Rok 2012/2013

Zakończenie roku szkolnego 2012/2013

    28 czerwca 2013 roku w Zespole szkół Technicznych w Łańcucie odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2012/2013. Pan dyrektor mgr inż. Marek Miezin przedstawił podsumowanie wyników w nauce, frekwencji i zachowaniu. Uczniom, którzy odnosili sukcesy w zawodach, konkursach gratulował osiągnięć, a aktywnie pracującym w szkole i środowisku dziękował za wysiłek i zaangażowanie.

Czytaj więcej...

Ogólnopolski Zjazd Gnieźnieński Szkolnych Kół Caritas

   W dniach od 14 do 16 czerwca czteroosobowa grupa wolontariuszy naszego SKC uczestniczyła w Ogólnopolskim Zjeździe Gnieźnieńskim Szkolnych Kół Caritas. Spotkanie odbyło się pod hasłem: „Wierzę i uczę się kochać”. Wyjazd rozpoczęliśmy w piątek wieczorem. Przez ponad 10 godzin drogi pomimo późnych godzin poznawaliśmy nowych koleżanki i kolegów, pochodzących między innymi z okolic Birczy, Krosna i Ustrzyk Dolnych, działających w SKC.

Czytaj więcej...

Zakończenie roku w klasie III ZSZ

    14 czerwca 2013 roku w ZST w Łańcucie odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego w klasie trzeciejZasadniczej Szkoły Zawodowej. W uroczystości wzięli udział absolwenci, dyrekcja szkoły, wychowawca klasy – mgr Marek Mączka i grono pedagogiczne. Dyrektor szkoły mgr inż. Marek Miezin gratulował absolwentom ukończenia szkoły i życzył powodzenia na egzaminie zawodowym. Zachęcał ich do kontynuowania nauki lub jak najszybszego rozpoczęcia pracy. 

Czytaj więcej...

Wycieczka do Zamościa

    13 czerwca 2013 r. uczniowie ZST w Łańcucie w nagrodę za najlepsze wyniki w nauce, bardzo dobrą frekwencję, zachowanie i aktywną  pracę w szkole wyjechali na wycieczkę do Zamościa i Zwierzyńca. Pogoda była piękna. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od zamojskiej starówki. Przewodnik Pan Zbigniew Maciejewski zapoznał nas z historią miasta i jego założeniami - "miasta idealnego" opartego na wzorach włoskiej urbanistyki renesansowej.

Czytaj więcej...

Rodzinny Piknik Integracyjny

  9 czerwca 2013 r. na boiskach Zespołu Szkół Technicznych w Łańcucie odbył się XII Rodzinny Piknik Integracyjny Osób Niepełnosprawnych. Zgromadził on, jak co roku, wielu uczestników. Nasi uczniowie z dużym zaangażowaniem pomagali organizatorom imprezy. Pracowali jako służba porządkowa dbająca o odpowiednie parkowanie samochodów, służyli pomocą osobom niepełnosprawnym, dbali, aby żadnemu  z uczestników nie zabrakło wody do picia.

Czytaj więcej...

Cztery Puchary Polski dla sztangistów z Łańcuta

   8 czerwca w Tarnobrzegu został rozegrany Puchar Polski w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. Zawody rozegrano w   Hali Widowiskowo Sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji „Wisła”. Sportowcy z Łańcuta   po raz kolejny udowodnili, że  w Polsce nie mają sobie równych. Zawodnicy Klubu Sportowego LUKS ,,Zieloni” wywalczyli w turnieju cztery Puchary Polski.

Czytaj więcej...

Wycieczka SK "CARITAS" w Beskidy

       Wspólne wycieczki są okazją nie tylko do poznania ciekawych miejsc, ale również do  integrowania się grupy. W tym roku Szkolne Koło Caritas wybrało się w Beskidy. 4 czerwca nawiedziliśmy Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Nie przestraszyła nas  deszczowa aura, więc zwiedziliśmy najpierw kompleks klasztorny z kaplicą cudownego obrazu Matki Bożej, a następnie podążyliśmy do najwyżej położnej na "dróżkach" kaplicy.

