Mistrzostwa Polski sztangistów

W Knurowie koło Gliwic w dniach 12 – 13.03.2011 roku odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorek do lat 18 i 23 w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. Jak zwykle logistycznie mistrzostwa przygotowane były perfekcyjnie. Wystartowało w nich 120 zawodniczek i zawodników w tym czterech reprezentantów Łańcuta. Start w mistrzostwach zakończył się wielkim sukcesem zawodników Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego" ZIELONI ŁAŃCUT”.

Tradycyjnie wysoką formę sportową potwierdziła  zdobywając bezapelacyjnie złoty medal w grupie wiekowej do lat 23 startująca w kategorii wagowej do 57 kg Monika Sroczyk. W walce o medal wyrównała aktualny Rekord Polski. To siódmy medal Mistrzostw Polski zdobyty przez Monikę. Aktualnie w swojej kolekcji zawodniczka posiada trzy medale złote i trzy brązowe. Monika posiada Mistrzowską klasę sportową i dwukrotnie wywalczyła nominację startu na Mistrzostwach Świata (Pilsen-Czechy 2009r. i Killeen-Teksas, USA 2010r.).

O wielką niespodziankę w czasie startu w mistrzostwach postarał się startujący w zawodach debiutant Paweł Becla, który wywalczył dwa medale w kategorii wagowej do 66kg. Złoty w grupie wiekowej do lat 18 i srebrny do lat 23 wynikiem 125 kg. Z powodzeniem i bez respektu dla bardziej doświadczonych i utytułowanych rywali w zawodach walczyli również debiutanci  w wadze do 74 kg.

Paweł Skoczylas w grupie wiekowej do lat 18 wywalczył miejsce V a  Jakub Szpytma VI. Wszyscy zawodnicy są uczniami Zespołu Szkół Technicznych w Łańcucie.

Zawodników do startu w mistrzostwach przygotował trener  dr Adam Bielecki.