Zjazdy absolwentów

50-lecie ukończenia Technikum

     W dniu 21 września 2019 r. w Zespole Szkół Technicznych w Łańcucie odbył się w rocznicę 50 - lecia ukończenia Technikum Mechanizacji Rolnictwa w Łańcucie i zdania egzaminu maturalnego, zjazd absolwentów klas V „a” i V „b” – rocznik 1969. Organizatorami zjazdu byli Panowie: Jan Sebzda, Tadeusz Kluz, Henryk Rybak, Kazimierz Tama, Alfred Homa, Stanisław Nitkiewicz i Stanisław Krupa, wchodzący w skład komitetu organizacyjnego. Zjazd rozpoczął się o godzinie 9.30 od spotkania w klasach, w którym obok przybyłych absolwentów szkoły wzięli udział zaproszeni goście

tj. mgr inż. Stefan Ruta wychowawca klasy V „b”, dyrektor szkoły w latach 1882 – 1995, mgr inż. Stanisław Bieniasz wychowawca klasy V „a” dr Eugeniusz Szal, długoletni wicedyrektor szkoły oraz mgr inż. Marek Miezin, obecny dyrektor szkoły. W trakcie spotkania klasowego „po 50 – latach” wychowawcy klas „sprawdzili obecność” opowiedzieli o osiągnięciach zawodowych i losach po zakończeniu pracy zawodowej i poprosili zgromadzonych absolwentów, aby przekazali zebranym najważniejsze informacje dotyczące pracy zawodowej i spraw rodzinnych od ukończenia szkoły.

    Następnie o godzinie 11.00 uczestnicy spotkania udali się na Mszę Świętą do Kościoła pw. Świętego Michała Archanioła, którą poprowadził Ks. Proboszcz Marek Blecharczyk, katecheta w Zespole Szkół Technicznych w Łańcucie. W homilii ksiądz proboszcz podkreślił rolę systemu wartości jakimi człowiek bez względu na wiek, status społeczny powinien zawsze kierować się w życiu, pogratulował uczestnikom organizacji spotkania po latach, życzył zdrowia i wielu lat szczęścia.

    Następnie uczestnicy uroczystości zapoznali się z obecną bazą dydaktyczną szkoły, zwiedzili budynek Powiatowej Hali Sportowej oraz zaplecze dydaktyczne i warsztatowe Powiatowego Centrum Kształcenia Praktycznego. Przewodnikiem po byłych warsztatach szkolnych był pan mgr inż. Józef Skomra, dyrektor placówki. W trakcie zwiedzania pomieszczeń centrum kształcenia w Łańcucie absolwenci z zainteresowaniem wysłuchali informacji o budowie, możliwościach technicznych nowo zakupionych maszyn i urządzeń w jakie zostały wyposażone wydziały warsztatowe, podkreślali zmiany jakie zaszły w kształceniu praktycznym związane z wykorzystaniem nowoczesnych maszyn i technologii. 

    O godzinie 14.30 zgromadzeni uczestnicy zjazdu absolwentów udali się na spotkanie towarzyskie do budynku Bursy Szkolnej. W trakcie poczęstunku zebrani w dalszym ciągu wspominali szkołę, Pan Jerzy Filip pokreślił bogatą i wszechstronną wiedze jaka wyniósł ze szkoły, która wykorzystywał przez lata pełniąc wiele odpowiedzialnych stanowisk kierowniczych. Głos zabrał również pan Ryszard Fus, który podziękował za zaproszenie, podkreślił, że mimo stosunkowo krótkiego okresu pracy w szkole wspomina go bardzo mile ze względu na wielu wyjątkowych ludzi z którymi współtworzył szkołę, jak również absolwentów z którymi współpracował po zakończeniu pracy w szkole.

   Szczególny ciepło została odebrana wypowiedź Pana Stefana Ruty, który nawiązał do początku swojej pracy zawodowej, gdzie mimo bardzo młodego wieku została mu powierzone obowiązki nauczyciela i wychowawcy klasy. Podkreślił wielką rolę jaką w kształtowaniu wielu pokoleń absolwentów szkoły odegrali nieżyjący już nauczyciele tacy jak: Jan Inglot – dyrektor szkoły, Stanisław Rojewski – kierownik internatu, Władysława Mieroszewska – nauczycielka języka polskiego, Felicjan Dzierżanowski – nauczyciel przedmiotów technicznych, Roman Cisek – nauczyciel elektrotechniki i wielu innych. Na koniec tej części spotkania głos zabrał pan marek Miezin – obecny dyrektor szkoły. Przedstawił obecną sytuację szkoły, kierunki kształcenia, zmiany organizacyjne jakie nastąpiły w ostatnich latach w kształceniu zawodowym oraz sukcesy i porażki z jakimi na co dzień zmaga się kadra dydaktyczna szkoły.

     Całość spotkania upłynęło w miłej atmosferze, wróciły niezapominane wspomnienia wspólnie spędzonych lat w szkole i konieczność organizowania kolejnych spotkań najpóźniej za pięć lat.

 

Egzaminy zewnętrzne

Matura

Egzamin zawodowy

Informacje o ochronie danych osobowych

Deklaracja dostępności strony internetowej

Partnerzy szkoły

Łańcut w liczbach

Kalendarz

czerwiec 2024
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Goście na stronie

Odwiedza nas 237 gości oraz 0 użytkowników.

Adres Szkoły

Zespół Szkół Technicznych

ul. Armii Krajowej 51A

37-100 Łańcut tel. 17 225 2286

fax 17 225 6893

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sport w mediach

 

Szkoła w mediach