Czytaj więcej...

31 maja - Światowy Dzień bez Tytoniu

    Drodzy Uczniowie ! 31 maja obchodziliśmy Światowy Dzień bez Tytoniu. Tegoroczne obchody przebiegają pod hasłem: „Zakaz reklamy i promocji tytoniu oraz sponsoringu przez firmy tytoniowe.” Jednym z głównych celów tegorocznej kampanii WHO jest „(…) skierowanie wysiłków lokalnych, krajowych i międzynarodowych na przeciwdziałanie przemysłowi tytoniowemu, przede wszystkim w zakresie reklamy i promocji wyrobów tytoniowych oraz ich sponsorowania”.

Czytaj więcej...

Marta wśród najzdolniejszych z Podkarpacia

      26 maja 2013 roku uczennica klasy II technikum architektury krajobrazu – Marta Sroczyk odebrała  Nagrodę Podkarpackiego Stowarzyszenia Samorządów Terytorialnych dla Najzdolniejszej Młodzieży Podkarpacia. Uroczystość wręczenia  nagród odbyła się w czasie Międzynarodowych Targów Żywności Ekologicznej „Ekogala" oraz obchodów Dnia Samorządu

Czytaj więcej...

IV Spartakiada Osób z Niepełnosprawnością

25 maja 2012 roku członkowie Szkolnego Koła „Caritas” zaangażowani byli w akcji charytatywnej podczas IV Spartakiady Osób z Niepełnosprawnością powiatu Łańcuckiego, która odbywa się w hali MOSIR w Łańcucie. Pomoc polegała na oprowadzaniu uczestników po obiekcie, przeprowadzaniu różnych konkurencji i ich sędziowaniu oraz wydawania wody i posiłków.

Czytaj więcej...

Siostry Sroczyk czwarte w finale Mistrzostw Świata

    

    W dniach od 20 − 26 maja 2013 roku w Kownie na Litwie odbywają się Mistrzostwa Świata Juniorek i Juniorów do lat 18, 23, Seniorów i Weteranów w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. Ogromny sukces w mistrzostwach odniosły zawodniczki Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego ,,ZIELONI” Łańcut Marta i Monika Sroczyk, które wywalczyły w mistrzostwach dwa czwarte miejsca.

Czytaj więcej...

Kolejny sukces reprezentacji Łańcuta w Mistrzostwach Polski

     W dniu 18 maja 2013 roku w Kielcach rozegrano Finał Mistrzostw Polski w Trójboju Siłowym i Wyciskaniu Sztangi Leżąc Techniką Klasyczną do lat 16 i 18. Łańcut i Podkarpacie tradycyjnie reprezentowali  z powodzeniem zawodnicy Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego ,,ZIELONI” Łańcut, którzy w mistrzostwach wywalczyli  cztery medale.

Czytaj więcej...

Podsumowanie realizacji Projektu - I Edycja

„Podkarpacie Stawia na Zawodowców” – podsumowanie I edycji projektu realizowanego w ZST w Łańcucie w dwóch edycjach /od 1 września 2012 do 30 kwietnia 2013 r. – I edycja orazod 1 września 2013 r. do 30 kwietnia 2014 r. – II edycja/, w ramach Działania 9.2 Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego, Priorytetu IX Rozwój wykształceniai kompetencji w regionach, Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Czytaj więcej...

Egzaminy zewnętrzne

Matura

Egzamin zawodowy

Informacje o ochronie danych osobowych

Deklaracja dostępności strony internetowej

Partnerzy szkoły

Łańcut w liczbach

Kalendarz

maj 2024
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Goście na stronie

Odwiedza nas 919 gości oraz 0 użytkowników.

Adres Szkoły

Zespół Szkół Technicznych

ul. Armii Krajowej 51A

37-100 Łańcut tel. 17 225 2286

fax 17 225 6893

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sport w mediach

 

Szkoła w mediach