Aktualności

Erasmus+ pierwsza fotorelacja

    W dniach 7-20 kwietnia 2024 roku uczniowie naszej szkoły Kacper Buszta i Bartosz Mierzwa z klasy trzeciej Technikum o kierunku technik pojazdów samochodowych biorą udział w praktyce zagranicznej w warsztacie samochodowym – Tameni Snc Di Tameni Franco E Baronchelli Marco w miejscowości Brescia- Włochy. Praktyki zawodowe odbywają się w ramach programu Erasmus +VET realizowanego przez Konsorcjum zrzeszające szkoły oraz placówki kształcenia zawodowego którego liderem jest firma EDU-IT z Rzeszowa.

Czytaj więcej...

Dzień otwarty szkoły

   5 kwietnia 2024 roku Zespół Szkół Technicznych w Łańcucie, po raz kolejny, otworzył drzwi tegorocznym absolwentom szkół podstawowych. Odwiedzili nas uczniowie z Łańcuta, Soniny, Bud Łańcuckich, Korniaktowa, Gaci, Nowosielec i Husowa. Dyrektor szkoły mgr inż. Marek Miezin przedstawił ofertę edukacyjną szkoły, najważniejsze jej atuty oraz możliwości zdobywania dodatkowych kwalifikacji zawodowych poprzez uczestnictwo w stażach, praktykach i kursach kwalifikacyjnych.

Czytaj więcej...

Challenge językowy

    W dniu 4 kwietnia 2024 roku odbył się niekonwencjonalny konkurs z języka angielskiego dla klasy 1a branżowej pt:” Branżowy pierwszoklasista - Anglista” przygotowany przez nauczycielkę języka angielskiego Beatę Magdoń.

Czytaj więcej...

Niezłomny człowiek w trudnych czasach

   W dniu 26 marca 2024 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel poświęcony naszemu patronowi – Janowi Inglotowi. Na wstępie mgr Wacław Magoń krótko przedstawił historię ZST a następnie uczniowie klasy IIIa Marcelina Leja i Jakub Rak zapoznali uczniów z bogatym życiorysem i osiągnięciami naszego patrona Jana Inglota.

Czytaj więcej...

Budownictwo się szkoli

     Dnia 25.03.2024 r. uczniowie w zawodzie technik budownictwa klasy: I, III i IV wzięli udział w szkoleniu zorganizowanym przez Podkarpacką Okręgową Izbę Inżynierów Budownictwa w Rzeszowie w zakresie:
- Budynek Podkarpackiej Izby Inżynierów Budownictwa jako przykład realizacji obiektu w technologii pasywnej.
- Inżynier budownictwa – zawód zaufania publicznego – możliwości ścieżki zawodowej, samodzielne funkcje techniczne w budownictwie.

Czytaj więcej...

Nowe pomoce dydaktyczne

   W czwartek 21 marca do naszej pracowni budownictwa dotarły za pośrednictwem Dyrektora ds. Inwestycji Developres sp. z o.o. sp. komandytowa mgr inż. Wojciecha Staszkiewicza oraz mgr inż. Łukasza Furtaka, modele dydaktyczne dla technologii robót wykończeniowych. Są to: model ścianki działowej oraz model podłogi na stropie żelbetowym. Jak zawsze modele zostały przystosowane do celów dydaktycznych, precyzyjnie wyeksponowano każdy detal ze szczegółowym opisem.

Czytaj więcej...

Spotkanie z Franciszkiem Batorym

   20 marca w Hali Sportowej im. Józefa Witka przy Zespole Szkół Technicznych w Łańcucie odbyło się spotkanie młodzieży i pedagogów z Franciszkiem Batorym, laureatem honorowej nagrody Instytutu Pamięci Narodowej „Świadek Historii”, bratem majora Józefa Batorego „Argusa”, jednego z siedmiu działaczy IV Zarządu Głównego Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość”, zamordowanego 1 marca 1951 r., w mokotowskim więzieniu.

Czytaj więcej...

