Sport

Mistrzostwa Polski - Chorzów 2016

W dniach 4-5.06.2016 roku w Chorzowie w hali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu odbyły się XXV Mistrzostwa Polski w wyciskaniu sztangi leżąc - Eliminacje do Mistrzostw Europy Seniorów w Islandii. Nasze miasto Łańcut reprezentowało i promowało w zawodach sześciu zawodników z Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego ,,ZIELONI” Łańcut, którzy zdobyli łącznie dziewięć medali, siedem złotych i dwa brązowe.
   Oto osiągnięte wyniki końcowe reprezentantów Łańcuta:

1. Marta Sroczyk – zdobyła dwa złote medale w grupie wiekowej juniorka do lat 23 i seniorek. Startowała w wadze do 52 kg. Osiągniętym wynikiem 110 kg zajęła również I miejsce w grupie wiekowej    juniorek w klasyfikacji open najlepsza zawodniczka turnieju z przelicznika Wilksa (138,16pkt.).
2. Monika Sroczyk – zdobyła złoty medal w kategorii wagowej do 57 kg w grupie wiekowej seniorek. Osiągniętym wynikiem 120.5kg ustanowiła nowy rekord Polski i zwyciężyła w klasyfikacji open        najlepsza seniorka turnieju z przelicznika Wilksa (140.02pkt.).
3. Aleksandra Trojnar – zdobyła dwa brązowe medale w grupie wiekowej juniorek do lat 18 i seniorek. Jest najmłodszą ale z dużymi możliwościami zawodniczką naszego klubu.
4. Andrzej Paszko – zdobył dwa złote medale w wadze do 66 kg w kategorii juniorów do lat 23 i w grupie wiekowej seniorów. Osiągniętym wynikiem 191kg ustanowił nowy rekord Polski i zajął drugie      miejsce w klasyfikacji open juniorów do lat 23 wynikiem 149.99 pkt. Wilksa.
5. Karol Budziwół – zdobył złoty medal w kategorii juniorów do lat 18 w wadze do 74kg. Zawodnik wycisnął ciężar 135 kg.
6. Hubert Kłak - zdobył złoty medal w wadze do 74kg w grupie wiekowej juniorów do lat 20. Wycisnął ciężar 180 kg. Zdobył również pierwsze miejsce w klasyfikacji open juniorów do lat 20 wynikiem    130.16 pkt. Wilksa.

Teraz czekamy na decyzję a w zasadzie na nominacje Zarządu Polskiego Związku Kulturystyki Fitness i Trójboju Siłowego w Warszawie. Finał Mistrzostw Europy Seniorów zostanie rozegrany w dniach 18-20.08.2016 roku w Keflaviku-Islandia.

Za wspieranie finansowe rozwoju naszej uzdolnionej sportowo młodzież w imieniu Zarządu Klubu bardzo serdecznie dziękuję Panu Staroście Łańcuckiemu Adamowi Krzysztoniowi, Burmistrzowi Miasta Łańcuta Stanisławowi Gwizdakowi i Fundacji Wspierania Rozwoju Lokalnego "LOCUS" z Rakszawy.