Rok 2021-2022

Rok 2021-2022

Szkolenie branżowe nauczycieli

   W dniach 16.05.22 r. – 20.05.22 r. nauczyciel Zespołu Szkół Technicznych w Łańcucie, Pan Tomasz Dudek, odbył szkolenie branżowe z zakresu diagnostyki pojazdów samochodowych, w hiszpańskiej firmie AUTO CENTRUM. Jest to firma należąca do europejskiego lidera FEU VERT branży motoryzacyjnej. FEU VERT organizuje swoją działalność w zakresie serwisu i napraw pojazdów samochodowych oraz sprzedaży części i akcesoriów samochodowych.

Czytaj więcej...

Erasmus+ z ZST Łańcut

   Pan Tomasz Dudek z Zespołu Szkół Technicznych w Łańcucie przygotowuje się do wyjazdu studyjnego do Hiszpanii. Po rozmowach z partnerem zagranicznym Pan Tomasz, wraz z siedmioma nauczycielami przedmiotów zawodowych innych szkół odbędzie 5 dniowe szkolenie branżowe w mieście Valladolid. Celem szkolenia jest wymiana doświadczeń z hiszpańskimi nauczycielami oraz wprowadzenie ulepszeń w kształceniu zawodowym w naszej szkole.Koordynatorem projektu w zakresie kształcenia i szkolenia zawodowego jest konsorcjum EDU-IT sp.j.

Czytaj więcej...

Praktyki zagraniczne Erasmus

    14 maja 2022 r. kolejna grupa uczniów wróciła z Hiszpanii, gdzie w ramach programu ERASMUS+ odbywała trzytygodniowe praktyki zagraniczne. Tym razem naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy trzeciej technikum pojazdów samochodowych. Praktyki odbywały się w renomowanych firmach samochodowych w miejscowości Valladolid. Mariusz Pociask trafił do warsztatu samochodowego „Feu VERT”, a Jakub Fuchs do ,,Norauto".

Czytaj więcej...

Spotkanie Absolwentów

    Dnia 30 kwietnia 2022 r. odbyło się spotkanie grupy absolwentów, którzy szkołę ukończyli 10 lat temu. Byli to uczniowie z ówczesnej klasy 4a TAK, 4b TPS w obecności wychowawcy klasy Pani Joanny Dudek oraz klasy 4c TMRiA przy udziale wychowawcy Pana Andrzeja Kowala. Gości serdecznie przywitał Dyrektor szkoły Pan Marek Miezin. Następnie wychowankowie udali się do Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego. Zmiany jakie nastąpiły w wyposażeniu warsztatów oraz ich rozwój przedstawił Dyrektor pan Andrzej Pilecki.

Czytaj więcej...

Pożegnania nadszedł czas...

„Kiedy wydaje się, że wszystko się skończyło, wtedy dopiero wszystko się zaczyna.”
/ks. Jan Twardowski/
   29 kwietnia br. w samo południe uroczyście pożegnaliśmy uczniów klas czwartych technikum. Zakończenie roku szkolnego to zawsze ważne święto, ale dla absolwentów to dzień szczególny. Byliśmy razem w murach naszej Szkoły przez cztery lata, które bardzo szybko minęły. Wspólnie przeżywaliśmy dobre, piękne, a czasem trudne chwile.

Czytaj więcej...

Konkurs języków obcych

    28 kwietnia 2022 roku w Zespole Szkół Technicznych w Łańcucie odbyła się druga edycja Szkolnego Konkursu Języka Angielskiego i Niemieckiego “Puzzle with Languages”-“Puzzle mit Sprachen”. W rywalizacji wzięły udział zespoły z klas 1a, 1b, 2a, 2b, 3a, 3b 3c technikum. Konkurs składał się z trzech rund. I runda – „Znajomość środków językowych”, II runda - „Piosenka z lukami”, III runda – „Obiekty, miasta i kraje anglo i niemieckojęzyczne”. Runda I zawierała 4 zadania. Zadanie 1 składało się z 3 pytań testowych w języku angielskim i 3 w języku niemieckim.

Czytaj więcej...

XV Powiatowe Targi Edukacyjne

    26 kwietnia 2022 roku odbyły się XV Powiatowe Targi Edukacyjne, w czasie których uczniowie klas ósmych szkół podstawowych, stojący u progu wyboru nowej szkoły, mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną szkół ponadpodstawowych powiatu łańcuckiego. Uroczystego otwarcia targów w Powiatowej Hali Sportowej im. Józefa Witka przy Zespole Szkół Technicznych dokonali starosta łańcucki Pan Adam Krzysztoń i wicestarosta Pani Barbara Pilawa-Krauz. Ofertę edukacyjną wszystkich szkół ponadpodstawowych powiatu łańcuckiego wraz z najważniejszymi ich atutami przedstawiła Pani Kamila Konieczny – pedagog szkolny Zespołu Szkół Technicznych.

