Aktualności 2022-2023

Aktualności 2022-2023

Boże Narodzenie 2022

    22.12.2022 r. w sali gimnastycznej zgromadzili się uczniowie i nauczyciele, aby uczestniczyć w uroczystym apelu z okazji świąt Bożego Narodzenia. W tym roku szkolnym w świąteczny klimat całą społeczność szkolną wprowadzili następujący uczniowie: klasa 2a – Marcelina Leja, Sylwia Szczepańska, Kamil Wilczek, Kamil Wierzbiński, Kamil Kołomyja, Karol Ciąpała, klasa 2b: Michał Bawoł, Mateusz Uchman, klasa 1a – Cyprian Góral, Dominika Pich, Maja Styś, klasa 3a – Kinga Kwolek. W trakcie uroczystości uczniowie przedstawili często już zapomniane tradycje i zwyczaje Bożonarodzeniowe.

Czytaj więcej...

Spotkanie z DEVELOPRESS & RYWAL

   W dniu 21 grudnia 2022 r. w Zespole Szkół Technicznych w Łańcucie z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku odbyło się spotkanie delegacji Firmy DEVELOPRESS & RYWAL, Firmy patronackiej dla kierunku budowlanego z przedstawicielem Starostwa Powiatowego w Łańcucie i Zespołu Szkół Technicznych w Łańcucie. W spotkaniu wzięli udział Starosta Łańcucki – Adam Krzysztoń, dyrektor ds. inwestycji Firmy DeveloPres – Wojciech Staszkiewicz, z-ca dyrektora Firmy RYWAL – Jacek Maksymowicz oraz dyrektor ZST w Łańcucie – Marek Miezin i nauczycielka przedmiotów budowlanych – Anna Grzybowska.

Czytaj więcej...

Młodzieżowa Rada Powiatu

    W październiku 2022 roku z inicjatywy Radnych Powiatu Łańcuckiego weszła w życie uchwała w sprawie powołania Młodzieżowej Rady Powiatu Łańcuckiego i nadania jej statutu. W związku z tym, w celu przeprowadzenia wyborów do ww. Rady powołano stosowną Powiatową Komisję Wyborczą. Zadaniem Komisji było przyjęcie zgłoszeń kandydatów do Młodzieżowej Rady Powiatu, wyłonionych przez Szkolne Komisje Wyborcze z poszczególnych szkół ponadpodstawowych z powiatu łańcuckiego. 

Czytaj więcej...

Sypendium Prezesa Rady Ministrów

     W dniu 13 grudnia 2022 roku w Sali Kolumnowej im. Ojców Niepodległości Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie, odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów. Stypendiami wyróżniono 315 uczniów szkół ponadpodstawowych z województwa podkarpackiego. Naszą szkołę reprezentował uczeń klasy 4b TPS Damian Stafa, który w roku szkolnym 2021 / 2022 uzyskał najwyższą średnią ocen w szkole. Dyplom wręczyła Pani Ewa Leniart – Wojewoda Podkarpacki oraz Małgorzata Rauch – Podkarpacki Kurator Oświaty.

Czytaj więcej...

Olimpiada budowlana

    Agnieszka Fugiel - uczennica klasy IV w zawodzie technik budownictwa wzięła udział w I etapie (wirtualnym) Olimpiady Budowlanej MWSLiT we Wrocławiu. Jej wynik to 11 poprawnych odpowiedzi na 15 możliwych.
Celem Olimpiady jest rozwijanie wśród młodzieży zainteresowania budownictwem oraz pogłębianie wiedzy i umiejętności budowlanych, a także wyłonienie najbardziej uzdolnionych uczniów. Olimpiada składa się z trzech, następujących po sobie etapów:

Czytaj więcej...

OWiUB eliminacje szkole

    Kolejny raz w naszej szkole są organizowane eliminacje szkolne do Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych. Miło nam poinformować, iż w obecnym roku szkolnym do eliminacji okręgowych, które odbędą się 4 marca 2023 r w Rzeszowie zakwalifikowali się następujący uczniowie: Agnieszka Fugiel kl. IV, Kamil Stawarz kl. III, Łukasz Nykiel kl. III i Konrad Lonc kl. II.

Czytaj więcej...

