Rok 2018-2019

XIV Powiatowe Targi Edukacyjne

   W dniach 24 - 25 kwietnia 2019 roku odbyły się XIV Powiatowe Targi Edukacyjne, w czasie których uczniowie klas ósmych szkół podstawowych i trzecich gimnazjum, stojący u progu wyboru nowej szkoły, mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną szkół i placówek powiatu łańcuckiego. Tegoroczna edycja odbyła się w nowej Powiatowej Hali Sportowej im. Józefa Witka przy Zespole Szkół Technicznych i przebiegała pod hasłem "Zbuduj z nami swoją przyszłość".

     Uroczystego otwarcia targów dokonali starosta łańcucki Pan Adam Krzysztoń i wicestarosta Pani Barbara Pilawa-Krauz. Pierwszą część targów prowadziła Pani Kamila Konieczny, która powitała wszystkich zaproszonych gości i dokonała prezentacji oferty edukacyjnej wszystkich szkół i placówek powiatu łańcuckiego. Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjum obejrzeli również film promujący szkolnictwo zawodowe w powiecie łańcuckim. W kolejnej części targów wszyscy zostali zaproszeni do stoisk promocyjnych, gdzie otrzymywali ulotki z informacjami o szkołach, uzyskiwali dokładne informacje o kierunkach kształcenia, możliwościach zdobywania dodatkowych kwalifikacji oraz atutach szkół.

    Na stoisku ZST nasi uczniowie prowadzili z zaproszonymi gośćmi indywidualne rozmowy na temat zdobywania wiedzy i doświadczenia w poszczególnych zawodach, codziennego funkcjonowania szkoły oraz możliwości rozwijania w szkole zainteresowań i uzdolnień. Zwiedzający mogli tu zapoznać się z wykorzystaniem programu Garden Puzzle do projektowania przydomowego ogrodu, zobaczyć stanowisko do badania układów zapłonowych, obejrzeć animacje działania podzespołów samochodowych, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie i poczęstować się pysznym jabłuszkiem.

    Prezentacje zawodów, w których kształci się nasza młodzież odbywały się również na zewnątrz hali. Uczniowie technikum pojazdów samochodowych diagnozowali elektroniczne układy silnika za pomocą diagnoskopu CDIF/3, odczytywali kody usterek oraz bieżące parametry pracy silnika. Uczniowie technikum mechanizacji rolnictwa i agrotroniki w ciągniku New Holland TL 90 przedstawiali możliwości techniczne i technologiczne stosowane w nowoczesnym rolnictwie. Na stoisku techniku architektury krajobrazu zobaczyć można było projekty ogrodów i terenów zieleni wykonanych przez naszych uczniów oraz różnorodne wykorzystanie roślin ozdobnych nie tylko w architekturze krajobrazu, ale również we florystyce oraz medycynie naturalnej. Uczniowie kształcący się w zawodzie technik geodeta prezentowali pomiary przy użyciu niwelatora i tachimetru.

    Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy z tak wielkim zaangażowaniem promowali naszą szkołę.!!!

fot. Mateusz Kulpa,  LK