Sport

Mistrzostwa Łańcuta w Pływaniu

W czwartek 30.11.2023 roku na krytej pływalni MOSiR w Łańcucie zostały rozegrane Mistrzostwa Łańcuta w pływaniu. Udany występ w zawodach zaliczyli uczniowie klasy IV B Technikum naszej szkoły. Poczykowski Wiktor zdobył dwa brązowe medale w wyścigu na 50 metrów stylem motylkowym i ten sam wynik powtórzył na dystansie 100 metrów stylem zmiennym. W tym samym wyścigu czwarte miejsce zajął Falger Kacper. Wszystkim uczestniczącym biorącym udział w rywalizacji sportowej gratuluję osiągniętych wyników.

6 października na Stadionie MOSiR w Łańcucie odbyły się zawody Sztafetowych Biegów Przełajowych. Chłopcy z naszej szkoły zajęli 3 miejsce. 27 października na stadionie MOSiR Łańcut zorganizowane zostały Powiatowe Indywidualno-Drużynowe Biegi Przełajowe. Bardzo dobrze zaprezentowały się drużyny dziewcząt jak i chłopców zajmując drugie miejsca.

Dziewczyny najlepsze w piłce ręcznej w powiecie!!! W poniedziałek 27 listopada w Powiatowej Hali Sportowej im. Józefa Witka przy ZST odbył się Finał Powiatowej Licealiady w Piłce Ręcznej Dziewcząt. Po bardzo dobrej grze i pięknych bramkach nasze dziewczęta zostały mistrzyniami Powiatu w piłce ręcznej wygrywając dwa mecze i remisując w ostatnim meczu z ZS nr 3, Najlepszą zawodniczką w naszym zespole jak i w całym turnieju była Andżelika Dombrowska.

W piątek 24 listopada na hali ZST w Łańcucie odbył się Finał Powiatowej Licealiady w Piłce Ręcznej Chłopców. W zmaganiach udział wzięło pięć drużyn. Niestety tym razem turniej nie poszedł po naszej myśli i zajęliśmy 5 miejsce , chociaż najciekawszy był ostatni mecz turnieju z naszym udziałem. Ekonomik aby zająć pierwsze miejsce musiał nas pokonać, my podchodziliśmy do tego pojedynku z trzema porażkami bez szans na poprawienia miejsca w klasyfikacji końcowe.

W dniach 16-18.06.2023 roku w miejscowości Sierpc woj. Mazowieckie zostały rozegrane Mistrzostwa Polski Juniorów w Trójboju Siłowym Klasycznym. Startujący w mistrzostwach walczyli o medale i kwalifikacje na start w Mistrzostwach Europy, którew tym roku zostaną rozegrane w Budapeszcie Węgry. Trzy złote medale mistrzostw i dwa punktowane miejsca w mistrzostwach dla Łańcuta wywalczyli reprezentanci Klubu LUKS ,,ZIELONI” przy Zespole Szkół Technicznych w Łańcucie.

Mistrzostwa Polski w wyciskaniu.

W dniach 13-14.05.2023 roku w Knurowie został rozegrany Puchar Polski i Mistrzostwa Polski w wyciskaniu sztangi leżąc. Startujący w Pucharze Polski oprócz walki o medale walczyli o kwalifikację na start w Mistrzostwach Europy a startujący w Mistrzostwach Polski walczyli o możliwość startu w Mistrzostwach Świata. Zawodnicy startujący w Pucharze Polski WL klasyfikowani byli w swojej grupie wiekowej z przelicznika IPF tj. współczynnik z wagi zawodnika mnożono przez najlepszy zaliczony przez sędziów wynik. W Mistrzostwach Polski obowiązywały kategorie wagowe.

Jesteśmy drugą siłą..!

