Aktualności

Warsztaty edukacyjne

   17 czerwca 2024 roku uczniowie naszej szkoły z klasy Ic T i IIa T., uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych „Początki przemysłu naftowego w Galicji”. Po przywitaniu wszystkich Pani D. Rycek pracownik MBP w Łańcucie przedstawiła krótki zarys historii wydobycia nafty i początków przemysłu naftowego na terenie Polski Południowo-wschodniej i związków z Łańcutem ( Ignacy Łukasiewicz i Jan Zeh). Następnie młodzież została podzielona na trzy osobowe grupy i zaczęły się rozgrywki w grę ekonomiczną „Oil City Galicyjska Gorączka Czarnego Złota”.

   Oil City to planszowa ekonomiczna gra symulacyjna o początkach przemysłu naftowego w Galicji. Gracze wcielają się w postacie autentycznych dziewiętnastowiecznych przedsiębiorców. Działają w trzyosobowych spółkach. Kupują działki, zatrudniają wiertaczy, rozbudowują infrastrukturę, prowadzą wydobycie i sprzedaż wagonów z surowcami (nafta uzyskana z ropy naftowej, gaz, wosk ziemny). Prowadzą firmy w warunkach gwałtownie zmieniających się cen surowców. Inwestują w rozwój własnych działek i nawiązują współpracę z innymi spółkami. Wygrywa spółka, która po sześciu turach gry uzyskała największą wartość.

   Po podliczeniu wszystkich punktów I miejsce zajęła drużyna z klasy IIaT., II miejsce zajęła drużyna z klasy IcT i III miejsce zajęła drużyna z klasy IIaT. Opiekunami uczniów byli bibliotekarz szkolny Piotr Augustynowicz oraz nauczyciel języka polskiego Beata Bujak.

   Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim za udział w grze!

Egzaminy zewnętrzne

Matura

Egzamin zawodowy

Informacje o ochronie danych osobowych

Deklaracja dostępności strony internetowej

Partnerzy szkoły

Łańcut w liczbach

Kalendarz

lipiec 2024
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Goście na stronie

Odwiedza nas 675 gości oraz 0 użytkowników.

Adres Szkoły

Zespół Szkół Technicznych

ul. Armii Krajowej 51A

37-100 Łańcut tel. 17 225 2286

fax 17 225 6893

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sport w mediach

 

Szkoła w mediach