Wraz z początkiem roku szkolnego uczniowie naszej szkoły rozpoczęli intensywne działania związane z promocją czytelnictwa. „Narodowe Czytanie” jest doskonałą okazją, aby młodzież doceniła wartość czytania oraz spotkała się ze sztandarowymi pozycjami literatury polskiej. W tym roku 7 września odbyła się 13 edycja ogólnopolskiej akcji „Narodowe Czytanie”, podczas której Polacy w wielu miejscowościach w kraju i za granicą czytali dramat Juliusza Słowackiego ,,Kordian”.
Dnia 30 września 2024 roku w naszej szkole odbył się Dzień Chłopaka. Z tej okazji dziewczyny przygotowały zabawne życzenia dla całej społeczności męskiej. Wśród szczerych życzeń znalazł się poniższy wierszyk, pod którym wszystkie panie się podpisują.
27 września uczniowie klasy 3a obejrzeli w kinie Helios film, który wprowadził ich w konwencję romantyzmu – „Niepewność. Zakochany Mickiewicz”. Zjawiskowe krajobrazy, przepiękna, nastrojowa muzyka oraz młodzieńcze przygody Adama zakochanego w Maryli przykuwały uwagę młodzieży. W filmie ukazano również kontekst historyczny początku XIX wieku, w tym powstania narodowowyzwoleńcze, które miały ogromny wpływ na Mickiewicza i jego twórczość.
Johann Wolfgang von Goethe: "Kto nie zna języków obcych, nie wie nic o własnym."
26 września 2024 obchodzony był Europejski Dzień Języków Obcych. To święto, w którym celebrujemy bogactwo i różnorodność języków naszego kontynentu. W tym dniu uczniowie klasy 3a o kierunku Mechanik Pojazdów Samochodowych mięli możliwość poznać ciekawą i prostą metodę zwiększenia swych umiejętności oraz aktywnej nauki języka angielskiego poprzez czytanie anglojęzycznych gazet i czasopism. Uczniowie poznali nowe słowa i zwroty opisujące współczesny świat-tego nie znajdziesz w podręczniku!
W dniu 26 września 2024 roku odbyło się zebranie przedstawicieli samorządów klasowych. Na początku spotkania zostały przestawione zadania Samorządu Uczniowskiego ze Statutu Szkoły. Następnie, kandydaci którzy zgłosili się do wyborów dokonali krótkiej prezentacji. Podczas spotkania, obyło się głosowanie, w wyniku którego został wyłoniony nowy skład Samorządu Uczniowskiego Zespołu Szkół Technicznych w Łańcucie.
Nasza szkoła również włączyła się w pomoc dla osób poszkodowanych w powodzi. Bardzo dziękujemy darczyńcom za wszystkie złożone dary. Było tego naprawdę dużo.
Dziękujemy Rodzicom, Uczniom i Nauczycielom hojność, dobroć i solidarność z ludźmi, którzy potrzebują naszej pomocy. Gotowość niesienia bezinteresownej pomocy zasługuje na najwyższe uznanie. W dniu dzisiejszym produkty zostały nadane do paczkomatów InPost i przekazane do punktu PCK Bielany Wrocławskie
24 września br. uczniowie klasy 2c udali się do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łańcucie, aby obejrzeć wystawę pt. „Juliusz Słowacki – między słowem a obrazem”. Spotkanie rozpoczęło się od prezentacji, dotyczącej życia i twórczości Juliusza Słowackiego, wzbogaconej fragmentami ekranizacji „Kordiana” w reżyserii J. Englerta. Następnie Pani Danuta Rycek przybliżyła nam okoliczności powstania wystawy, przedstawiającej plastyczne interpretacje dzieł jednego z naszych romantycznych wieszczów.
W słoneczny i ciepły wtorek 17 września klasa 2b TPS wzięła udział w wycieczce do Malawa Fun Park, aby rozegrać jedną z najbardziej integracyjnych gier – paintball. Gra ta wymaga od uczestników wspólnego działania, opracowania planu i dobrej komunikacji. Wszystko rozegrało się na poligonie dla graczy lubiących wyzwania – duży, zróżnicowany teren, przeszkody w postaci wraków samochodów i bujna roślinność.
W dniu 12 września 2024 r. w sali posiedzeń Starostwa Powiatowego w Łańcucie odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów dla najlepszych uczniów szkół ponadpodstawowych powiatu łańcuckiego, którzy w poprzednim roku szkolnym uzyskali najwyższą średnią ocen. W tym roku stypendia otrzymało 16 uczniów liceów, 11 uczniów techników oraz 3 uczniów szkół branżowych I stopnia.
2 września 2024 roku uczniowie Zespołu Szkół Technicznych im. Jana Inglota rozpoczęli nowy rok szkolny 2024/2025. Uroczysta inauguracja nowego roku szkolnego odbyła się przed budynkiem głównym szkoły. Młodzież tradycyjnie została powitana przez dyrektora szkoły pana mgr inż. Marka Miezina. Pan dyrektor mówił o najważniejszych zadaniach, jakie czekają uczniów w nadchodzącym roku szkolnym oraz o efektach i sukcesach jakie daje systematyczna, niekiedy ciężka praca.
Chcesz rozpocząć swoją przygodę językowo-zawodową za granicą? Trafiłaś/eś świetnie! Zapraszamy do udziału w rekrutacji na praktyki zawodowe w programie Erasmus+ w edycji 2024/2025:nr projektu: 2024-1-PL01-KA121-VET-000231278. W roku szkolnym 2023/2024 nasza szkoła otrzymała Akredytację Erasmusa do roku 2027 w ramach Akcji 1 w sektorze Kształcenie i szkolenia zawodowe (VET).
W ramach programu Unii Europejskiej-Erasmus+, uczniowie oraz nauczyciele Zespołu Szkół Technicznych w Łańcucie na podstawie umowy zawartej pomiędzy Szkołą , a EDU-IT Konsorcjum z Rzeszowa uczestniczą od roku szkolnego 2021/2022 w zagranicznej mobilności zawodowej. Głównym celem Erasmusa+ jest wspieranie uczniów i nauczycieli w dziedzinie podnoszenia kompetencji zawodowych, językowych oraz społeczno-kulturowych w sposób innowacyjny z zachowaniem najwyższej jakości rozwoju.
W dniu 22 czerwca 2024 r. w Zespole Szkół Technicznych w Łańcucie odbył się w rocznicę 55 - lecia ukończenia Technikum Mechanizacji Rolnictwa w Łańcucie zjazd absolwentów klas V „a” i V „b” – rocznik 1969. Organizatorami zjazdu byli Panowie: klasa V „a” - Jan Sebzda, Henryk Rydzik, Kazimierz Tama, klasa V „b” – Tadeusz Kluz, Ryszard Walawender, Stanisław Nitkiewicz. Zjazd rozpoczął się o godzinie 11.00 od udziału absolwentów i gości w Mszy Świętej w intencji uczniów i nauczycieli Technikum Mechanizacji Rolnictwa w Łańcucie, w kościele pod wezwaniem Św. Michała Archanioł w Łańcucie.
Egzamin zawodowy
Odwiedza nas 124 gości oraz 0 użytkowników.
Zespół Szkół Technicznych
ul. Armii Krajowej 51A
37-100 Łańcut tel. 17 225 2286
fax 17 225 6893
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.