W dniu 14.02.2023 r. w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łańcucie odbyły się Mistrzostwa Łańcuta Szkół Średnich w Halowej Piłce Nożnej w której udział wzięło 6 drużyn: I LO Łańcut, ZS Nr 1 w Łańcucie, ZS Nr 2 w Łańcucie, ZS Nr 3 w Łańcucie, ZST Łańcut oraz NMOW. Drużyny rywalizowały systemem „każdy z każdym”. Nasz zespół zajął 2 miejsce zdobywając tyle samo punktów co zwycięzca ZS NR1 Łańcut (II Liceum).

W dniach 25.11- 4.12.2022 roku w Skierniewicach są rozgrywane Mistrzostwa Europy w Trójboju Siłowym Klasycznym. Do rywalizacji sportowej zgłoszono łącznie 578 zawodników w tym 265 pań i 322 panów z 28 krajów. Po okresie pandemii wracamy do współzawodnictwa na arenach międzynarodowych. Nasz ostatni występ przed ogłoszeniem pandemii był w 2019 roku na Mistrzostwach Świata WLK w Tokyo-Japonia gdzie nasze miasto i kraj promowało trzech reprezentantów naszego klubu.

Wicemistrzostwo powiatu!!!

W dniu 25.11.2022 r. w Hali Zespołu Szkół Technicznych im. Józefa Witka w Łańcucie odbyła się Powiatowa Licealiada w Piłce Ręcznej Chłopców o mistrzostwo powiatu łańcuckiego szkół średnich zgodnie z Kalendarzem Szkolnych Imprez Sportowych. Drużyna chłopców w składzie: Bawoł Szczepan, Pańko Mateusz, Blajer Eryk, Mierzwa Adam, Modłkowski Jakub, Murias Krystian, Sobek Szymon, Wajhaimer Dominik, zajęli 2 miejsce, opiekunem był Janusz Gwóźdź.

Blajer Eryk, Walat Jakub, Prucnal Kamil, Rusinek Szczepan, Curzytek Bartosz, Kramarz Kacper, Markowicz Michał, Kołomyja Kamil, Polak Roman. Opiekunem był Janusz Gwóźdź.

Wicemistrzostwo Łańcuta!

7.10.2022 r. na boisku „Orlik” Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji rozegrano Mistrzostwa Łańcuta Szkół Średnich w Piłce Nożnej, w której udział wzięło 6 drużyn: I LO Łańcut, ZS Nr 1 w Łańcucie, ZS Nr 2 w Łańcucie, ZS Nr 3 w Łańcucie, ZST Łańcut oraz NMOW. Przy pięknej, jesiennej pogodzie drużyny rywalizowały systemem „każdy z każdym”. Reprezentacja naszej szkoły zajęła 2 miejsce gromadząc 11 ptk ( tyle samo co zwycięzca ZS Nr 1 (liceum sportowe), ustępując jedynie gorszym stosunkiem bramek.

Kolejne medale dla Łańcuta!

W dniach 5-6.03.2022r w Warszawie odbyły się Mistrzostwa Polski w Wyciskaniu Sztangi Leżąc Klasycznym które były zarazem eliminacjami do Mistrzostw Świata w Ałmaacie-Kazachstan. W zawodach wystartowało 240 zawodników w tym 60 pań i 180 panów. W skład reprezentacji Łańcuta na mistrzostwa weszli Aleksandra i Gabriela Blajer, Karol Wawrzaszek i Szymon Szpytma z Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego ,,ZIELONI" przy Zespole Szkół Technicznych w Łańcucie.

W dniach 26-27.06.2021 roku w Kielcach odbyły się Mistrzostwa Polski w Wyciskaniu Sztangi Leżąc Klasycznym a zarazem III Memoriał im. Wojciecha Kardynalskiego. Swoje występy w mistrzostwach mogą zaliczyć do bardzo udanych zawodnicy z Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego ,,ZIELONI" przy Zespole Szkół Technicznych w Łańcucie którzy wywalczyli w zawodach sześć medali (trzy złote, jeden srebrny i dwa brązowe).