Rok 2015/2016
37-100 Łańcut, ul. Armii Krajowej 51A, tel.17 225 2286, fax.17 225 6893
e-mail: szkola@zstlancut.pl
  • Zarejestruj

4 medale Mistrzostw Świata!!!

   W dniach 16-21 maja 2016 roku w kampusie studenckim w Potchefstroom w Republice Południowej Afryki odbyły się I Mistrzostwa Świata Juniorów do lat 18, 23 i Seniorów w Wyciskaniu Sztangi Leżąc techniką klasyczną. W technice klasycznej zabronione jest stosowanie sprzętu (koszulek) wspomagających wynik sportowy. W mistrzostwach udział wzięło 30 reprezentacji narodowych.

    Warto przypomnieć, że w miesiącu lutym w Gdańsku odbyły się zawody Międzynarodowy Puchar Bałtyku, które były zarazem Eliminacjami do Finału Mistrzostw Świata. Ostatecznie Zarząd Polskiego Związku Kulturystyki Fitness i Trójboju Siłowego nominował na Mistrzostwa Świata do RPA czterech zawodników z Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego ,,ZIELONI” Łańcut. W rywalizacji pań nasz region i kraj reprezentowały: siostry Marta i Monika Sroczyk. W rywalizacji panów Andrzej Paszko i Hubert Kłak. Wyjazd na mistrzostwa poprzedziły solidne przygotowania. Marta i Monika poza szkoleniem prowadzonym w klubie uczestniczyły w obozie szkoleniowym Kadry Polski w Spale. Andrzej i Hubert trenowali w siłowni sportowej Zespołu Szkół Technicznych w Łańcucie pod okiem trenera Adama Bieleckiego. Dla zawodników z Łańcuta wyjazd na te mistrzostwa był marzeniem i przygodą życia. Początkowo niewiele osób wierzyło w to, że uda się zdobyć środki finansowe na ten wyjazd. Polski Związek Kulturystyki Fitness i Trójboju Siłowego refunduje wyjazd tylko seniorom, ale marzenia się spełniają. Sama podróż w jedną stronę trwała 35 godzin. Najpierw przejazd NEOBUSEM do Warszawy, następniez lotniska OKĘCIE wylot i 6 godzin lotu do Doha w Katarze na Półwyspie Arabskim. Z Doha po odprawie osiem godzin lotu samolotem do Johanesburga w (South Africa). Z lotniska autokarem wspólnie z reprezentacją Gruzji i Litwy do Potchefstroom miejsca gdzie rozgrywane były mistrzostwa. Po tak wyczerpującej podróży trudno o wynik sportowy ale i tym razem moi podopieczni wznieśli się na wyżyny i stanęli na wysokości zadania.

    Oto osiągnięte wyniki:

    Pierwszy złoty medal w kategorii wagowej do 66kg w grupie wiekowej juniorów do lat 23 wynikiem 142.5kg. wywalczył Andrzej Paszko. Tym samym przełamał w końcu złą passę z poprzednich startów w Mistrzostwach Świata. Był czwarty w 2014 roku w Rodby- Dania, 2015 roku w Sundsval-Szwecja i 2016 ponownie czwarty w Rodby- Dania. Ogromnym sukcesem zakończył swój występ Hubert Kłak, który po raz pierwszy startował w Mistrzostwach Świata. Zdobył srebrny medal w kategorii wagowej do 74kg w grupie wiekowej juniorów do lat 23 wynikiem 165kg. Siostry Sroczyk to klasa sama w sobie. Na arenach krajowych dominują od kilku lat i tym razem nie zawiodły. Marteczka zdobyła swój trzeci złoty medal Mistrzostw Świata w wadze do 52kg w grypie wiekowej juniorek do lat 23. Osiągniętym wynikiem 87.5kg wyrównała swój rekord Polski i zajęła pierwsze miejsce w klasyfikacji OPEN (116,68 pkt.Wilksa) w grupie wiekowej juniorek do lat 23. Monika wywalczyła swój pierwszy srebrny medal w kategorii wagowej do 57kg w grupie wiekowej seniorek wynikiem 100kg. Pierwsze miejsce straciła po fantastycznej walce. W ostatnim podejściu wyprzedziła ją Litwinka, która dominuje na arenach światowych od 20 lat. Reasumując Polskę reprezentowało dziesięciu kadrowiczów którzy łącznie wywalczyli siedem medali w tym wychowankowie łańcuckiego klubu cztery. Dwa razy grano Mazurka Dąbrowskiego dla naszej zdolnej młodzież z Łańcuta. Trener na prośbę spikera prowadzącego zawody odśpiewał do mikrofony dla zgromadzonej publiczności hymn narodowy. Wszyscy w/w to młodzi i perspektywiczni zawodnicy, którzy jeszcze wiele lat mogą być chlubą naszego miasta i kraju. Marta i Monika Sroczyk oraz Andrzej Paszko są absolwentami Zespołu Szkół Technicznych w Łańcucie a w chwili obecnej studiują na PWSTE w Jarosławiu. Hubert jest absolwentem I LO w Łańcucie obecnie studiuje na kierunku iberystyka na UMCS w Lublinie. Korzystając z okazji chciałbym odniesione sukcesy sportowe moich wychowanków zadedykować mojej kochanej żonie, która dzielnie od lat znosi i toleruje moją nieobecność w domu.

    W imieniu własnym i zawodników za okazane zrozumienie pomoc i wsparcie finansowe wyjazdu serdecznie dziękuję: Pani Wójt Gminy Rakszawa Marii Kuli, Panom Wiktorowi Sobuś właścicielowi firmy BISPOL, Tomaszowi Polesińskiemu właścicielowi firmy ,,DUŃCZYK”, Zarządowi Elektro Ciepłowni Nowa Sarzyna oraz Prezesowi Zarządu Łąńcuckiego Zakładu Komunalnego Panu Andrzejowi Antosz.

Adam Bielecki

 

Partnerzy szkoły

Koło fotograficzne

Egzaminy zewnętrzne

Informacje o ochronie danych osobowych

Luks "ZIELONI"

Łańcut w liczbach

Kalendarz

Lipiec 2020
N P W Ś C Pt S
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Licznik odwiedzin

Liczba odwiedzin 1137465

Goście na stronie

Odwiedza nas 846 gości oraz 0 użytkowników.

Adres Szkoły

Zespół Szkół Technicznych

ul. Armii Krajowej 51A

37-100 Łańcut tel. 17 225 2286

fax 17 225 6893

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sport w mediach

 

Szkoła w mediach