Rok 2020-2021

Rok 2020-2021

Projekt „Wiem jak? Żyję ekologicznie

    W Zespole Szkół Technicznych w Łańcucie od września 2020 r. do lutego 2021 r. Szkolne Koło Caritas w ramach „Inicjatyw ekologicznych Szkolnych Kół Caritas Archidiecezji Przemyskiej w roku 2020” realizowało projekt edukacyjny: „Wiem jak? Żyję ekologicznie”. Działania rozpoczęliśmy jeszcze jesienią ub.r., kiedy to wolontariuszki ze SKC w łańcuckim parku i najbliższej okolicy zbierały m.in. kasztany, jarzębinę i inne rośliny oraz zioła.

Czytaj więcej...

Mistrzostwa Powiatu w piłce nożnej

    W dniu 14 marca 2021 r. w Powiatowej Hali im. Józefa Witka przy ZST w Łańcucie odbyło się uroczyste zakończenie i rozdanie nagród dla uczestników I edycji Otwartych Mistrzostw Powiatu Łańcuckiego w Piłce Nożnej Halowej zorganizowane pod Patronatem Starosty Łańcuckiego. Organizatorami rozgrywek piłkarskich byli Klub Sportowy „STAL ŁANCUT” oraz Zespól Szkól Technicznych w Łańcucie.

Czytaj więcej...

Wyniki XXXIV OWiUB

    Pragniemy poinformować, że w obecnym roku szkolnym uczestnicy olimpiady budowlanej zdobyli 6 lokatę w rankingu szkół w zawodach II stopnia w okręgu rzeszowskim.
Uczniowie Patryk Babiarz i Grzegorz Lenar reprezentowali nasza szkołę w eliminacjach okręgowych po raz pierwszy w roku 2020, będąc uczniami klasy II w zawodzie technik budownictwa. Zarząd Województwa Podkarpackiego przyznał stypendia uczniom szczególnie uzdolnionym w ramach projektu pn. Wsparcie stypendialne dla uczniów zdolnych – szkolnictwo zawodowe – rok szkolny 2020/2021.

Czytaj więcej...

Olimpiada budowlana

      W dniu 6 marca 2021r. w Rzeszowie odbyły się eliminacje okręgowe XXXIV Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych, których organizatorem jest Wydział Inżynierii lądowej Politechniki Warszawskiej.
W okręgu rzeszowskim w tegorocznych zawodach wzięło udział 74 uczniów reprezentujących 19 szkół budowlanych. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Patryk Babiarz i Grzegorz Lenar z klasy III a, Agnieszka Fugiel i Gabriele Teprag z klasy II a oraz Kacper Bieniasz i Oskar Hipnar z klasy II c, których przygotowała mgr inż. Agnieszka Grzywacz.

Czytaj więcej...

Tworzymy ekologiczne opakowania

     Ostatnio w naszej szkole w ramach projektu „Wiem jak? Żyję ekologicznie” odbyły się warsztaty projektowania i szycia opakowań ekologicznych „zero waste”. Młodzież ze Szkolnego Koła Caritas podczas dwóch kolejnych spotkań nabywała nowe umiejętności z zakresu szycia oraz samodzielnego przygotowania ozdobnych opakowań na kosmetyki. Do ich przygotowania posłużyły nam głównie materiały ekologiczne, jak też i te zwykle dostępne w każdym domu (na przykład: tekturowe kartony, kawałki różnych tkanin, sznurki, koronki czy wstążki).

Czytaj więcej...

Adam Bielecki trenerem 2020 roku!

   W XV Konkursie na najlepszego sportowca i trenera Łańcuta nauczyciel wychowania fizycznego naszej szkoły dr Adam Bielecki został wybrany najlepszym trenerem w 2020 roku. Zawodnicy Klubu UKS Zieloni Łańcut, zdobyli ogółem 22 medale na Mistrzostwach Świata. Pan Bielecki jest wychowawcą wielu zawodniczek i zawodników, medalistów i reprezentantów Polski w wyciskaniu sztangi leżąc i trójboju siłowym. Z tej okazji TV Łańcut nakręciła film prezentujący sylwetkę trenera i jego sportowy dorobek - film

Czytaj więcej...

Wsparcie dla rodziców

poradnia   Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Łańcucie informuje o rozpoczęciu kolejnej edycji programu wsparcia dla rodziców dzieci niepełnosprawnych. Zaprasza na grupę wsparcia wszystkich chętnych rodziców dzieci z różnego rodzaju niepełnosprawnościami. Zgłoszenia drogą telefoniczną lub e-mailową w sekretariacie PPP w Łańcucie.

