Aktualności 2022-2023

Aktualności 2022-2023

Budownictwo się szkoli

     W dniu 16 czerwca 2023 roku  uczniowie  naszej  szkoły  uczący się w zawodzie technik budownictwa wzięli udział w szkoleniu zawodowym, które obejmowało część teoretyczną oraz praktyczną z nowoczesnych systemów szalunkowych. Szkolenie zostało przeprowadzone w Besta Przedsiębiorstwo Budowlane pod okiem ekspertów i inżynierów z Biura Technicznego Doka Polska. W siedzibie Besta Rzeszów podczas części teoretycznej uczniowie zostali przeszkoleni pod względem Bezpieczeństwa i Higieny Pracy na budowie, które przeprowadził specjalista ds. BHP.

Czytaj więcej...

Mistrzostwa Polski Juniorów

    W dniach 16-18.06.2023 roku w miejscowości Sierpc woj. Mazowieckie zostały rozegrane Mistrzostwa Polski Juniorów w Trójboju Siłowym Klasycznym. Startujący w mistrzostwach walczyli o medale i kwalifikacje na start w Mistrzostwach Europy, którew tym roku zostaną rozegrane w Budapeszcie Węgry. Trzy złote medale mistrzostw i dwa punktowane miejsca w mistrzostwach dla Łańcuta wywalczyli reprezentanci Klubu LUKS ,,ZIELONI” przy Zespole Szkół Technicznych w Łańcucie.

Czytaj więcej...

Żakinada

    W dniu 16.06.2023 rozpoczęły się Dni Miasta Łańcuta. Przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych przemaszerowali ulicami Miasta Łańcuta. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy 1a. Po przemarszu, na scenie przywitał wszystkich uczniów Burmistrz Rafał Kumek, a następnie odbyły się występy dzieci szkół miejskich.

Czytaj więcej...

Budowlaniec – czy to dobry zawód?

     Wciąż większość z nas patrzy na budowlańca jak na stereotyp, czyli praca bez wykształcenia, na czarno i wiele innych dobrze wam znanych określeń. Natomiast nikt nie widzi, że w obecnym czasie takie podejście doprowadza do deficytu w zawodach budowlanych. Obecnie w naszym kraju mamy największy niedobór bo, aż 12 zawodów budowlanych znalazło się na liście deficytowej. Młodzież bardzo często pomija ten zawód ze względu na trudne warunki pracy i wymagania stawiane pracownikom.

Czytaj więcej...

Praktyki zawodowe - TB

   Od 3.05 do 31.05. 2023 roku klasa 3A TB odbyła praktyki zawodowe na rzeszowskich budowach, prowadzonych przez Developres & Rywal. Zajęcia praktyczne odbywały się kolejno na:
1. Bella Dolina III przy ul. Lubelskiej, realizowanej w technologii monolitycznej i mieszanej - kierownik budowy - Pan Wojtek Zmora, opiekun – Pan Pan Łukasz Furtek.
2. W budynkach w zabudowie szeregowej, wykonywanych metodą tradycyjną , przy ul. Nowowiejskiej - kierownik budowy – Pan Mirosław Seroka, który również był opiekunem grup

Czytaj więcej...

Odbiór robót budowlanych

   W dniu 17 maja 2023 r. w Zespole Szkół Technicznych w Łańcucie odbyło się Komisyjne odebranie robót budowlanych wykonanych w okresie od 9 sierpnia 2022r r. do 12 maja 2023 r., na podstawie umowy pomiędzy Powiatem Łańcuckim, a Przedsiębiorstwem Wielobranżowym „POLBUD” z Rzeszowa. W pracach Komisji uczestniczyli Pani Danuta Ozga – Starostwo Powiatowe w Łańcucie, Tadeusz Szczepański – właściciel przedsiębiorstwa „POLBUD”, Janusz Ciepielowski – kierownik budowy, Janusz Krawiec – inspektor sprawujący nadzór budowlany oraz Marek Miezin i Jakub Bem – zarządcy budynku i terenu szkoły.
Łączny koszt wykonanych prac to kwota 4 327 602,58 zł.

Czytaj więcej...

Konkurs Wiedzy Logistycznej

    25 maja 2023 roku w finale VIII Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Logistycznej w Zespole Szkół nr 2 w Rzeszowie naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 2 kształcący się w zawodzie technik logistyk: Paulina, Jakub i Kamil. Uczniów wspierała i towarzyszyła im Pani Kamila Konieczny - pedagog. Udział w konkursie jest dobrą formą sprawdzenia się, motywuje uczniów do poszerzania wiedzy oraz wzmacnia umiejętności z zakresu logistyki. Gratulujemy! 🙂 .

