Rok 2020-2021

Rok 2020-2021

Budowa Osiedla NOVA GRANICZNA

    Ponieważ Covid-19 skutecznie przeszkodził w organizacji wycieczki , w ramach współpracy z firmą Rywal&Developres , Pan dyrektor Wojciech Staszkiewicz , z uwagi na ciekawą budowę osiedla Nova Graniczna, postanowił wraz z grupą inżynierów przedstawić nam zastosowane technologie i wykonywane roboty. W lipcu 2020 r. Firma RYWAL rozpoczęła w rejonie skrzyżowania ulic Powstańców Warszawy i ul. Granicznej w Rzeszowie budowę osiedla NOVA GRANICZNA, którego Inwestorem jest „Developres”.

Czytaj więcej...

Eliminacje szkolne OWiUB

   W dniu 7 października po raz II odbyły się w naszej szkole eliminacje do XXXIV edycji OWiUB, w których udział wzięło 31 uczestników z klas II i III w zawodzie technik budownictwa.
Czołowe miejsca zajęli uczestnicy ubiegłorocznych eliminacji okręgowych: Patryk Babiarz i Grzegorz Lenar. W punktacji zespołowej 1 miejsce zajęła klasa III A. Skład reprezentacji szkoły na zawody okręgowe ustalony będzie w grudniu.

Czytaj więcej...

Tonik, płyn micelarny, a może maść?

    W ubiegłym tygodniu miało miejsce nasze drugie spotkanie z cyklu eko - warsztatów kosmetycznych, prowadzonych przez Panią Dominikę Barć. Jego uczestniczkami były członkinie szkolnego Koła Caritas. Po krótkim wykładzie, dotyczącym wielu zalet kosmetyków naturalnych, zaczęłyśmy działać. Jako pierwsze wykonałyśmy toniki ziołowe z lipy, skrzypu oraz pokrzywy. Następnie zajęłyśmy się tworzeniem drugiego toniku, tym razem z octu jarzębinowego i różanego.

Czytaj więcej...

Eko-warsztaty

     Uczennice, działające w szkolnym kole Caritas przy ZST w Łańcucie uczestniczyły w warsztatach z produkcji naturalnych, roślinnych kosmetyków, które poprowadziła Pani Dominika Barć. Młodzież wykonywała kosmetyki do pielęgnacji ciała, a pierwszym samodzielnie „ukręconym” produktem stała się sól do kąpieli z dodatkiem ziół oraz ogólnie dostępnych produktów spożywczych.

Czytaj więcej...

Zaprawy tynkarskie w praktyce

    W ramach zajęć praktycznych uczniowie klasy II w zawodzie technik budownictwa wykonali renowacje tynkowanej powierzchni pomieszczenia szkolnego, bazując na materiałach otrzymanych od firmy BAUMIT.
Uczniowie przystępując do prac remontowych przygotowali podłoże, a następnie nanieśli obrzutkę wstępną Baumit VorSpritzer. Mieszankę zaprawy tynkarskiej Manu All narzucili za pomocą kielni i zaciągnęli pacą, a po osiągnięciu optymalnego stwardnienia powierzchnię zatarli.

Czytaj więcej...

Co można zrobić z kasztanów?

     W ostatni piątek (9.10.br.) w ramach przygotowań do eko-warsztatów z produkcji naturalnych kosmetyków wyruszyłyśmy w plener. Wolontariuszki ze Szkolnego Koła Caritas, między innymi w łańcuckim parku zbierały kasztany, których jesienną porą jest pod dostatkiem. Powstanie z nich półprodukt - proszek kasztanowcowy, który wkrótce wykorzystamy do wytworzenia mydła, peelingu do mycia twarzy lub scrubu do pielęgnacji ciała.

Czytaj więcej...

Współpraca z Developres & RYWAL

 Zdalne nauczanie, sytuacja epidemiczna – dużo przeszkód, a jednak... Po trudnym okresie, niewątpliwie dla każdej ze stron, uczniowie klas technikum budownictwa znowu mogą liczyć na merytoryczne wsparcie ze strony przedsiębiorstwa Developres & RYWAL.  Zaangażowanie Dyrektora Naczelnego firmy Rywal, Pana Wojciecha Staszkiewicza oraz jego współpracowników, skutkowało wyposażeniem naszej pracowni budownictwa w doskonałe pomoce dydaktyczne.

Czytaj więcej...

Partnerzy szkoły

Egzaminy zewnętrzne

Informacje o ochronie danych osobowych

Luks "ZIELONI"

Łańcut w liczbach

Kalendarz

styczeń 2021
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Goście na stronie

Odwiedza nas 109 gości oraz 0 użytkowników.

Adres Szkoły

Zespół Szkół Technicznych

ul. Armii Krajowej 51A

37-100 Łańcut tel. 17 225 2286

fax 17 225 6893

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sport w mediach

 

Szkoła w mediach