Rok 2010/2011

VII Sesja Rady Powiatu Łańcuckiego

      W dniu 24 czerwca 2011 r. odbyła się VII Sesja Rady Powiatu Łańcuckiego. Miała ona szczególne znaczenie dla społeczności szkolnej Zespołu Szkół Technicznych w Łańcucie ponieważ w porządku obrad znalazły się dwa punkty bezpośrednio dotyczące naszej szkoły. W punkcie 4 porządku obrad została podjęta uchwała w sprawie nadania imienia Technikum nr 3, wchodzącego w skład Zespołu Szkół Technicznych w Łańcucie.

Tak więc została zakończona procedura prawna, której efektem będzie nadanie od 1 września 2011 r. imienia byłego dyrektora Technikum Mechanizacji Rolnictwa w Łańcucie - Jana Inglota Technikum nr 3, wchodzącego w skład Zespołu Szkół Technicznych w Łańcucie. Warto przypomnieć, że sylwetkę Jana Inglota na patrona szkoły zgłosił Pan mgr Wacław Magoń przewodniczący Stowarzyszenia Absolwentów i Sympatyków Technikum Mechanizacji Rolnictwa w Łańcucie, nauczyciel historii w Zespole Szkół Technicznych w Łańcucie wyrażając w ten sposób wolę upamiętnienia tej wyjątkowo zasłużonej dla rozwoju szkoły osoby na prośbę absolwentów oraz byłych i obecnych pracowników szkoły. Uroczystości oficjalne związane z nadaniem imienia planowane są na 14 października 2011 r., w dniu święta wszystkich pracowników oświaty.

    W punkcie 10 porządku obrad został zaprezentowany dorobek sportowy uczennicy klasy III  Technikum w zawodzie technik architektury krajobrazu. – Moniki Sroczyk i jej trenera i dr Adama Bieleckiego, nauczyciela WF w Zespole Szkół Technicznych w Łańcucie.  Pan dr A. Bielecki przedstawił korzystając z prezentacji graficznej historię powstania  Szkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego LUKS „Zieloni” , największe sukcesy sportowe jego zawodników zwracając szczególną uwagę na osiągnięcia sportowe Moniki Sroczyk, aktualnej Mistrzyni Polski w sportach siłowych - wyciskaniu sztangi leżąc. Podkreślił wielki talent i pracowitość zawodniczki dzięki którym w stosunkowo krótkim czasie osiągnęła znaczące wyniki sportowe – czterokrotnie poprawiła rekord Polski w tej dyscyplinie, dwukrotnie nominowana do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata. Warto również podkreślić, że  Monika obok wyjątkowych wyników sportowych jakie osiąga na zawodach sportowych, na co dzień jest dobrą uczennicą jeżeli chodzi o wyniki w nauce, chętnie pracuje w Szkolnym Kole Caritas, jest skromna, koleżeńska i bardzo lubiana w środowisku klasowym i szkolny.

    Po prezentacji dorobku sportowego w uznaniu pracy trenerskiej i zawodniczej Pan Przewodniczący Rady Powiatu Stanisław Panek oraz Starosta Łańcucki Pan Adam Krzysztoń wręczyli zaproszonym gościom z ZST w Łańcucie pamiątkowe upominki i kwiaty.


Informacje o ochronie danych osobowych

Deklaracja dostępności strony internetowej

Partnerzy szkoły

Łańcut w liczbach

Kalendarz

sierpień 2022
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Goście na stronie

Odwiedza nas 326 gości oraz 0 użytkowników.

Adres Szkoły

Zespół Szkół Technicznych

ul. Armii Krajowej 51A

37-100 Łańcut tel. 17 225 2286

fax 17 225 6893

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sport w mediach

 

Szkoła w mediach