19 kwietnia br. 14 uczniów z mobilności do Hiszpanii MOBILNOŚĆ OSÓB UCZĄCYCH SIĘ I PRACOWNIKÓW W DZIEDZINIE KSZTAŁCENIA I SZKOLENIA Program Erasmus+ Projekt nr 2025-1-PL01-KA121-VET-000326424 i Projekt nr 2024-1-PL01- KA121-VET-000231278 udała się pod czujnym okiem opiekuna oraz profesjonalnego przewodnika Eduardo z firmy IMOT, na całodniową wyprawę do stolicy Andaluzji – Sewilli.
Nasza podróż rozpoczęła się o godzinie 9:14 ze stacji w Jerez de la Frontera. Komfortowy przejazd pociągiem był świetną okazją do integracji i podziwiania andaluzyjskich krajobrazów.
Po dotarciu na miejsce ruszyliśmy pieszo w stronę centrum. Głównym punktem programu była wizyta w majestatycznej Katedrze Najświętszej Marii Panny w Sewilli. To jedna z największych i najpiękniejszych świątyń na świecie, która wywarła na nas ogromne wrażenie swoimi rozmiarami i detalami architektonicznymi. Uczestniczyliśmy tam we wspólnej mszy świętej, co było dla nas ważnym momentem wyciszenia i refleksji.
Po uczcie dla ducha przyszedł czas na odpoczynek na świeżym powietrzu. Udaliśmy się na wspólny piknik do słynnego Parku Marii Luizy, a konkretnie w okolice monumentalnego kompleksu Plaza de España. W cieniu drzew i przy dźwiękach fontann mogliśmy zregenerować siły, zjeść posiłek i nacieszyć się wspólnym czasem w jednym z najpiękniejszych parków Europy.
Pełni wrażeń i nowych wiadomości, o godzinie 16:45 skierowaliśmy się z powrotem w stronę peronów kolejowych, by udać się w drogę powrotną. Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni, wróciliśmy bezpiecznie do Jerez de la Frontera.