Rok 2020-2021
37-100 Łańcut, ul. Armii Krajowej 51A, tel.17 225 2286, fax.17 225 6893
e-mail: szkola@zstlancut.pl
  • Zarejestruj

Rok 2020-2021

Eko-warsztaty

     Uczennice, działające w szkolnym kole Caritas przy ZST w Łańcucie uczestniczyły w warsztatach z produkcji naturalnych, roślinnych kosmetyków, które poprowadziła Pani Dominika Barć. Młodzież wykonywała kosmetyki do pielęgnacji ciała, a pierwszym samodzielnie „ukręconym” produktem stała się sól do kąpieli z dodatkiem ziół oraz ogólnie dostępnych produktów spożywczych.

Czytaj więcej...

Zaprawy tynkarskie w praktyce

    W ramach zajęć praktycznych uczniowie klasy II w zawodzie technik budownictwa wykonali renowacje tynkowanej powierzchni pomieszczenia szkolnego, bazując na materiałach otrzymanych od firmy BAUMIT.
Uczniowie przystępując do prac remontowych przygotowali podłoże, a następnie nanieśli obrzutkę wstępną Baumit VorSpritzer. Mieszankę zaprawy tynkarskiej Manu All narzucili za pomocą kielni i zaciągnęli pacą, a po osiągnięciu optymalnego stwardnienia powierzchnię zatarli.

Czytaj więcej...

Co można zrobić z kasztanów?

     W ostatni piątek (9.10.br.) w ramach przygotowań do eko-warsztatów z produkcji naturalnych kosmetyków wyruszyłyśmy w plener. Wolontariuszki ze Szkolnego Koła Caritas, między innymi w łańcuckim parku zbierały kasztany, których jesienną porą jest pod dostatkiem. Powstanie z nich półprodukt - proszek kasztanowcowy, który wkrótce wykorzystamy do wytworzenia mydła, peelingu do mycia twarzy lub scrubu do pielęgnacji ciała.

Czytaj więcej...

Współpraca z Developres & RYWAL

   Zdalne nauczanie, sytuacja epidemiczna – dużo przeszkód, a jednak... Po trudnym okresie, niewątpliwie dla każdej ze stron, uczniowie klas technikum budownictwa znowu mogą liczyć na merytoryczne wsparcie ze strony przedsiębiorstwa Developres & RYWAL.  Zaangażowanie Dyrektora Naczelnego firmy Rywal, Pana Wojciecha Staszkiewicza oraz jego współpracowników, skutkowało wyposażeniem naszej pracowni budownictwa w doskonałe pomoce dydaktyczne.

Czytaj więcej...

Projekt „Wiem jak? Żyję ekologicznie”

       W naszej szkole wraz z nowym rokiem szkolnym, rozpoczęliśmy realizację projektu edukacyjnego: „Wiem jak? Żyję ekologicznie”. Projekt ten został oceniony najwyżej, spośród wszystkich zgłoszonych jeszcze w czerwcu br. do konkursu: „Inicjatywy ekologiczne Szkolnych Kół Caritas Archidiecezji Przemyskiej w roku 2020”. Głównym celem projektu, który realizowany będzie do końca listopada 2020, jest eliminacja szkodliwych substancji z naszego najbliższego otoczenia, głównie z używanych przez nas kosmetyków oraz promocja ekologicznych opakowań.

Czytaj więcej...

Mistrzostwa Polski - Warszawa 2020

      W dniach 18-20.09.2020 r. w Warszawie na terenie hal wystawienniczych Expo XX1 odbyły się Mistrzostwa Polski w Wyciskaniu Sztangi Leżąc Klasycznym. Łańcut i Podkarpacie w zawodach promowało pięciu zawodników wychowanków Szkolnego Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego ,,ZIELONI" przy Zespole Szkół Technicznych. Siostry Aleksandra i Gabriela Blajer, Karol Wawrzaszek, Karol Budziwół i Hubert Kłak.

Czytaj więcej...

Mistrzostwa Polski TSK Skierniewice

     W dniach 4-6.09.2020 r. w Skierniewicach odbyły się X Mistrzostwa Polski w Trójboju Siłowym Klasycznym oczywiście z zachowaniem rygorów związanych z Covid-19. Łańcut w zawodach reprezentowało z powodzeniem trzech zawodników z szkolnego Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego ,,ZIELONI". Siostry Aleksandra i Gabriela Blajer oraz Karol Wawrzaszek. Było ciężko były ogromne emocje ale ostatecznie wszystko skończyło się pomyślnie.

Czytaj więcej...

Partnerzy szkoły

Koło fotograficzne

Egzaminy zewnętrzne

Informacje o ochronie danych osobowych

Luks "ZIELONI"

Łańcut w liczbach

Kalendarz

Październik 2020
N P W Ś C Pt S
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Licznik odwiedzin

Liczba odwiedzin 1158191

Goście na stronie

Odwiedza nas 195 gości oraz 1 użytkownik.

Adres Szkoły

Zespół Szkół Technicznych

ul. Armii Krajowej 51A

37-100 Łańcut tel. 17 225 2286

fax 17 225 6893

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sport w mediach

 

Szkoła w mediach