Rok 2011/2012
37-100 Łańcut, ul. Armii Krajowej 51A, tel.17 225 2286, fax.17 225 6893
e-mail: szkola@zstlancut.pl
  • Zarejestruj

Światowy Dzień bez Tytoniu i Dzień Dziecka

     1 czerwca 2012 roku w naszej szkole odbył się apel z okazji Światowego Dnia bez Tytoniu oraz Dnia Dziecka. 31 maja przypada Światowy Dzień bez Tytoniu, tematem tegorocznych obchodów były „działania marketingowe przemysłu tytoniowego”. W 2012 r. głównym założeniem Światowego Dnia bez Tytoniu było uwrażliwienie młodych ludzi, w szczególności młodych kobiet, na działania marketingowe przemysłu tytoniowego , promocja zdrowego stylu życia bez palenia tytoniu, promocja korzyści płynących z niepalenia (umocnienie zdrowia własnego i swoich bliskich), motywowanie do odpowiedzialnych wyborów związanych z własnym zdrowiem i zdrowiem bliskich osób, promocja alternatywnych sposobów spędzania czasu wolnego (aktywność fizyczna).

   Pani wicedyrektor Anna Plizga rozpoczynając apel przywitała wszystkich zebranych uczniów i nauczycieli. Następnie pani pedagog Kamila Konieczny wystąpiła z prezentacją, podczas której przedstawiła uczniom jak bardzo niezbędne jest podnoszenie świadomości na temat skutków zdrowotnych biernego i czynnego palenia, w szczególności dla młodych ludzi, kobiet i ich potomstwa. Podkreśliła ważność kształtowania w sobie postaw asertywnych, ze zwróceniem uwagi na przestrzeganie prawa, podnoszenia świadomości na temat prawa do życia w środowisku wolnym od dymu tytoniowego oraz obowiązku przestrzegania zakazu palenia w miejscach publicznych. Podjęty temat wzbudził duże zainteresowanie wśród uczniów.

    Po wystąpieniu pani pedagog, uczennice klasy 3a TAK – Sylwia Kuźniar, Monika Król, Izabela Cisek, Magdalena Urban, Agnieszka Grad, Anna Tomaszek, Magdalena Słysz, Dominika Gunia – wystąpiły w scence humorystycznej ukazującej młodego mężczyznę „prześladowanego” przez papierosa. Pomimo usilnego nakłaniania do powrotu do nałogu, młody człowiek nie uległ pokusie dzięki plastrom N….. i oczywiście własnej silnej woli.

    1 czerwca każdemu dziecku kojarzy się z prezentami, ciepłym słowem, miłym gestem a że każdy ma w sobie coś z dziecka, nawet ten starszy, więc cieszy się nawet z najdrobniejszego prezentu. Pan dyrektor Marek Miezin w dniu dziecka nie zapomniał o swoich uczniach, w imieniu swoim i wszystkich nauczycieli złożył im życzenia i obdarował słodkim prezentem.

 

 

 

Koło fotograficzne

Egzaminy zewnętrzne

Informacje o ochronie danych osobowych

Luks "ZIELONI"

Łańcut w liczbach

Instytucje wspierające młodzież ZST

Kalendarz

Styczeń 2020
N P W Ś C Pt S
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Licznik odwiedzin

Liczba odwiedzin 1098548

Goście na stronie

Odwiedza nas 42 gości oraz 0 użytkowników.

Adres Szkoły

Zespół Szkół Technicznych

ul. Armii Krajowej 51A

37-100 Łańcut tel. 17 225 2286

fax 17 225 6893

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sport w mediach

Mistrzostwa świata w wyciskaniu sztangi leżąc w Rodby-Dania 2016 - relacja na żywo

Mistrzostwa świata w wyciskaniu sztangi leżąc w Sundsvall-Szwecja 2015 - relacja na żywo

 

Szkoła w mediach