Aktualności

Dzień otwarty szkoły

   29 marca 2023 roku Zespół Szkół Technicznych w Łańcucie, po raz kolejny, otworzył drzwi tegorocznym absolwentom szkół podstawowych. Odwiedzili nas uczniowie z Łańcuta, Soniny, Bud Łańcuckich, Białobrzegów, Korniaktowa, Woli Małej, Albigowej, Husowa, Zalesia, Rakszawy, Krzemienicy, Dąbrówek, Żołyni i Skrzeszowic. Dyrektor szkoły mgr inż. Marek Miezin przedstawił ofertę edukacyjną szkoły, najważniejsze jej atuty oraz możliwości zdobywania dodatkowych kwalifikacji zawodowych poprzez uczestnictwo w stażach, praktykach i kursach kwalifikacyjnych.

Czytaj więcej...

Ogólnopolski Konkurs Motoryzacyjny

     24 marca 2023 roku w Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Przemyślu odbył się Ogólnopolski Konkurs Motoryzacyjny pod nawą „TECHNIKA I MOTORYZACJA TO MOJA PASJA”. Z naszej szkoły do udziału w konkursie przystąpili: Fuchs Jakub, Krok Paweł, Kusz Bartłomiej i Młynek Jakub.

Czytaj więcej...

Potyczki z Królową Nauk

       22 marca 2023 roku już po raz piaty, w Zespole Szkół Technicznych w Łańcucie odbył się Szkolny Turniej Wiedzy Matematycznej „Potyczki z Królową Nauk”. Konkurs składał się z czterech rund: I runda – „Pytanie – Odpowiedź”, II runda - „Fikcyjne wyrazy”, III runda – „Prawda – Fałsz”, IV runda – „Intruz”. W rundzie I każda drużyna odpowiadała na dwa wylosowane przez siebie pytania dotyczące własności liczb, funkcji, układów równań i figur płaskich.

Czytaj więcej...

Relacja z praktyki zawodowej

   Uczeń naszej szkoły Oskar Hipnar z klasy 4 Technikum Budownictwa przebywa na praktyce zawodowej w Grecji. Jak widać z fotorelacji, Oskar ma się znakomicie zarówno podczas pracy, jak i zwiedzania okolicy. Według przekazu Oskara, praktyka dotyczy prac wykończeniowych w budynku wielorodzinnym. Życzymy kolejnych zawodowych wyzwań oraz turystycznych wrażeń!

Czytaj więcej...

Wycieczka do firmy "Transsped"

   22 marca 2023 roku uczniowie klasy 2 technik logistyk odbyli wycieczkę do Firmy Transsped w Malawie, która od 30 lat specjalizuje się w spedycji i transporcie krajowym i międzynarodowym a także świadczy usługi magazynowania. Celem wycieczki było zapoznanie się z praktycznymi działaniami logistycznymi firmy. Uczestnicy wyjazdu zobaczyli prace realizowane przez dział spedycji i księgowości, park maszynowy (ciągniki siodłowe z naczepami, serwis, stanowisko diagnostyczne, myjnię samochodową, stację paliw).

Czytaj więcej...

Edukacja prawna

    17 marca 2023 r. w Zespole Szkół Technicznych odbyły się warsztaty edukacji prawnej dla młodzieży. Głównym celem zajęć prowadzonych przez przedstawiciela „Kancelarii Adwokackiej – Krzysztof Kopciuch” było zwiększenie poziomu świadomości prawnej wśród uczniów oraz popularyzacja wiedzy z zakresu prawa, zasad jego interpretacji i stosowania. W czasie warsztatów uczniowie przeprowadzili symulację dwóch rozpraw sądowych, co dodatkowo przyczyniło się do podniesienia atrakcyjności zajęć.

Czytaj więcej...

Targi "AGROTECH" Kielce

   17 marca 2023 r. uczniowie naszej szkoły, wzięli udział w największych w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej XXVIII Międzynarodowych Targach Techniki Rolniczej AGROTECH w Kielcach. Największe światowe firmy, polscy i lokalni producenci z branży agrotechniki na terenie Targów Kielce, pokazali najnowsze i najpopularniejsze propozycje wśród ciągników, kombajnów, maszyn sadowniczych, uprawowych, siewnych, czy rozwiązań do obsługi hodowli.

Czytaj więcej...