I love numbers

   9 grudnia 2022 r. w Starostwie Powiatowym w Łańcucie miało miejsce uroczyste wręczenie nagród w konkursie matematycznym w języku angielskim "I love numbers". W tym dniu nagrodę z rąk organizatora konkursu pani Doroty Grzesik dyrektora Zespołu Szkół nr 1 im. Janusza Korczaka w Łańcucie oraz Sekretarza Powiatu pana Roberta Kochmana otrzymał Michał Inglot uczeń klasy IVa za zajęcie II miejsca w konkursie.

Czytaj więcej...

Mikołajki w ZST

Magiczny dzień, magiczna chwila, magiczny Gość!

Czytaj więcej...

Mistrzostwa Europy w Trójboju

    W dniach 25.11- 4.12.2022 roku w Skierniewicach są rozgrywane Mistrzostwa Europy w Trójboju Siłowym Klasycznym. Do rywalizacji sportowej zgłoszono łącznie 578 zawodników w tym 265 pań i 322 panów z 28 krajów. Po okresie pandemii wracamy do współzawodnictwa na arenach międzynarodowych. Nasz ostatni występ przed ogłoszeniem pandemii był w 2019 roku na Mistrzostwach Świata WLK w Tokyo-Japonia gdzie nasze miasto i kraj promowało trzech reprezentantów naszego klubu.

Czytaj więcej...

Spotkanie z BorgWarner z Jasionki

    W dniu 29 listopada 2022 r. w auli Zespołu Szkół Technicznych w Łańcucie odbyło się spotkanie uczniów klas IV technikum kształcących się w zawodzie technik pojazdów samochodowych z przedstawicielami Firmy BorgWarner Sp. Z o.o. zlokalizowanej w Jasionce k. Rzeszowa.

Czytaj więcej...

Wicemistrzostwo powiatu!!!

   W dniu 25.11.2022 r. w Hali Zespołu Szkół Technicznych im. Józefa Witka w Łańcucie odbyła się Powiatowa Licealiada w Piłce Ręcznej Chłopców o mistrzostwo powiatu łańcuckiego szkół średnich zgodnie z Kalendarzem Szkolnych Imprez Sportowych. Drużyna chłopców w składzie: Bawoł Szczepan, Pańko Mateusz, Blajer Eryk, Mierzwa Adam, Modłkowski Jakub, Murias Krystian, Sobek Szymon, Wajhaimer Dominik, zajęli 2 miejsce, opiekunem był Janusz Gwóźdź.

Czytaj więcej...

Olimpiada BHP XXIV edycja

      W dniu 25.11.2022 r. w Okręgowym Inspektoracie Pracy w Rzeszowie odbył się Wojewódzki Finał XXIV Edycji Olimpiady Wiedzy z Zakresu BHP w Rolnictwie Indywidualnym uczniów szkół województwa podkarpackiego. W finale uczestniczyło 15 uczniów z podkarpackich szkół , którzy odpowiadali na 40 pytań testowych.

Czytaj więcej...

Wybieramy zawód przyszłości

     W dniu 22 listopada br. odbył się finał II-go Podkarpackiego Konkursu „Wybieramy zawód przyszłości” organizowany przez PCEN w Rzeszowie, oraz I LO w Łańcucie. Do ścisłego finału konkursu awansowało dziewięciu uczniów spośród ponad trzydziestu uczestników z podkarpackich szkół, w tym uczennica naszej szkoły Magda Zembroń z klasy IIIa TAK. Pierwszym etapem konkursu było przygotowanie przez Magdę dokumentów aplikacyjnych koniecznych do ubiegania się o przyjęcie do pracy na stanowisko psychoterapeuty w języku polskim i angielskim.

Czytaj więcej...

Egzaminy zewnętrzne

Matura

Egzamin zawodowy

Informacje o ochronie danych osobowych

Deklaracja dostępności strony internetowej

Partnerzy szkoły

Łańcut w liczbach

Kalendarz

styczeń 2023
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Goście na stronie

Odwiedza nas 500 gości oraz 0 użytkowników.

Adres Szkoły

Zespół Szkół Technicznych

ul. Armii Krajowej 51A

37-100 Łańcut tel. 17 225 2286

fax 17 225 6893

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sport w mediach

 

Szkoła w mediach