Zjazdy absolwentów

30-lecie ukończenia Technikum

    W dniu 19 października 2019 r. w Zespole Szkół Technicznych w Łańcucie odbył się w rocznicę 30 - lecia ukończenia Technikum Mechanizacji Rolnictwa w Łańcucie i zdania egzaminu maturalnego, zjazd absolwentów klas V „a” i V „b” – rocznik 1989. Zjazd rozpoczął się o godzinie 14.00 od zwiedzenia Powiatowego Centrum Edukacji Zawodowej w Łańcucie, byłych warsztatów szkolnych Technikum Mechanizacji Rolnictwa w Łańcucie. Przewodnikiem po wydziałach warsztatowych były dyrektor centrum Pan mgr inż. Józef Skomra.

   W trakcie zwiedzania wydziałów warsztatowych centrum kształcenia zawodowego w Łańcucie absolwenci z zainteresowaniem wysłuchali informacji o przebudowie nowego budynku centrum na bazie warsztatów szkolnych, możliwościach technicznych nowo zakupionych maszyn i urządzeń w jakie zostały wyposażone wydziały warsztatowe, podkreślali zmiany jakie zaszły w samej bazie dydaktycznej oraz możliwościach związanych z wykorzystaniem nowoczesnych maszyn i technologii.

   Po zwiedzeniu centrum kształcenia zawodowego rozpoczęło się spotkanie klasowe. Wzięli w nim udział wychowawczynie klas, Pani mgr Lucyna Kielar, pani mgr Wiesława Bielec, ówczesny dyrektor szkoły Pan mgr inż. Stefan Ryta oraz obecny dyrektor szkoły Pan mgr inż. Marek Miezin. Wychowawcy klas „sprawdzili obecność”, a absolwenci w kilku słowach wspominali swoje drogi życiowe od ukończenia szkoły. Na koniec spotkania klasowego wychowawczynie klas podziękowały za zaproszenie, stwierdziły że mimo 30 lat które upłynęły od ukończenia szkoły to nadal czują wielką sympatię do swoich wychowanków i radość z dzisiejszego spotkania. Dyrektor Stefan Ruta pogratulował zebranym, że potrafili znaleźć swoje miejsce w życiu czego potwierdzeniem jest ich dorobek zawodowy w postaci wysokich i odpowiedzialnych stanowisk jakie nadal pełnią lub pełnili przed przejściem na emeryturę. Część oficjalną zakończył obecny dyrektor szkoły mgr inż. Marek Miezin przekazując informację o obecnej organizacji szkoły jej sukcesach i problemach.

   O godzinie 17.00 zgromadzeni uczestnicy zjazdu absolwentów udali się na spotkanie towarzyskie do restauracji „Wolanka”.W trakcie dalszej części spotkania, absolwenci nadal wspominali pobyt w szkole, z humorem wspominali niektóre sytuacje z zajęć dydaktycznych, wycieczek, czy praktyk zawodowych. Szczególnym wydarzeniem nawiązującym do lat szkolnych i do ich wspomnień była prezentacja zdjęć z okresu pobytu w szkole.

   Całość spotkania upłynęło w miłej, serdecznej atmosferze, wróciły nieco zatarte przez upływający czas wspomnienia wspólnie spędzonych lat w szkole i konieczność organizowania kolejnego spotkania najpóźniej za pięć lat.

Egzaminy zewnętrzne

Matura

Egzamin zawodowy

Informacje o ochronie danych osobowych

Deklaracja dostępności strony internetowej

Partnerzy szkoły

Łańcut w liczbach

Kalendarz

czerwiec 2023
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

Goście na stronie

Odwiedza nas 76 gości oraz 0 użytkowników.

Adres Szkoły

Zespół Szkół Technicznych

ul. Armii Krajowej 51A

37-100 Łańcut tel. 17 225 2286

fax 17 225 6893

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Sport w mediach

 

Szkoła w mediach