Wyjazd na praktykę Erasmus+ 2023

   W roku szkolnym 2022/2023 uczniowie naszej szkoły wezmą udział w zagranicznych prakty-kach zawodowych organizowanych w ramach programu „ERASMUS +” przez Konsorcjum „EDU-IT” z siedzibą w Rzeszowie. W wyjeździe weźmie udział troje uczniów: Oskar Hipnar - wyjazd do Grecji, Łukasz Nykiel – pobyt w Hiszpanii oraz Andżelika Dombrowska – uczestniczka na Cyprze. Uczniowie kształcą się w zawodach technik budownictwa i technik architektury krajobrazu nauczanych w szkole na poziomie technikum.

Czytaj więcej...

Wyniki XXXVI OWiUB

     Miło nam poinformować, iż uczennica klasy IV Technik budownictwa Agnieszka Fugiel zajęła 19 miejsce w Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Budowlanych na 88 uczestników w okręgu rzeszowskim.
Okręg rzeszowski to 20 szkół w tym 96 uczestników biorących udział w Olimpiadzie z województwa podkarpackiego, małopolskiego i świętokrzyskiego. Nasza szkoła od 5 lat kształci na kierunku Technik budownictwa a od 4 lat bierze udział w Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Budowlanych.

Czytaj więcej...

Konkurs Wiedzy Technicznej

     14 marca 2023 roku w Zespole Szkół Technicznych w Łańcucie odbyła się szósta edycja Konkursu Wiedzy Technicznej. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań młodzieży szkół podstawowych techniką samochodową oraz popularyzowanie wiedzy i umiejętności z zakresu motoryzacji, przepisów ruchu drogowego, pierwszej pomocy przedmedycznej, matematyki i fizyki. W konkursie wzięło udział 17 uczniów ze szkół:Zespół Szkolno-Przedszkolny w Soninie, Szkoła Podstawowa w Dębowie, Zespół Szkół im. Adama Mickiewicza w Białobrzegach, Szkoła Podstawowa Nr 4 im. Jana Pawła II w Łańcucie, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Albigowej.

Czytaj więcej...

Wyposażenie pracowni budownictwa

   Uczniowie klas - technik budownictwa znowu mogą liczyć na merytoryczne wsparcie ze strony przedsiębiorstwa Developres & RYWAL. Zaangażowanie Dyrektora ds. Inwestycji Developres sp. z o.o. sp. komandytowa , Pana Wojciecha Staszkiewicza oraz Dyrekcji i grupy inżynierów firmy „Rywal” sp. z o.o, sp. komandytowa, skutkowało kolejnym wyposażeniem naszej pracowni budownictwa w doskonałe pomoce dydaktyczne. Tym razem są to modele dotyczące technologii konstrukcji stalowych. Warto przypomnieć, że w okresie wcześniejszym nasza pracownia budownictwa otrzymała modele odpowiadające elementom konstrukcyjnym, stosowanych w rozwiązaniach w technologii monolitycznej.

Czytaj więcej...

,,Buduj z Głową’’

    7 marca 2023 r. w Zespole Szkół Technicznych w Łańcucie odbył się Turniej Budowlany pod hasłem  ,,Buduj z Głową’’. Konkurs organizowany był dla uczniów klas ósmych Szkół Podstawowych. Jego głównym celem była promocja zawodów budowlanych oraz przedstawienie młodzieży aktualnych możliwości kształcenia i doskonalenia zawodowego.  Patronat nad Turniejem objęła Firma BESTA Przedsiębiorstwo Budowlane w Rzeszowie, która jednocześnie była fundatorem nagród dla zwycięzców. Firmę BESTA reprezentowała Pani Lucyna Bury specjalista ds. HR i marketingu oraz Pani Agata Gala kierownik działu zasobów ludzkich.

Czytaj więcej...

Samochodem w dorosłe życie

    W dniu 7 marca 2023 r. w Zespole Szkół Zawodowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dynowie odbyła się XIII edycja Wojewódzkiego Konkursu pod nazwą „Samochodem w dorosłe życie”. Zadania konkursowe obejmowały wiedzę i umiejętności z zakresu budowy pojazdów samochodowych, diagnostyki pojazdów do bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym oraz sposobu dokonywania napraw pojazdów samochodowych i wypełniania dokumentacji.

Czytaj więcej...

Egzaminy zewnętrzne

Matura

Egzamin zawodowy

Informacje o ochronie danych osobowych

Deklaracja dostępności strony internetowej

Partnerzy szkoły

Łańcut w liczbach

Kalendarz

marzec 2023
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Goście na stronie

Odwiedza nas 692 gości oraz 0 użytkowników.

Adres Szkoły

Zespół Szkół Technicznych

ul. Armii Krajowej 51A

37-100 Łańcut tel. 17 225 2286

fax 17 225 6893

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Sport w mediach

 

Szkoła w mediach