Rok 2020-2021

Rok 2020-2021

Mistrzostwa Polski w Wyciskaniu Sztangi

    W dniach 26-27.06.2021 roku w Kielcach odbyły się Mistrzostwa Polski w Wyciskaniu Sztangi Leżąc Klasycznym a zarazem III Memoriał im. Wojciecha Kardynalskiego. Swoje występy w mistrzostwach mogą zaliczyć do bardzo udanych zawodnicy z Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego ,,ZIELONI" przy Zespole Szkół Technicznych w Łańcucie którzy wywalczyli w zawodach sześć medali (trzy złote, jeden srebrny i dwa brązowe).

Czytaj więcej...

Mistrzostwa przedsiębiorczości - finał

    W dniach 11 i 12 czerwca odbył się on-line finał Podkarpackich Mistrzostw Przedsiębiorczości Społecznej. Po trwających przez ponad miesiąc rozgrywkach eliminacyjnych w których uczestniczyło 61 zespołów ze szkół ponadpodstawowych województwa Podkarpackiego, do finału zakwalifikowało się 8 najlepszych zespołów. Wśród finalistów znalazł się trzyosobowy zespół uczniów z naszej szkoły prowadzący wirtualną firmę pod nazwą „Unreal ewent”. W skład zespołu weszli uczniowie klasy IA TAK: Magdalena Zembroń, Tobiasz Włodyka i Mateusz Gałka, wraz z opiekunem zespołu.

Czytaj więcej...

Praktyki zawodowe TB

   Miesiąc maj, to w kalendarzu organizacji roku szkolnego Zespołu Szkół Technicznych w Łańcucie okres, w którym uczniowie klas III technikum odbywają 4-tygodniową praktykę zawodową u pracodawców. W tym roku szkolnym po raz pierwszy na praktykę zawodową zostali skierowani uczniowie kształcący się w zawodzie - technik budownictwa. Założenia dotyczące organizacji i przebiegu praktyki zostały omówione w dniu 26 kwietnia 2021 r. w czasie wizyty w Zespole Szkół Technicznych w Łańcucie pana Wojciecha Staszkiewicza – dyrektora ds. inwestycyjnych firmy Developres, pana Jacka Maksymowicza – z-cy dyrektora firmy Rywal oraz pani Moniki Szczepańskiej – opiekuna praktyki z ramienia firmy Rywal&DevelopRes.

Czytaj więcej...

Cztery lata minęło...

    W dniu 30 kwietnia 2021 roku odbyło się uroczyste wręczenie świadectw ukończenia technikum. Dyrektor szkoły pan Marek Miezin rozpoczął spotkanie krótkim przemówieniem, w którym podkreślił wagę tego dnia. Gratulował wszystkim, którzy pokonali trudy czterech lat nauki, życząc sukcesów w życiu zawodowym, osobistym oraz w trakcie zdawania egzaminów maturalnych. Po wystąpieniu tym, przyszedł czas na gratulacje dla najlepszych - swoje świadectwa oraz pamiątkowe nagrody odbierali prymusi.

Czytaj więcej...

Mistrzostwa przedsiębiorczości

     Nasza szkoła zakwalifikowała się do projektu pt. „Podkarpackie mistrzostwa przedsiębiorczości społecznej” Projekt składa się z trzech etapów i polega na prowadzeniu przedsiębiorstwa symulacyjnego przez grupę uczniów na wirtualnym rynku konkurencyjnym. W projekcie uczestniczyć będzie zespół uczniów z Klasy 1A Technikum, wraz nauczycielem Podstaw przedsiębiorczości, których zadaniem będzie zarządzanie firmą symulacyjną, w celu osiągnięcia jak najlepszych wyników finansowych.

Czytaj więcej...

Świętujemy zdobycie kolejnych medali

    W dniach 20-21.03.2021 roku w Będzinie został rozegrany Puchar Polski w Wyciskaniu Sztangi Leżąc Klasycznym pod patronatem Prezydenta Miasta - Eliminacje do Mistrzostw Europy w Rosji oczywiście z zachowaniem rygorów związanych z pandemią. Łańcut w zawodach reprezentowało z powodzeniem trzech zawodników z Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego ,,ZIELONI". Siostry Aleksandra i Gabriela Blajer oraz Hubert Kłak.

Czytaj więcej...

Projekt „Wiem jak? Żyję ekologicznie

    W Zespole Szkół Technicznych w Łańcucie od września 2020 r. do lutego 2021 r. Szkolne Koło Caritas w ramach „Inicjatyw ekologicznych Szkolnych Kół Caritas Archidiecezji Przemyskiej w roku 2020” realizowało projekt edukacyjny: „Wiem jak? Żyję ekologicznie”. Działania rozpoczęliśmy jeszcze jesienią ub.r., kiedy to wolontariuszki ze SKC w łańcuckim parku i najbliższej okolicy zbierały m.in. kasztany, jarzębinę i inne rośliny oraz zioła.

Czytaj więcej...

Informacje o ochronie danych osobowych

Deklaracja dostępności strony internetowej

Łańcut w liczbach

Partnerzy szkoły

Kalendarz

lipiec 2021
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

Goście na stronie

Odwiedza nas 98 gości oraz 0 użytkowników.

Adres Szkoły

Zespół Szkół Technicznych

ul. Armii Krajowej 51A

37-100 Łańcut tel. 17 225 2286

fax 17 225 6893

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sport w mediach

 

Szkoła w mediach