Aktualności

Spotkanie z BorgWarner z Jasionki

    W dniu 29 listopada 2022 r. w auli Zespołu Szkół Technicznych w Łańcucie odbyło się spotkanie uczniów klas IV technikum kształcących się w zawodzie technik pojazdów samochodowych z przedstawicielami Firmy BorgWarner Sp. Z o.o. zlokalizowanej w Jasionce k. Rzeszowa.

Czytaj więcej...

Wicemistrzostwo powiatu!!!

   W dniu 25.11.2022 r. w Hali Zespołu Szkół Technicznych im. Józefa Witka w Łańcucie odbyła się Powiatowa Licealiada w Piłce Ręcznej Chłopców o mistrzostwo powiatu łańcuckiego szkół średnich zgodnie z Kalendarzem Szkolnych Imprez Sportowych. Drużyna chłopców w składzie: Bawoł Szczepan, Pańko Mateusz, Blajer Eryk, Mierzwa Adam, Modłkowski Jakub, Murias Krystian, Sobek Szymon, Wajhaimer Dominik, zajęli 2 miejsce, opiekunem był Janusz Gwóźdź.

Czytaj więcej...

Olimpiada BHP XXIV edycja

      W dniu 25.11.2022 r. w Okręgowym Inspektoracie Pracy w Rzeszowie odbył się Wojewódzki Finał XXIV Edycji Olimpiady Wiedzy z Zakresu BHP w Rolnictwie Indywidualnym uczniów szkół województwa podkarpackiego. W finale uczestniczyło 15 uczniów z podkarpackich szkół , którzy odpowiadali na 40 pytań testowych.

Czytaj więcej...

Wybieramy zawód przyszłości

     W dniu 22 listopada br. odbył się finał II-go Podkarpackiego Konkursu „Wybieramy zawód przyszłości” organizowany przez PCEN w Rzeszowie, oraz I LO w Łańcucie. Do ścisłego finału konkursu awansowało dziewięciu uczniów spośród ponad trzydziestu uczestników z podkarpackich szkół, w tym uczennica naszej szkoły Magda Zembroń z klasy IIIa TAK. Pierwszym etapem konkursu było przygotowanie przez Magdę dokumentów aplikacyjnych koniecznych do ubiegania się o przyjęcie do pracy na stanowisko psychoterapeuty w języku polskim i angielskim.

Czytaj więcej...

11 listopada

   W dniu 10 listopada 2022 r. odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości, które obchodzone jest dla upamiętnienia 11 listopada 1918 roku, kiedy to Polska odrodziła się po 123 latach niewoli.
Uczniowie klas pierwszych zaprezentowali program artystyczny, który przybliżył zebranym trudną drogę naszej Ojczyzny do odzyskania niepodległości. W skrócie zobrazowano sytuację polityczną kraju, ukazując przy tym ducha narodu polskiego, który stale wychodził z inicjatywą walki za ojczyznę.

Czytaj więcej...

Czas pamięci...

    Dzień Wszystkich Świętych to szczególny czas zadumy, również dla społeczności Zespołu Szkół Technicznych w Łańcucie. Chcąc uczcić pamięć zmarłych, przedstawiciele grona pedagogicznego i samorządu uczniowskiego udali się na cmentarz komunalny, aby zapalić znicze i wesprzeć modlitwą tych nauczycieli, pracowników szkoły oraz uczniów, których nie ma już wśród nas. Był to czas wspomnień, cichych rozważań i uświadomienia sobie, jak waży jest człowiek i to, aby o nim pamiętać nawet wtedy, gdy już odejdzie.

Czytaj więcej...

Wycieczka do Sieniawy

   27.10.2022 roku uczniowie klasy 1a TAK/TL wraz z opiekunami zwiedzili tereny Nadleśnictwa Sieniawa. Po zapoznaniu z historią Nadleśnictwa, jego strukturą organizacyjną, położeniem, warunkami środowiskowymi oraz walorami przyrodniczymi uczniowie przeanalizowali wraz z paniami leśniczymi projekt koncepcyjny miejscowego arboretum. Potem zostali zaproszeni na spacer po ww. ogrodzie dendrologicznym, który jest położony obok budynku biura Nadleśnictwa.

Czytaj więcej...

Spotkanie z podróżnikiem.

