W dniu 13 czerwca 2025 r. odbyło się w Zespole Szkół Technicznych w Łańcucie uroczyste podsumowanie wielopłaszczyznowych działań edukacyjno - zawodowych podjętych w ramach programu Erasmus+ przez ZS nr 3 w Łańcucie i ZST w Łańcucie. W spotkaniu wzięli udział zaproszeni goście: pani Barbara Pilawa Kraus - Wicestarosta Łańcucki, pani Kinga Kania - przedstawicielka Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Łańcucie, pan Radosław Jajdelski - przedstawiciel firmy Edu-it z Rzeszowa, pan Grzegorz Wilk-wicedyrektor PCKZ w Łańcucie.
W dniu 10 czerwca 2025 r. uczniowie klasy 4bT oraz 4aT wzięli udział w wycieczce edukacyjnej, której celem było poznanie walorów przyrodniczych i historycznych województwa lubelskiego. Trasa wycieczki obejmowała Szumy nad Tanwią, Kamieniołom w Józefowie oraz Zamość. Pierwszym punktem programu był malowniczy zakątek w Puszczy Solskiej - Szumy nad Tanwią. To wyjątkowe miejsce przyciąga turystów swoimi licznymi wodospadami, którymi Tanew spływa przez wąwóz.
W dniu 5 czerwca 2025 roku w Hotelu Łańcut odbyło się szkolenie pt. „Nowoczesny glazurnik”, zorganizowane przez Ceresit we współpracy z firmą RUBI GROUP. W szkoleniu uczestniczyli uczniowie klasy 2 w zawodzie technik budownictwa. Szkolenie zostało podzielone na kilka części tematycznych. W pierwszej części przedstawiciele Ceresit zapoznali uczestników z produktami marki Ceresit, takimi jak zaprawy, kleje, hydroizolacje oraz preparaty do gruntowania.
W dniach od 26 do 30 maja 2025 r. odbywa się szkolenie dla nauczycieli typu job shadowing w tureckim mieście Manavgat, w ramach programu Erasmus+. Istotą tej wizyty jest m.in. obserwacja lekcji prowadzonych w tamtejszych szkołach, zapoznanie się z tureckim systemem edukacji, w tym kształcenia zawodowego oraz organizacją pracy szkół zawodowych i ich bazą dydaktyczną.
29 maja 2025 r. w ZST w Łańcucie odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu’’Samochód osobowy przyszłości”/The car of the future.
Cele konkursu:
- rozwijanie kreatywności manualnej uczniów w połączeniu z interdyscyplinarnym zaprezentowaniem wiedzy i umiejętności zawodowych,
- umożliwienie praktycznego zastosowania języka angielskiego zawodowego z branży samochodowej,
- promowanie uczniów ze zdolnościami językowymi.
Uczniowie klasy 2a kształcący się w zawodzie technik budownictwa uczestniczyli w wycieczce zawodowej do Przemyśla. Celem wyjazdu było zwiedzenie placu budowy nowoczesnego Aquaparku, którego realizacją zajmuje się renomowana firma budowlana TEXOM. Po przybyciu na miejsce uczniowie zostali odpowiednio przygotowani do wejścia na teren budowy: założyli kamizelki odblaskowe, kaski ochronne oraz zmienili obuwie.
W dniu 23 maja 2025 r. uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Łańcucie wzięli udział w X Wojewódzkim Konkursie Wiedzy Logistycznej w Zespole Szkół nr 2 im. Tadeusza Rejtana w Rzeszowie. Kierunek Technik logistyk reprezentowali: Jakub, Michał i Artur. Uczeń klasy 4A/TL Jakub Rak spośród 51 reprezentantów różnych szkół znalazł się w pierwszej honorowanej i nagradzanej dziesiątce. Oprócz prestiżu zwycięstwa uczestnicy zdobyli atrakcyjne nagrody.
22 maja 2025 r. uczniowie klasy I i II technikum logistycznego brali udział w wycieczce do kompleksu Panattoni w Jasionce koło Rzeszowa. W obiekcie znajduje się nowa hala produkcyjna firmy BorgWarner Poland, w której produkowane są części do silników samochodów marki Mercedes. Młodzież zwiedziła zakład produkujący komponenty wykorzystywane w innowacyjnych systemach napędowych dla pojazdów spalinowych.
W dniu 21 maja 2025r. uczniowie klasy 2a technik logistyk wzięli udział w wycieczce zawodowej do największej na świecie Huty Szkła O-I Poland S.A. w Jarosławiu. Huta powstała w 1974 roku i od początku swego istnienia była największym i najnowocześniejszym w Polsce producentem opakowań ze szkła białego, oranżowego i zielonego.
W dniu 16 maja 2025 r. odbył się zjazd absolwentów Technikum Mechanizacji Rolnictwa w Łańcucie (rocznika 1970 – 1975) w rocznicę 50 – lecia ukończenia szkoły. Organizatorem zjazdu był pan Stanisław Boratyn. Spotkanie po latach rozpoczęło się o godz. 15.00 w sali konferencyjnej Bursy Szkolnej w Łańcucie. Na wstępie dyrektor szkoły pan Marek Miezin przywitał gości oraz przedstawił krótką informację o szkole zwracając uwagę na prowadzone przez szkołę kierunki kształcenia zawodowego, przeprowadzone w ostatnich latach prace remontowe oraz najistotniejsze sukcesy i problemy szkoły.
W pracowni budowlanej Podkarpackiego Centrum Kształcenia Zawodowego w Łańcucie uczniowie klasy II a w zawodzie technik budownictwa zrealizowali niezwykle ciekawy i wartościowy projekt praktyczny. Dzięki zaangażowaniu nauczyciela oraz wsparciu sponsorów młodzież miała okazję połączyć teorię z praktyką, tworząc wyjątkowy model domu, który został zaprezentowany szerokiemu gronu odbiorców. Głównym elementem przedsięwzięcia było wykonanie modelowego domu ze styropianu, wraz z pełnym systemem docieplenia.
W dniu 29 kwietnia 2025 r. odbyło się spotkanie uczniów naszej szkoły wraz z nauczycielami z uczestnikami wyjazdu na praktykę zawodową do Turcji i na Cypr w ramach programu Erasmus +. Dzięki uzyskanej Akredytacji (nr 2023-1-PL01-KA120-VET-000194790) w dniach od 31 marca do 11 kwietnia 2025 r. grupa 13 uczniów odbywała praktyki zawodowe na Cyprze, natomiast 15 uczniów realizowało pobyt szkoleniowy w Turcji w dniach od 17.11.2024 r.-30.11.2024 r.otrzymując wsparcie Unii Europejskiej w ramach programu „ERASMUS +” nr projektu 2024-1-PL01-KA121-VET000231278.
25 kwietnia to szczególny dzień dla uczniów klas piątych technikum. To dzień, w którym kończą oni swoją przygodę ze szkołą, a zaczynają dorosłe życie. Mury szkolne opuścili uczniowie klasy 5a i 5b w zawodach: technik architektury krajobrazu, technik budownictwa i technik pojazdów samochodowych. Na początek głos zabrała vicedyrektor szkoły Anna Plizga, która w ciepłych słowach pożegnała absolwentów.
Egzamin zawodowy
Odwiedza nas 1086 gości oraz 0 użytkowników.
Zespół Szkół Technicznych
ul. Armii Krajowej 51A
37-100 Łańcut tel. 17 225 2286
fax 17 225 6893
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.