W grudniu 2024 roku odbyła się II edycja konkursu „Matematyka w architekturze”, skierowanego głównie do uczniów z kierunku technik architektury krajobrazu. Celem konkursu było wzmacnianie zainteresowania matematyką, kształcenie umiejętności łączenia treści matematycznych z otaczającym światem oraz rozwijanie kreatywności. Na konkurs wpłynęło 7 prac plastycznych. Komisja konkursowa w składzie: pan dyrektor Marek Miezin, pani wicedyrektor Anna Plizga, Anna Balawender, Joanna Dudek i Anna Wyczarska, wyłoniła zwycięzców:
W dniu 20 grudnia w naszej szkole odbył się uroczysty apel bożonarodzeniowy, który wprowadził całą społeczność szkolną w magiczny, świąteczny czas. W trakcie uroczystości uczniowie klas 2 technikum zaprosili zebranych do obejrzenia programu TV Technik, w którym został przeprowadzony wywiad z Herodem. Natomiast rozrywkę zapewnił reality show z piekła, a Teatr Telewizji przedstawił dramat antyczny pt. ,,W drodze do Betlejem”.
Uczniowie klasy V technikum architektury krajobrazu na zawodowym kursie florystycznym wykonali świąteczne dekoracje pod czujnym okiem nauczyciela pani Dominiki Barć. Dzięki ich zaangażowaniu oraz kreatywności już od kilku tygodniu w szkole czuć magię zbliżającego się Bożego Narodzenia.
Nietypowe święto – Dzień bez Przeklinania przypada 17 grudnia, a ideą tego dnia jest zwrócenie uwagi na czystość i piękno polskiej mowy, która nie potrzebuje wulgaryzmów, by trafnie i dosadnie wyrażać emocje. Społeczność szkolna dostrzegła, że właśnie w celu zredukowania napięcia ludzie przeklinają najczęściej. Odpowiednie dobieranie słów ma wpływ na to jak myślimy, jak się czujemy, a przez to również na to, co dzieje się w naszym życiu.
Spotkanie z kulturą wysoką było częścią zajęć edukacyjnych , w których grupa uczniów z klasy 2a TB delektowała się doskonałym malarstwem Pani Małgorzaty Woźniak, na wystawie w MDK w Łańcucie. W ramach zajęć uczniowie zostali wprowadzeni do tematu: technik malarskich, rodzajów przedstawień z jakich korzysta twórca, poznali główne postaci ze świata sztuki. Czy wystawa wzbudziła zainteresowanie? Odpowiedzi szukajmy w fotorelacji.
15 uczniów z naszej szkoły uczestniczyło w wyjeździe na praktykę zagraniczną do Turcji w dniach 17.11.2024r.-30.11.2024r. w ramach programu „ERASMUS +” nr projektu2024-1-PL01-KA121-VET000231278; nr akredytacji: 2023-1-PL01-KA120-Vet-000194790.
9 grudnia 2024 roku uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami wzięli udział w wycieczce do Miejsca Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau. Wyjazd został zorganizowany przez księdza Rafała Kapuścińskiego, a opiekę nad grupą sprawowało trzech nauczycieli: p. Katarzyna Sondej, p. Tomasz Dudek oraz p. Marek Mączka. Wycieczka rozpoczęła się od wizyty w dawnym obozie Auschwitz I. Uczniowie mieli okazję zobaczyć autentyczne baraki, fotografie ofiar oraz osobiste przedmioty więźniów.
6 grudnia 2024 r. Święty Mikołaj i Jego pomocnicy – przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego: Michał, Beniamin, Marcelina, Madzia, Dominika i Gabriel odwiedzili każdy zakątek szkoły obdarowując wszystkich Uczniów, Dyrekcję, Nauczycieli i Pracowników szkoły pysznymi słodkościami! Dzień szkolny niby normalny... ale jakże wyjątkowy.
DZIĘKUJEMY 😊
3 grudnia 2024 r. w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego w Łańcucie odbyło się uroczyste podpisanie umowy w sprawie objęcia patronatem nowego kierunku kształcenia zawodowego – technika spawalnictwa, nauczanego w Zespole Szkół Technicznych w Łańcucie przez Firmę Transsystem S. A. z siedzibą w Woli Dalszej koło Łańcuta. Uczestnikami spotkania była Pani W-ce Starosta Powiatu Łańcuckiego Barbara Pilawa – Kraus.
29 listopada 2024 roku klasa 2a wraz z opiekunami p. Katarzyną Sondej i p. Beatą Bujak uczestniczyła w ciekawej lekcji muzealnej „Ostatni zajazd” przygotowanej na podstawie „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza w Muzeum – Zamku w Łańcucie. Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się, jak w utworze przedstawiono wzorce cnót i bohaterstwa, a także silne przywiązanie do polskiej tradycji. Poznali zwyczaje i tradycje szlacheckie w XIX-wiecznej Polsce, do których zaliczają się m.in. strój szlachecki, polski taniec narodowy – polonez, potrawy i sposób podawania posiłków.
29 listopada 2024 r. w naszej szkole na lekcji języka polskiego klasy Ib TPS odbył się maraton czytania książek. Wzięli w nim udział uczniowie z tej klasy. Na początku wszyscy uczniowie wysłuchali krótkiego wprowadzenia pokazującego jak ważna jest umiejętność czytania i jak duży wpływ na rozwój młodych ludzi ma czytanie książek. Krótkie wprowadzenie miało zachęcić uczniów do czytania nowo zakupionych książek, które trafiły do biblioteki szkolnej dzięki udziałowi w projekcie pn. Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa.
21 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Dzień Życzliwości został ustanowiony w 1973 roku jako World Hello Day. W tym właśnie roku miał miejsce konflikt pomiędzy Egiptem i Izraelem. Wojna ta stała się impulsem dla powołania święta przez dwóch młodych Amerykanów. W zamyśle, dzień ten ma uzmysławiać i przypominać, że wzajemna życzliwość, to podstawa w budowaniu pokoju i owocnych relacji międzyludzkich.
W dniu 21 listopada 2024 r. w auli Zespołu Szkół Technicznych w Łańcucie odbyło się spotkanie uczniów klas IV i V technikum z przedstawicielami Krakowskiej AGH. Goście w osobach: dr hab. inż. prof. AGH Barbara Mrzygłód, dr inż. Grzegorz Michta – prodziekan oraz dr hab. inż. Marek Wojtaszek reprezentowali Wydział Inżynierii Metali i Informatyki Przemysłowej Akademii Górniczo – Hutniczej w Krakowie.
Spotkanie w pierwszej części poświęcone było rozwojowi nowoczesnych technologii materiałowych oraz wykorzystaniu szeroko rozumianej informatyki w projektowaniu procesów przemysłowych.
Egzamin zawodowy
Odwiedza nas 356 gości oraz 0 użytkowników.
Zespół Szkół Technicznych
ul. Armii Krajowej 51A
37-100 Łańcut tel. 17 225 2286
fax 17 225 6893
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.