Aktualności 2022-2023

Aktualności 2022-2023

Praktyki zawodowe - TB

   Od 3.05 do 31.05. 2023 roku klasa 3A TB odbyła praktyki zawodowe na rzeszowskich budowach, prowadzonych przez Developres & Rywal. Zajęcia praktyczne odbywały się kolejno na:
1. Bella Dolina III przy ul. Lubelskiej, realizowanej w technologii monolitycznej i mieszanej - kierownik budowy - Pan Wojtek Zmora, opiekun – Pan Pan Łukasz Furtek.
2. W budynkach w zabudowie szeregowej, wykonywanych metodą tradycyjną , przy ul. Nowowiejskiej - kierownik budowy – Pan Mirosław Seroka, który również był opiekunem grup

Czytaj więcej...

Odbiór robót budowlanych

   W dniu 17 maja 2023 r. w Zespole Szkół Technicznych w Łańcucie odbyło się Komisyjne odebranie robót budowlanych wykonanych w okresie od 9 sierpnia 2022r r. do 12 maja 2023 r., na podstawie umowy pomiędzy Powiatem Łańcuckim, a Przedsiębiorstwem Wielobranżowym „POLBUD” z Rzeszowa. W pracach Komisji uczestniczyli Pani Danuta Ozga – Starostwo Powiatowe w Łańcucie, Tadeusz Szczepański – właściciel przedsiębiorstwa „POLBUD”, Janusz Ciepielowski – kierownik budowy, Janusz Krawiec – inspektor sprawujący nadzór budowlany oraz Marek Miezin i Jakub Bem – zarządcy budynku i terenu szkoły.
Łączny koszt wykonanych prac to kwota 4 327 602,58 zł.

Czytaj więcej...

Konkurs Wiedzy Logistycznej

    25 maja 2023 roku w finale VIII Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Logistycznej w Zespole Szkół nr 2 w Rzeszowie naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 2 kształcący się w zawodzie technik logistyk: Paulina, Jakub i Kamil. Uczniów wspierała i towarzyszyła im Pani Kamila Konieczny - pedagog. Udział w konkursie jest dobrą formą sprawdzenia się, motywuje uczniów do poszerzania wiedzy oraz wzmacnia umiejętności z zakresu logistyki. Gratulujemy! 🙂 .

Czytaj więcej...

Praktyka zawodowa w Valladolid

    W dniach od 6 do 20 maja 2023 roku grupa składająca się z ośmiu uczniów przebywała w Hiszpanii, gdzie w ramach programu ERASMUS+ odbywała dwutygodniowe praktyki zagraniczne. Naszą szkołę reprezentował uczeń kl 3 Technikum budownictwa Łukasz Nykiel, który swoją praktykę zawodową odbywał w renomowanej firmie budowlanej GEOXA GENERAL DE CONSTRUCCIONES w miejscowości Valladolid.

Czytaj więcej...

Wycieczka technik logistyk

    4 maja 2023 r. klasa I Technikum logistycznego odwiedziła firmę Heli-One zajmującą się obsługą liniową oraz bazową śmigłowców z całego świata, zlokalizowaną w pobliżu międzynarodowego lotniska Rzeszów-Jasionka. Uczniowie dowiedzieli się jak przebiega proces naprawy helikopterów ale przede wszystkim zostali zapoznani z działaniami logistycznymi tj. zamawianie części, magazynowanie i ewidencja, zastosowanie nowoczesnych regałów, wysyłka do klienta.

Czytaj więcej...

Firma Heli-One w naszej szkole

   W dniu 19.05.2023 roku uczniowie klas I i II grupy technik logistyk spotkali się w naszej Szkole z przedstawicielami Firmy Heli-One działającej w branży śmigłowcowej. Uczniowie zostali zapoznani z działalnością przedsiębiorstwa a także dowiedzieli się, jak ważna jest logistyka do prawidłowego działania każdej firmy.

Czytaj więcej...

Spotkanie z ks. Zenonem Bazanem

   W dniu 15 maja 2023 r., korzystając z krótkiego pobytu w Polsce i w Łańcucie Marka Miezina - dyrektora Zespołu Szkół Technicznych w Łańcucie odwiedził Ks. Zenon Bazan, uczeń Technikum Mechanizacji Rolnictwa w latach 1965 – 1970. W rozmowie z dyrektorem szkoły wspominał czas pobytu w szkole, swoich nauczycieli, interesował się obecną sytuacją edukacyjną szkoły oraz zmianami jakie dokonały się w szkole na przestrzeni 53 lat od ukończenia szkoły. Na koniec spotkania przekazał pamiątkowy album i życzenia dla wszystkich uczniów i pracowników szkoły.