Czytaj więcej...

Praktyki w Bilbao

   W dniach 21.03.2022 – 9.04.2022 trwała pierwsza tura praktyk zagranicznych w ramach programu ERASMUS+. Na 3-tygodniowe praktyki do Bilbao w Hiszpanii wyjechało 10 uczniów, w tym dwoje z naszej szkoły, Gabriela Teprag - uczennica klasy 3a i Patryk Babiarz - uczeń klasy 4a uczestniczyli w zajęciach praktycznych w Centro Integrado F.P. Construccion BIZKAIA. Instytut budownictwa BIZKAIA jest jedynym oficjalnym ośrodkiem w Hiszpanii, który ma cykle szkoleniowe na poziomie średniozaawansowanym i wyższym w zakresie specjalności w sektorze budowlanym.

Czytaj więcej...

Praktyka zagraniczna - II tura

   Rozpoczęła się druga tura praktyk zagranicznych w ramach programu ERASMUS+, której organizatorem jest konsorcjum EDU-IT w którego skład wchodzi również nasza szkoła. Dnia 23.04 w grupie 15 uczniów z województwa podkarpackiego udaliśmy się na 3-tygodniowe praktyki do Valladolid. Wyruszyliśmy o 15:00 z dworca głównego w Rzeszowie, podróżowaliśmy autobusem na lotnisko Balice w Krakowie. Stamtąd o godzinie 21:37 wylecieliśmy do Hiszpanii.

Czytaj więcej...

Dzień Otwarty Szkoły

    1 kwietnia 2022 roku Zespół Szkół Technicznych w Łańcucie, po raz kolejny, otworzył drzwi dla tegorocznych absolwentów szkół podstawowych. Odwiedzili nas uczniowie z Łańcuta, Soniny, Gaci, Krzemienicy, Handzlówki, Markowej, Woli Małej, Dąbrówek, Białobrzegów, Kraczkowej, Sieteszy i Czarnej. Dyrektor szkoły mgr inż. Marek Miezin przedstawił najważniejsze atuty szkoły, kierunki kształcenia oraz możliwości zdobywania dodatkowych kwalifikacji zawodowych poprzez uczestnictwo w stażach, praktykach i kursach kwalifikacyjnych.

Czytaj więcej...

Spotkanie z „EME – Aero”

      W dniu 28 marca 2022 r. przedstawiciele Firmy Lotniczej „EME – Aero” sp. z o. o. w składzie Anna Faliszewska, Grabowska Agnieszka, Majda Przemysław przybyli na spotkanie uczniami klas IV technikum w zawodzie technik pojazdów samochodowych oraz klas III branżowej szkoły I stopnia w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych w celu przekazania informacji o firmie oraz zaproponowania po ukończeniu szkoły podjęcia pracy zawodowej w w/w zakładzie branży lotniczej.

Czytaj więcej...

„NO BACKPACK DAY”

   Zainspirowani tegorocznym młodzieżowym trendem na tik toku postanowiliśmy zorganizować dzień bez plecaka. W środę, 23 marca 2022r. uczniowie zamiast plecaków przynieśli ze sobą różne przedmioty codziennego użytku m.in. pralkę, oponę, odkurzacz, taczki, znak drogowy czy tez wózek sklepowy. Ten dzień wywołał na ich twarzach wiele uśmiechu oraz wszyscy świetnie się bawili. Dzięki temu nasze relacje są jeszcze lepsze.

Czytaj więcej...

Wyniki XXXV OWiUB

Pragniemy poinformować, iż w XXXV edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych na etapie okręgowym nasi uczniowie Grzegorz Lenar uczeń klasy IV zajął 36 i Agnieszka Fugiel uczennica klasy III zajęła 43 miejsce wśród 92 uczestników olimpiady. W bieżącym roku szkolnym do eliminacji okręgowych zakwalifikowali się uczniowie: Patryk Babiarz, Grzegorz Lenar, Agnieszka Fugiel, Gabriele Teprag, Jakub Walat, Oskar Hipnar, Łukasz Nykiel i Kamil Stawarz.

Czytaj więcej...

Egzaminy zewnętrzne

Matura

Egzamin zawodowy

Informacje o ochronie danych osobowych

Deklaracja dostępności strony internetowej

Partnerzy szkoły

Łańcut w liczbach

Kalendarz

lipiec 2024
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Goście na stronie

Odwiedza nas 335 gości oraz 0 użytkowników.

Adres Szkoły

Zespół Szkół Technicznych

ul. Armii Krajowej 51A

37-100 Łańcut tel. 17 225 2286

fax 17 225 6893

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sport w mediach

 

Szkoła w mediach