    20 października uczniowie klasy 1a TAK/TL uczestniczyli w spotkaniu z podróżnikiem Łukaszem Łagożnym w Miejskim Domu Kultury w Łańcucie. Pan Łukasz pochodzący z Sanoka jest z zawodu inżynierem elektrotechniki i informatyki. Już jako mały chłopiec swoje pierwsze szczyty zdobywał z tatą najpierw w Bieszczadach, później w Tatrach. Końcem roku 2019 jako pierwszy mieszkaniec Podkarpacia zdobył Koronę Ziemi – wszedł na dziewięć najwyższych szczytów świata. 

Czytaj więcej...

Spotkanie uczniów klas IV

    W dniu 19 października 2022 r. uczniowie klasy IV „A” i klasy IV „B” technikum uczestniczyli w spotkaniu z Panią Anną Gadomską – Dyrektorem Wydziału Pozasądowego Rozwiązywania Sporów w Biurze Rzecznika Finansowego, Panią Sylwią Nowaczyk – Z-cą Dyrektora Wydziału Pozasądowego Rozwiązywania Sporów w Biurze Rzecznika Finansowego oraz Panią Martą Obroślak – radcą prawnym w Wydziale Bankowo – Kapitałowym Biura Rzecznika Finansowego.

Czytaj więcej...

Dzień Edukacji Narodowej

    Dzień Edukacji Narodowej jest okazją do wyrażenia wdzięczności za wysiłek włożony w wychowanie i wielkie serce wkładane na rzecz pracy z młodzieżą. W tym dniu pamiętamy
o wszystkich pracownikach szkoły. I właśnie z tej okazji 13 października 2022 roku cała społeczność szkolna spotkała się na uroczystym apelu przygotowanym przez uczestników szkolnego koła artystycznego
w składzie: Barbara Bróż, Magdalena Szmuc, Mikołaj Surowiec, Magdalena Zembroń, Tobiasz Włodyga, Cyprian Góral, Dominika Pich, Mateusz Gałka, Kinga Kwolek, Benjamin Surowiec, Kamil Świątoniowski, Mikołaj Curzytek, Mają Styś, Kacper Pelc, Bartłomiej Szubart.

Czytaj więcej...

Biegi przełajowe

    W dniu 13 października 2022 roku odbyły się sztafetowe biegi przełajowe szkół średnich powiatu łańcuckiego. Kolejny raz nasza drużyna zdobyła I miejsce uzyskując awans do Finałów Rejonowych. Skład drużyny:
Blajer Eryk, Walat Jakub, Prucnal Kamil, Rusinek Szczepan, Curzytek Bartosz, Kramarz Kacper, Markowicz Michał, Kołomyja Kamil, Polak Roman. Opiekunem był Janusz Gwóźdź.

Czytaj więcej...

Wicemistrzostwo Łańcuta!

   7.10.2022 r. na boisku „Orlik” Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji rozegrano Mistrzostwa Łańcuta Szkół Średnich w Piłce Nożnej, w której udział wzięło 6 drużyn: I LO Łańcut, ZS Nr 1 w Łańcucie, ZS Nr 2 w Łańcucie, ZS Nr 3 w Łańcucie, ZST Łańcut oraz NMOW. Przy pięknej, jesiennej pogodzie drużyny rywalizowały systemem „każdy z każdym”. Reprezentacja naszej szkoły zajęła 2 miejsce gromadząc 11 ptk ( tyle samo co zwycięzca ZS Nr 1 (liceum sportowe), ustępując jedynie gorszym stosunkiem bramek.

Czytaj więcej...

Wycieczka do Sandomierza

   4 października 2022 roku uczniowie klas pierwszych Technikum i Szkoły Branżowej uczestniczyli w wycieczce do Sandomierza. Wycieczkę sfinansowało Stowarzyszenie Absolwentów i przyjaciół TMR w Łańcucie i była to nagroda dla uczniów, którzy wybrali kształcenie w ZST w Łańcucie. Większość z nich zadeklarowała chęć nauki w naszej szkole już podczas Powiatowych Targów Edukacyjnych w kwietniu 2022 roku.

Czytaj więcej...

Egzaminy zewnętrzne

Matura

Egzamin zawodowy

Informacje o ochronie danych osobowych

Deklaracja dostępności strony internetowej

Partnerzy szkoły

Łańcut w liczbach

Kalendarz

listopad 2022
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30

Goście na stronie

Odwiedza nas 641 gości oraz 0 użytkowników.

Adres Szkoły

Zespół Szkół Technicznych

ul. Armii Krajowej 51A

37-100 Łańcut tel. 17 225 2286

fax 17 225 6893

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sport w mediach

 

Szkoła w mediach