożyli życzenia noworoczne i wszyscy uczestnicy wraz z opiekunami zostali zaproszeni na poczęstunek i pamiątkowe zdjęcia.

Koło fotograficzne

Egzaminy zewnętrzne

Informacje o ochronie danych osobowych

Luks "ZIELONI"

Łańcut w liczbach

Instytucje wspierające młodzież ZST

Kalendarz

Styczeń 2020
N P W Ś C Pt S
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Licznik odwiedzin

Liczba odwiedzin 1098411

Goście na stronie

Odwiedza nas 46 gości oraz 0 użytkowników.

Adres Szkoły

Zespół Szkół Technicznych

ul. Armii Krajowej 51A

37-100 Łańcut tel. 17 225 2286

fax 17 225 6893

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sport w mediach

Mistrzostwa świata w wyciskaniu sztangi leżąc w Rodby-Dania 2016 - relacja na żywo

Mistrzostwa świata w wyciskaniu sztangi leżąc w Sundsvall-Szwecja 2015 - relacja na żywo

 

Szkoła w mediach