Aktualności

Świętujemy zdobycie kolejnych medali

W dniach 20-21.03.2021 roku w Będzinie został rozegrany Puchar Polski w Wyciskaniu Sztangi Leżąc Klasycznym pod patronatem Prezydenta Miasta - Eliminacje do Mistrzostw Europy w Rosji oczywiście z zachowaniem rygorów związanych z pandemią. Łańcut w zawodach reprezentowało z powodzeniem trzech zawodników z Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego ,,ZIELONI". Siostry Aleksandra i Gabriela Blajer oraz Hubert Kłak.

W związku z wprowadzonymi obostrzeniami rządu trener zdecydował o udziale w zawodach tylko zawodników pełnoletnich, którzy w bardzo trudnych warunkach (brak dostępu do sal treningowych) prowadzili treningi co utrudniło normalny cykl przygotowań do sezonu.

Było ciężko były emocje, były łzy radości i smutku ale ostatecznie wszystko skończyło się zdobyciem trzech medali. Zdobyte medale cieszą podwójnie zważywszy na fakt, że siostry Ola i Gabrysia Blajer w tym sezonie zmieniły grupę wiekową z juniorek do lat 20 na juniorki do lat 23 czyli były najmłodsze rocznikowo w grupie startujących. Wystartowały również bez kompleksów do rywalizacji z seniorkami.

Oto osiągnięte wyniki:

1. Aleksandra Blajer - zdobyła srebrny medal w grupie wiekowej młodzieżowców w wadze do 52kg. wynikiem 72.09 PKT IPF) a uzyskany wynik w boju 75kg uplasował zawodniczkę na IV miejscu w grupie seniorek.
2. Gabriela Blajer - zdobyła dwa medale brązowy w grupie wiekowej młodzieżowców wynikiem (65.53 PKT IPF) i srebrny w wadze do 57kg w grupie seniorek wynikiem 72.5kg.
3. Hubert Kłak - startując z lekkim urazem mięśnia ukończył rywalizację na miejscu V w wadze do 83kg. Uzyskany wynik 170kg.

Podsumowując start jestem zadowolony z występów podopiecznych. Kończąc dziękuję wszystkim w naszym mieście którzy wspierają działalność sportową małych klubów.