Aktualności

Kurs florystyczny

    Uczniowie kierunku architektura krajobrazu w ZST w Łańcucie od września 2023 uczestniczą w FLORYSTYCZNYM KURSIE ZAWODOWYM. Oprócz artystycznego układania kwiatów poznają też inne kreatywne techniki przydatne w zawodzie florysty. W tym tygodniu mieli okazje zapoznać się ze sztuką decoupage. Jest to ciekawa technika zdobienia przy pomocy serwetek, papieru oraz specjalnych preparatów. 

Czytaj więcej...

Nowy rok szkolny 2023/2024

     4 września 2023 roku uczniowie Zespołu Szkół Technicznych im. Jana Inglota rozpoczęli nowy rok szkolny 2023/2024. Uroczysta inauguracja nowego roku szkolnego odbyła się przed budynkiem głównym szkoły. Młodzież tradycyjnie powitał dyrektor mgr inż. Marek Miezin, szczególnie ciepło zwracając się do uczniów klas pierwszych, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z naszą szkołą.

Czytaj więcej...

Zjazd Absolwentów - rocznik 1963

     W dniu 1 września 2023 r. w Zespole Szkół Technicznych w Łańcucie odbył się w rocznicę 40 - lecia ukończenia Technikum Mechanizacji Rolnictwa w Łańcucie kolejny zjazd absolwentów klas V „a” i V „b” – rocznik 1963. Organizatorami zjazdu byli panowie: Jacek Wąsacz, Stanisław Andrzejczyk, Mariusz Kluska, Bogdan Sikorski oraz Tomasz Czajkowski, w spotkaniu wzięło udział 40 absolwentów. Zjazd rozpoczął się o godzinie 9.00 Mszą Święto w Kościele Farnym w Łańcucie, po której uczestnicy zjazdu udali się na cmentarz komunalny w Łańcucie, gdzie zapalili znicze na grobach nauczycieli.

Czytaj więcej...

Pożegnanie uczniów 3 branżowej

     23 czerwca 2023 roku uroczyście pożegnaliśmy uczniów klasy trzeciej branżowej. Zakończenie roku szkolnego to zawsze ważne święto, ale dla absolwentów to dzień szczególny. Byliśmy razem w murach naszej Szkoły przez trzy lata, które bardzo szybko minęły. Wspólnie przeżywaliśmy dobre, piękne, a czasem trudne chwile. Mimo naszej nie pokory, podziwialiśmy tych nauczycieli i wychowawców, którzy literę prawa łączyli z literą serca. Dziś odchodzimy stąd dojrzalsi, gotowi do rozpoczęcia nowego etapu życia.

Czytaj więcej...

Koniec roku szkolnego

    Dziś zakończyliśmy kolejny rok szkolny. W czasie uroczystości dyrektor szkoły mgr inż. Marek Miezin przedstawił dane statystyczne, podsumowujące wyniki w nauce, frekwencji i zachowaniu, jakie osiągnęli uczniowie i poszczególne klasy. Uczniom, którzy uzyskali najlepsze wyniki oraz wyróżniającym się aktywną pracą w środowisku szkolnym wręczył nagrody książkowe. Uczniowie, którzy osiągnęli najwyższe oceny z przedmiotów zawodowych otrzymali stypendia Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół Technikum Mechanizacji Rolnictwa w Łańcucie, najlepsi w wyciskaniu sztangi leżąc – zawodnicy Klubu Sportowego Luks Zieloni Łańcut – dyplomy, a wyróżniający się w zawodzie technik logistyk – dyplomy i kubki ze słodyczami.

Czytaj więcej...

Erasmus+ podsumowanie projektu

    Dnia 20 czerwca br. w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego w Łańcucie odbyło się spotkanie w ramach programu Erasmus+ podsumowujące projekt nr 2022-1PL01-KA121-VET-000067658 Akcja:”Mobilność osób uczących się i kadry w kształceniu i szkoleniu zawodowym”, którego liderem jest firma EDU-IT z Rzeszowa. W konferencji wzięli udział zaproszeni goście: Adam Krzysztoń - Starosta Łańcucki, Tadeusz Pasieczny - Naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych ze Starostwa Powiatowego w Łańcucie, Sergio Fidalgo - reprezentujący IKASLAN (Związek Publicznych Szkół Zawodowych) w Kraju Basków w północnej Hiszpanii oraz uczniowie, dyrektorzy i koordynatorzy ze szkół ponadpodstawowych z Łańcuta, Rzeszowa, Jarosławia i Lubaczowa.

Czytaj więcej...

Wycieczka do Energylandii

  19 czerwca klasa 1a wzięła udział w wycieczce do największego w Polsce parku rozrywki Energylandia, gdzie mieli okazję pojeździć na najróżniejszych rollercoasterach, a w szczególności na słynnym Hyperionie i Zadrze. Uczestnicy wycieczki mogli przełamywać swoje słabości, jednocześnie dobrze się bawić i przeżyć ciekawą przygodę z dozą adrenaliny. Ekstremalne przeżycia i wspaniała pogoda sprawiły, że wszyscy byli zadowoleni z wyjazdu i z uśmiechem na ustach opuszczali park pełni wrażeń i pozytywnych emocji.

Czytaj więcej...

Egzaminy zewnętrzne

Matura

Egzamin zawodowy

Informacje o ochronie danych osobowych

Deklaracja dostępności strony internetowej

Partnerzy szkoły

Łańcut w liczbach

Kalendarz

wrzesień 2023
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

Goście na stronie

Odwiedza nas 374 gości oraz 0 użytkowników.

Adres Szkoły

Zespół Szkół Technicznych

ul. Armii Krajowej 51A

37-100 Łańcut tel. 17 225 2286

fax 17 225 6893

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Sport w mediach

 

Szkoła w mediach