Aktualności

50-lecie zdania matury

   W dniu 1 czerwca 2024 r. w Zespole Szkół Technicznych w Łańcucie odbyło się spotkanie absolwentów Technikum Mechanizacji Rolnictwa w Łańcucie w rocznicę 50 – lecia zdania matury i ukończenia szkoły. Organizatorami spotkania byli Panowie Ryszard Kluz i Jan Cwynar. W spotkaniu z pośród grona zaproszonych nauczycieli wzięli udział: mgr inż. Stefan Ruta – wieloletni dyrektor Zespołu Szkół Mechanizacji Rolnictwa w Łańcucie, mgr Stanisław Czech – wychowawca klasy oraz mgr inż. Marek Miezin obecny dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Łańcucie.

    Spotkanie rozpoczęło się o godz. 9.00 w Zespole Szkół Technicznych w Łańcucie, następnie uczestnicy zjazdu udali się na Cmentarz Komunalny w Łańcucie, gdzie na grobach zmarłych nauczycieli zapalono znicze i odmówiono modlitwę, której przewodniczył Ks. biskup Marian Buczek – obecnie biskup senior /od 2014 r./ diecezji charkowsko – zaporoskiej. W trakcie wizyty na cmentarzu odżyły dawne wspomnienia z okresu nauki w Technikum Mechanizacji Rolnictwa w Łańcucie o nieżyjących profesorach. Wspominano m. in. Pana dyrektora mgr inż. Jana Inglota, mgr inż. Felicjana Dzierżanowskiego, mgr Władysławę Mieroszewską, mgr inż. Romana Ciska, Andrzeja Reizera, kierownika internatu mgr Stanisława Rojewskiego i innych.

    Po powrocie z cmentarza dalsza część spotkania odbyła się w pracowni matematyki w Zespole Szkól Technicznych w Łańcucie. Na początku „spotkania po 50- latach” w imieniu organizatorów i absolwentów zabrał głos Pan Zbigniew Kalandyk, który przywitał przybyłych gości, Jego Ekscelencje Ks. biskupa Mariana Buczka, i Kolegów z klasy. Podziękował dyrektorowi szkoły za pomoc w organizacji spotkania. Następnie prowadzący spotkanie - Pan Zbigniew Kalandyk „sprawdził obecność klasy” w przypadku nieobecnych kolegów przedstawił krótka informację o przyczynach nieobecności i aktualnych losach kolegów. Podzielił się również swoimi wspomnienia z okresu nauki w Technikum Mechanizacji Rolnictwa w Łańcucie /1968 – 1973/. Po raz kolejny podkreślił wielka rolę jaką odegrali profesorowie prowadzący zajęcia z przedmiotów ogólnych i zawodowych, którzy obok dogłębnej wiedzy ogólnej i zawodowej przekazali swoim wychowankom zasady wychowania i system wartości, który ukształtował ich postawy życiowe w dorosłym życiu.

    Dalsza część spotkania odbyła się Centrum Kultury w Soninie. W jej trakcie został wyświetlony film pt. „ W 70 rocznice posługi kapłańskiej ks. Biskupa Mariana Buczka”. Film w bardzo szczegółowy i syntetyczny sposób na tle istotnych wydarzeń światowych prezentował drogę życiową Ks. biskupa Marina Buczka od lat szkolnych do czasu pełnienia obowiązków biskupa ordynariusz Diecezji Charkowsko – Zaporowskiej. W trakcie filmu Ks. biskup przekazał wiele aktualnych informacji dotyczących historycznych relacji polsko ukraińskim oraz aktualnej sytuacji związanej z działaniami wojennymi. Film wzbudził duże zainteresowanie zebranych, potwierdził wielki dorobek duszpasterski Ks. Biskupa Mariana Buczka i jego wyjątkową, ekspercką znajomość relacji polsko - ukraińskich czego potwierdzeniem były brawa po zakończeniu projekcji filmu. Ważną częścią spotkania było przekazanie Panu dyrektorowi Stefanowi Rucie na pamiątkę spotkania płaskorzeźby „Siewcy” wykonanej przez jednego z uczestników zjazdu.

    Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze, było okazją do wspomnień z lat szkolnych, ale również do wymiany doświadczeń i poglądów dotyczących losów życiowych absolwentów po ukończeniu szkoły. Wszyscy obecni potwierdzili chęć uczestnictwa w kolejnych spotkaniach w rocznicę ukończenia szkoły.

Egzaminy zewnętrzne

Matura

Egzamin zawodowy

Informacje o ochronie danych osobowych

Deklaracja dostępności strony internetowej

Partnerzy szkoły

Łańcut w liczbach

Kalendarz

czerwiec 2024
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Goście na stronie

Odwiedza nas 167 gości oraz 0 użytkowników.

Adres Szkoły

Zespół Szkół Technicznych

ul. Armii Krajowej 51A

37-100 Łańcut tel. 17 225 2286

fax 17 225 6893

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sport w mediach

 

Szkoła w mediach