Aktualności
37-100 Łańcut, ul. Armii Krajowej 51A, tel.17 225 2286, fax.17 225 6893
e-mail: szkola@zstlancut.pl
  • Zarejestruj

Wizyta dyrekcji Developres&Rywal

      W dniu 18 lutego 2020 r. w Zespole Szkół Technicznych w Łańcucie odbyło się spotkanie dotyczące perspektyw dalszego rozwoju i podniesienia jakości kształcenia zawodowego na kierunku technik budownictwa. W spotkaniu wzięli udział: wicestarosta Powiatu Łańcuckiego Pani Barbara Pilawa Krauz, dyrektor ZST w Łańcucie Marek Miezin, wicedyrektor ZST w Łańcucie Anna Plizga, nauczycielka przedmiotów budowlanych Anna Grzybowska, dyrektor PCKZ w Łańcucie Józef Skomra oraz przedstawiciele pracodawcy - Firmy Developres&Rywal, która od października 2019 r. objęła patronatem klasy, w których prowadzony jest zawód technik budownictwa.

   Firmę Developres, jako inwestor i firmę Rywal – jako generalny wykonawca reprezentowali naczelny dyrektor przedsiębiorstwa Wojciech Stankiewicz oraz z-ca dyrektora Jacek Maksymowicz.

    Developres&Rywal to największa firma budowlana w Rzeszowie i regionie, jej inwestycje budowlane, głównie osiedla mieszkaniowe ciszą się ogromnym zainteresowaniem na rynku nieruchomości ze względu na nowoczesną architekturę, wysoką jakość wykonania i funkcjonalność mieszkań oraz bardzo atrakcyjną lokalizację. Obecnie w Rzeszowie firma prowadzi inwestycje budowlane pn. „Tarasy nad Zalewem”, „Paderewskiego Park”, „Osiedle Bella Dolina”, kompleks biurowo mieszkaniowy „SKyRes”. We wrześniu 2019 r. firma otrzymała nagrodę w kategorii 'budynki mieszkalne' oraz Grand Prix konkursu Budowa Roku Podkarpacia 2018 organizowanego przez Podkarpacką Okręgową Izbę Inżynierów Budownictwa za drugi etap Osiedla SkyRes.

   W trakcie spotkania przedyskutowano dalszą współpracę, a w szczególności zaplanowano kolejne wycieczki zawodowe na miejsca kolejnych budów, gdzie uczniowie będą mogli poznać kluczowe i nowatorskie rozwiązania dotyczące m. in. budowy domów w technologii monolitycznej /Tarasy nad Zalewem/ prac ziemnych uwzględniających zabezpieczenie fundamentowania przed napływem wód gruntowych /osiedle na ul. Granicznej/. Pan dyrektor Wojciech Staszkiewicz potwierdził, że uczniowie mogą również liczyć na zorganizowanie przez Jego firmę staży uczniowskich oraz praktyk zawodowych w klasie III technikum. Dodatkowo przedstawiciele firmy wezmą udział w organizowanych przez Powiat Łańcucki targach edukacyjnych dla uczniów szkół podstawowych. Dla najlepszych absolwentów szkoły firma przedstawi propozycję zatrudnienia.

   W dalszej części spotkania zaproszeni goście zwiedzili bazę dydaktyczną szkoły i centrum kształcenia zawodowego. Przewodnikiem po wydziałach warsztatowych centrum był dyrektor Pan Józef Skomra. Uwagę gości zwróciło bardzo dobre wyposażenie wydziałów warsztatowych w nowoczesne maszyny, sprzęt i pomoce dydaktyczne. Szczególnym zainteresowaniem wśród zwiedzających cieszył się wydział budownictwa. Omówiono dalsze prace dotyczące jego rozwoju. Przedstawiciele firmy sugerowali rozbudowę wydziału w zakresie nabywania przez uczniów umiejętności związanych z montażem instalacji budowlanych oraz wykańczaniem pomieszczeń w zakresie tzw. suchej zabudowy. Ostatnim etapem wizyty było zaprezentowaniem gościom pracowni dydaktycznych szkoły.

   Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze, przedstawiciele Firmy Developres&Rywal z uznaniem ocenili możliwości kształcenia zawodowego w Zespole Szkól Technicznych w Łańcucie, jak również wyrazili wolę doposażenia pracowni budownictwa w materiały budowlane i inne, mogące dać uczniom rzeczywisty obraz nowoczesnych technologii jakie firma wdraża na swoich budowach.

Partnerzy szkoły

Koło fotograficzne

Egzaminy zewnętrzne

Informacje o ochronie danych osobowych

Luks "ZIELONI"

Łańcut w liczbach

Kalendarz

Sierpień 2020
N P W Ś C Pt S
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Licznik odwiedzin

Liczba odwiedzin 1141237

Goście na stronie

Odwiedza nas 69 gości oraz 0 użytkowników.

Adres Szkoły

Zespół Szkół Technicznych

ul. Armii Krajowej 51A

37-100 Łańcut tel. 17 225 2286

fax 17 225 6893

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sport w mediach

 

Szkoła w mediach