Czytaj więcej...

Praktyka zawodowa w Valladolid

    W dniach od 6 do 20 maja 2023 roku grupa składająca się z ośmiu uczniów przebywała w Hiszpanii, gdzie w ramach programu ERASMUS+ odbywała dwutygodniowe praktyki zagraniczne. Naszą szkołę reprezentował uczeń kl 3 Technikum budownictwa Łukasz Nykiel, który swoją praktykę zawodową odbywał w renomowanej firmie budowlanej GEOXA GENERAL DE CONSTRUCCIONES w miejscowości Valladolid.

Czytaj więcej...

Konkurs plastyczno-literacki

    30 maja 2023 roku, po trwającym około trzech tygodni głosowaniu, wyłoniono laureatów konkursu plastyczno-literackiego „Namalować Słowo”. W pracowni języka polskiego bowiem, po raz kolejny została utworzona galeria prac konkursowych (tym razem było ich aż 36), która cieszyła oko ponad 200 odwiedzających. Każdy z przybyłych mógł zagłosować na wg niego najlepszą ilustrację do znanych i lubianych lektur szkolnych.

Czytaj więcej...

Wycieczka technik logistyk

    4 maja 2023 r. klasa I Technikum logistycznego odwiedziła firmę Heli-One zajmującą się obsługą liniową oraz bazową śmigłowców z całego świata, zlokalizowaną w pobliżu międzynarodowego lotniska Rzeszów-Jasionka. Uczniowie dowiedzieli się jak przebiega proces naprawy helikopterów ale przede wszystkim zostali zapoznani z działaniami logistycznymi tj. zamawianie części, magazynowanie i ewidencja, zastosowanie nowoczesnych regałów, wysyłka do klienta.

Czytaj więcej...

Firma Heli-One w naszej szkole

   W dniu 19.05.2023 roku uczniowie klas I i II grupy technik logistyk spotkali się w naszej Szkole z przedstawicielami Firmy Heli-One działającej w branży śmigłowcowej. Uczniowie zostali zapoznani z działalnością przedsiębiorstwa a także dowiedzieli się, jak ważna jest logistyka do prawidłowego działania każdej firmy.

Czytaj więcej...

Powstanie Styczniowe

   24 maja 2023 roku klasa 1aBR pod opieką pani Barbary Kuźniar udała się do Biblioteki Zbiorów Regionalnych (mieszczącej się w MBP w Łańcucie) na interaktywny wykład nt. „Powstanie Styczniowe”. W czasie spotkania uczniowie mogli nie tylko uporządkować swoją wiedzę o zrywie niepodległościowym z 1863 roku, ale także dowiedzieć się sporo m.in. o tym, kto z mieszkańców Łańcuta brał w nim udział; dlaczego Filip Kahane chciał, żeby

Czytaj więcej...

Spotkanie z ks. Zenonem Bazanem

   W dniu 15 maja 2023 r., korzystając z krótkiego pobytu w Polsce i w Łańcucie Marka Miezina - dyrektora Zespołu Szkół Technicznych w Łańcucie odwiedził Ks. Zenon Bazan, uczeń Technikum Mechanizacji Rolnictwa w latach 1965 – 1970. W rozmowie z dyrektorem szkoły wspominał czas pobytu w szkole, swoich nauczycieli, interesował się obecną sytuacją edukacyjną szkoły oraz zmianami jakie dokonały się w szkole na przestrzeni 53 lat od ukończenia szkoły. Na koniec spotkania przekazał pamiątkowy album i życzenia dla wszystkich uczniów i pracowników szkoły.

Czytaj więcej...

Egzaminy zewnętrzne

Matura

Egzamin zawodowy

Informacje o ochronie danych osobowych

Deklaracja dostępności strony internetowej

Partnerzy szkoły

Łańcut w liczbach

Kalendarz

czerwiec 2024
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Goście na stronie

Odwiedza nas 110 gości oraz 0 użytkowników.

Adres Szkoły

Zespół Szkół Technicznych

ul. Armii Krajowej 51A

37-100 Łańcut tel. 17 225 2286

fax 17 225 6893

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sport w mediach

 

Szkoła w mediach