Konkurs Wiedzy Technicznej

    15 marca 2024 roku w Zespole Szkół Technicznych w Łańcucie odbyła się siódma edycja Konkursu Wiedzy Technicznej. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań młodzieży szkół podstawowych matematyką, fizyką, techniką samochodową oraz pierwszej pomocy przedmedycznej. W konkursie wzięło udział 12 uczestników ze szkół: Szkoła Podstawowa w Dębowie, Szkoła Podstawowa w Gaci, Szkoła Podstawowa nr 3 w Łańcucie oraz Szkoła Podstawowa nr 4 w Łańcucie.

Czytaj więcej...

Konferencja Młodzieżowej Rady

      W dniu 13.03.2024 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Konferencji Młodzieżowej organizowanej przez Młodzieżową Radę Powiatu Łańcuckiego. Prelegenci zapewnili dużo wartościowych treści – Wojciech Fiksa objaśnił czym jest Hackathon, Natalia Stefańska opowiedziała o perspektywie sukcesu, Jakub Głogowski poruszył temat networkingu, natomiast Adam Majcher zaciekawił uczestników swoimi sposobami na rozwój i dążenie do spełnienia marzeń.

Czytaj więcej...

Po sarmacku. Obyczaj, strój i sztuka

    W dniu 13 marca 2024 roku klasa 1b TPS pod opieką wychowawcy p. Ewy Brzyszcz wzięła udział w niecodziennej lekcji języka polskiego i historii w Muzeum-Zamku w Łańcucie.
Lekcja muzealna była poświęcona kulturze sarmackiej. Spotkanie zaczęło się od wspólnej próby zdefiniowania pojęcia sarmatyzmu. Omówiono wzorce osobowe, obyczaje szlacheckie i typowy strój szlachcica.

Czytaj więcej...

Turniej "Buduj z głową"

     W dniu 11 marca 2024 r. w Zespole Szkół Technicznych w Łańcucie odbył się II Turniej Budowlany pod hasłem ,,Buduj z Głową’’. Konkurs organizowany był dla uczniów klas ósmych Szkół Podstawowych. Jego głównym celem była promocja zawodów budowlanych oraz przedstawienie młodzieży aktualnych możliwości kształcenia i doskonalenia zawodowego. Patronat nad Turniejem objęła Firma BESTA Przedsiębiorstwo Budowlane w Rzeszowie oraz Starostwo Powiatowe w Łańcucie.

Czytaj więcej...

AGROTECH w Kielcach

    8 marca 2024 roku jak co roku uczniowie naszej szkoły, wzięli udział w Międzynarodowych Targach Techniki Rolniczej AGROTECH w Kielcach. W tym roku przypadła XXIX edycja tego wydarzenia. Uczniowie zwiedzając wyeksponowane stoiska mogli zobaczyć najnowsze ciągniki i maszyny do prac w polu, obsługi gospodarstw a także wszelkie środki do produkcji w rolnictwie. W tym roku prym wiodła automatyzacja, robotyzacja i cyfryzacja zwana pod nazwą Rolnictwo 4.0.

Czytaj więcej...

Dzień Kobiet

 
     W dniu 7 marca 2024 odbył się apel z okazji Dnia Kobiet. Występ  przygotowali uczniowie: Bartosz Welc, Szymon Cisek, Przemysław Bartman, Kamil Wierzbiński, Beniamin Surowiec, Michał Wrona oraz Bartłomiej Szubart.

Czytaj więcej...

Egzaminy zewnętrzne

Matura

Egzamin zawodowy

Informacje o ochronie danych osobowych

Deklaracja dostępności strony internetowej

Partnerzy szkoły

Łańcut w liczbach

Kalendarz

kwiecień 2024
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

Goście na stronie

Odwiedza nas 377 gości oraz 0 użytkowników.

Adres Szkoły

Zespół Szkół Technicznych

ul. Armii Krajowej 51A

37-100 Łańcut tel. 17 225 2286

fax 17 225 6893

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sport w mediach

 

Szkoła w mediach