Rok 2009/2010
37-100 Łańcut, ul. Armii Krajowej 51A, tel.17 225 2286, fax.17 225 6893
e-mail: szkola@zstlancut.pl
  • Zarejestruj

Zjazd Absolwentów - rocznik 1990


       W dniu 19 czerwca 2010 r. odbyło się spotkanie absolwentów rocznika 1990, po 20 - latach od ukończenia szkoły. W zjeździe na 62 absolwentów szkoły z obu klas, uczestniczyło 40 kolegów, z czego jeden z Kanady, jeden z USA, a także jeden z Niemiec.Organizatorami zjazdu absolwentów byli Panowie: Robert Kochman, Grzegorz Daszkiewicz,  Stanisław Fornal, Jacek Gdula, Robert Jędruchów, Janusz Kuźniar, Alfred Naworol, Grzegorz Berman i Wojciech Ziemba.

      W uroczystości obok absolwentów szkoły wzięli udział zaproszeni nauczyciele: Stefan Ruta – ówczesny dyrektor szkoły, Eugeniusz Szal – ówczesny wicedyrektor szkoły, Anna Spicha – wychowawczyni klasy V „a”, Marek Miezin,  Edward  Kempa, Ewa Markowska – kolejni wychowawcy klasy V „b” TMR.

     Uroczystość o godzinie 1100 rozpoczęła Msza Święta, w Kościele Farnym w Łańcucie, której przewodniczył Ks. Proboszcz Parafii Korczyna Edward Sznaj, w latach 1985 – 1990  nauczyciel religii absolwentów. Kazanie wygłosił Ks. Grzegorz Polasz, absolwent szkoły, uczeń klasy V „a” TMR. W kazaniu Ks. Grzegorz  nawiązał do wielkiego znaczenia oparcia życia człowieka o system wartości, szczególnie w chwilach trudnych, wymagających dokonywania wyborów, których konsekwencje trwają całe życie. Msza Święta ofiarowana była żyjącym i nieżyjącym absolwentom i nauczycielom Technikum Mechanizacji Rolnictwa w  Łańcucie.

      Następnie zgromadzeni udali się do Zespołu Szkół Technicznych w Łańcucie, gdzie w pracowni matematyki odbyło się „Spotkanie po latach”. Wychowawcy klas piątych, Pani mgr Anna Spicha oraz mgr inż. Edward Kempa „sprawdzili” obecność na podstawie dzienników lekcyjnych, a wyczytani absolwenci w kilku zdaniach przedstawiali swoje losy po ukończeniu szkoły do dnia dzisiejszego. Również swoim spostrzeżeniami dotyczącymi zmian zachodzących w szkole, dokonaniami  w życiu prywatnym i zawodowym podzielili się zaproszeni goście.

      O godz. 1500 wszyscy zebrani zostali zaproszeni na wspólny obiad do Bursy Szkolnej, a około godz. 1530 udali się na Cmentarz Komunalny w Łańcucie by na grobach zmarłych nauczycieli i uczniów zapalić znicze.  W czasie odwiedzania grobów zmarłych wiele ciekawych i nieznanych informacji na temat ich życia i zasług dla szkoły przedstawił Pan Dyrektor Stefan Ruta.

     O godz. 1700 w restauracji „Kamienica” odbyła się część towarzyska spotkania w czasie której m.in. duże zainteresowanie wzbudziła prezentacja zdjęć z okresu pobytu absolwentów w szkole. Pomimo nie najlepszej pogody atmosfera na zjeździe była bardzo ciepła i rodzinna. Wszyscy podkreślali, że lata pobytu w szkole na zawsze pozostaną w pamięci jako czas z jednej strony beztroskiego życia, ale również okres kształtowania  postaw życiowych, zdobywania wiedzy ogólnej i zawodowej, dzięki której mogli osiągnąć wiele sukcesów zawodowych. Następne spotkanie za kolejne 10 – lat.

 

Partnerzy szkoły

Koło fotograficzne

Egzaminy zewnętrzne

Informacje o ochronie danych osobowych

Luks "ZIELONI"

Łańcut w liczbach

Kalendarz

Lipiec 2020
N P W Ś C Pt S
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Licznik odwiedzin

Liczba odwiedzin 1137466

Goście na stronie

Odwiedza nas 884 gości oraz 0 użytkowników.

Adres Szkoły

Zespół Szkół Technicznych

ul. Armii Krajowej 51A

37-100 Łańcut tel. 17 225 2286

fax 17 225 6893

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sport w mediach

 

Szkoła w mediach