Czytaj więcej...

Krem i żel też potrafimy zrobić

   W pierwszą sobotę lutego odbyło się trzecie spotkanie z cyklu eko - warsztatów kosmetycznych, prowadzonych przez Panią Dominikę Barć. Wzięły w nim udział uczennice należące do szkolnego Koła Caritas. Po krótkim wykładzie wprowadzającym przystąpiłyśmy do pracy. Najpierw wykonałyśmy krem nawilżający na bazie ziołowego naparu, kwasu hialuronowego i kilku różnych olejów m.in. z kiełków pszenicy, arganowego, kakaowego oraz masła shea.

Czytaj więcej...

Budowa Osiedla NOVA GRANICZNA

    Ponieważ Covid-19 skutecznie przeszkodził w organizacji wycieczki , w ramach współpracy z firmą Rywal&Developres , Pan dyrektor Wojciech Staszkiewicz , z uwagi na ciekawą budowę osiedla Nova Graniczna, postanowił wraz z grupą inżynierów przedstawić nam zastosowane technologie i wykonywane roboty. W lipcu 2020 r. Firma RYWAL rozpoczęła w rejonie skrzyżowania ulic Powstańców Warszawy i ul. Granicznej w Rzeszowie budowę osiedla NOVA GRANICZNA, którego Inwestorem jest „Developres”.

Czytaj więcej...

Eliminacje szkolne OWiUB

   W dniu 7 października po raz II odbyły się w naszej szkole eliminacje do XXXIV edycji OWiUB, w których udział wzięło 31 uczestników z klas II i III w zawodzie technik budownictwa.
Czołowe miejsca zajęli uczestnicy ubiegłorocznych eliminacji okręgowych: Patryk Babiarz i Grzegorz Lenar. W punktacji zespołowej 1 miejsce zajęła klasa III A. Skład reprezentacji szkoły na zawody okręgowe ustalony będzie w grudniu.

Czytaj więcej...

Tonik, płyn micelarny, a może maść?

    W ubiegłym tygodniu miało miejsce nasze drugie spotkanie z cyklu eko - warsztatów kosmetycznych, prowadzonych przez Panią Dominikę Barć. Jego uczestniczkami były członkinie szkolnego Koła Caritas. Po krótkim wykładzie, dotyczącym wielu zalet kosmetyków naturalnych, zaczęłyśmy działać. Jako pierwsze wykonałyśmy toniki ziołowe z lipy, skrzypu oraz pokrzywy. Następnie zajęłyśmy się tworzeniem drugiego toniku, tym razem z octu jarzębinowego i różanego.

Czytaj więcej...

Eko-warsztaty

     Uczennice, działające w szkolnym kole Caritas przy ZST w Łańcucie uczestniczyły w warsztatach z produkcji naturalnych, roślinnych kosmetyków, które poprowadziła Pani Dominika Barć. Młodzież wykonywała kosmetyki do pielęgnacji ciała, a pierwszym samodzielnie „ukręconym” produktem stała się sól do kąpieli z dodatkiem ziół oraz ogólnie dostępnych produktów spożywczych.

Czytaj więcej...

Zaprawy tynkarskie w praktyce

    W ramach zajęć praktycznych uczniowie klasy II w zawodzie technik budownictwa wykonali renowacje tynkowanej powierzchni pomieszczenia szkolnego, bazując na materiałach otrzymanych od firmy BAUMIT.
Uczniowie przystępując do prac remontowych przygotowali podłoże, a następnie nanieśli obrzutkę wstępną Baumit VorSpritzer. Mieszankę zaprawy tynkarskiej Manu All narzucili za pomocą kielni i zaciągnęli pacą, a po osiągnięciu optymalnego stwardnienia powierzchnię zatarli.

Czytaj więcej...

Egzaminy zewnętrzne

Matura

Egzamin zawodowy

Informacje o ochronie danych osobowych

Deklaracja dostępności strony internetowej

Partnerzy szkoły

Łańcut w liczbach

Kalendarz

lipiec 2024
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Goście na stronie

Odwiedza nas 589 gości oraz 0 użytkowników.

Adres Szkoły

Zespół Szkół Technicznych

ul. Armii Krajowej 51A

37-100 Łańcut tel. 17 225 2286

fax 17 225 6893

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sport w mediach

 

Szkoła w mediach