Czytaj więcej...

Mistrzostwa Polski w wyciskaniu.

     W dniach 13-14.05.2023 roku w Knurowie został rozegrany Puchar Polski i Mistrzostwa Polski w wyciskaniu sztangi leżąc. Startujący w Pucharze Polski oprócz walki o medale walczyli o kwalifikację na start w Mistrzostwach Europy a startujący w Mistrzostwach Polski walczyli o możliwość startu w Mistrzostwach Świata. Zawodnicy startujący w Pucharze Polski WL klasyfikowani byli w swojej grupie wiekowej z przelicznika IPF tj. współczynnik z wagi zawodnika mnożono przez najlepszy zaliczony przez sędziów wynik. W Mistrzostwach Polski obowiązywały kategorie wagowe.

Czytaj więcej...

Pożegnanie klas IV

„Każdy koniec jest początkiem czegoś nowego” -  28 kwietnia 2023 roku odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023 uczniów klas czwartych technikum. Uroczystość rozpoczął dyrektor szkoły mgr inż. Marek Miezin, który pogratulował wszystkim absolwentom ukończenia szkoły, podsumował wyniki w nauce, frekwencji i zachowaniu. Przypomniał także o oczekiwaniach i obowiązkach młodego pokolenia wobec społeczeństwa oraz konieczności dalszego rozwoju zawodowego i osobistego.

Czytaj więcej...

Wiecha

    28 kwietnia 2023 r. uczniowie klasy II i IV kształcący się w zawodzie technik budownictwa przekazali Dyrektorowi Szkoły Panu Markowi Miezinowi wiechę na zakończenie końcowego etapu robót remontowych w piwnicy szkoły. Absolwenci: Bartosz Blicharz, Agnieszka Fugiel, Błażej Porębny, Jakub Siuśta, Dominik Szpiłyk, Gabriela Teprag, Patryk Żelazny mieli okazje trzy lata temu rozpocząć remont pomieszczeń piwnicy głównego budynku szkoły.

Czytaj więcej...

Murarz roku 2023

    24 kwietnia 2023 roku w pracowni budowlanej Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego, uczniowie klasy III kształcący się w zawodzie technik budownictwa wzięli udział w I Szkolnym Konkursie MURARZ ROKU 2023. Nasi uczniowie przystąpili do wykonania zadania na wcześniej przygotowanych stanowiskach. Zadaniem było wymurować filar z cegły ceramicznej pełnej na zaprawie cementowo - wapiennej na pełne spoiny.

Czytaj więcej...

Powiatowe Targi Edukacyjne

     W dniach 18 - 19 kwietnia 2023 roku odbyły się XVI Powiatowe Targi Edukacyjne, w czasie których uczniowie klas ósmych szkół podstawowych, stojący u progu wyboru nowej szkoły, mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną szkół ponadpodstawowych powiatu łańcuckiego. Uroczystego otwarcia targów w Powiatowej Hali Sportowej im. Józefa Witka przy Zespole Szkół Technicznych dokonali starosta łańcucki Pan Adam Krzysztoń i wicestarosta Pani Barbara Pilawa-Krauz.

Czytaj więcej...

Wycieczka do Wienerberger

    17 kwietnia 2023 roku uczniowie klas II, III i IV kształcący się w zawodzie Technik budownictwa uczestniczyli w wycieczce do zakładu produkcyjnego Ceramiki Budowalnej - Wienerberger w Kupnie. Wycieczka została podzielona na dwie części: teoretyczną, którą rozpoczął Pan Krzysztof Wilk przedstawiając historię Firmy oraz zasady BHP w zakładzie. Następnie uczniowie w trzech grupach pod opieką pracowników i opiekunów wycieczki zostali oprowadzeni po zakładzie.

Czytaj więcej...

Egzaminy zewnętrzne

Matura

Egzamin zawodowy

Informacje o ochronie danych osobowych

Deklaracja dostępności strony internetowej

Partnerzy szkoły

Łańcut w liczbach

Kalendarz

czerwiec 2023
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

Goście na stronie

Odwiedza nas 65 gości oraz 0 użytkowników.

Adres Szkoły

Zespół Szkół Technicznych

ul. Armii Krajowej 51A

37-100 Łańcut tel. 17 225 2286

fax 17 225 6893

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Sport w mediach

 

Szkoła w mediach