Patron szkoły

     3 września br. w Zespole Szkół Technicznych w Łańcucie miała miejsce Wojewódzka Inauguracja Roku Szkolnego 2018/2019, połączona z nadaniem im. Józefa Witka Powiatowej Hali Sportowej, mieszczącej się przy szkole. Uroczystość rozpoczęła Msza Św. pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Ks. Arcybiskupa Adama Szala – Metropolity Przemyskiego i ks. Biskupa Mariana Buczka. Mszę koncelebrowali: ks. Tadeusz Kocór – proboszcz Parafii Św. Stanisława Biskupa w Łańcucie, ks. Marek Blecharczyk – proboszcz Parafii Św. Michała Archanioła w Łańcucie, ks. Artur Janiec – Dyrektor Caritas Archidiecezji Przemyskiej oraz księża z dekanatu i okolic. W trakcie liturgii ks. Arcybiskup Adam Szal dokonał poświęcenia Powiatowej Hali Sportowej oraz pamiątkowej tablicy, ufundowanej z okazji obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Mszę św. pięknym wykonaniem pieśni religijnych uświetnił Zespół Amiculus, pod kierunkiem p. Katarzyny Wrony – Bar oraz p. Jacek Lalicki – dyrektor Zespołu Szkół w Krzemienicy.

    Oficjalnego otwarcia hali przez uroczyste przecięcie wstęgi dokonali: starosta Powiatu Łańcuckiego p. Adam Krzysztoń, ks. Arcybiskup Adam Szal, ks. Biskup Marian Buczek, poseł na Sejm RP - Kazimierz Gołojuch, senator RP - Aleksander Bobko, Wojewoda Podkarpacki - Ewa Leniart, Marszałek Województwa Podkarpackiego - Władysław Ortyl, Podkarpacki Kurator Oświaty - Małgorzata Rauch, p. Małgorzata Sońska – córka Pana Józefa Witka oraz dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Łańcucie - Marek Miezin. Następnie starosta Adam Krzysztoń powitał wszystkich zebranych i zaprezentował kolejne etapy budowy hali sportowej. Poseł Kazimierz Gołojuch odczytał list od Marszałka Sejmu - Marka Kuchcińskiego. Kurator Małgorzata Rauch odczytała list od Ministra Edukacji Narodowej - Anny Zalewskiej. Okolicznościowe przemówienia wygłosili: wojewoda Ewa Leniart, marszałek Władysław Ortyl oraz dyrektor Marek Miezin.

    Wśród licznie przybyłych gości, którzy zaszczycili nas swoją obecnością znaleźli się m.in. dyrektorzy Szkoły: p. Stefan Ruta, p. Eugeniusz Szal, p. Ryszard Fus i p. Stanisław Hudyma. Nie zabrakło też młodzieży szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu wraz z dyrekcją i nauczycielami. Podczas części artystycznej wszyscy mogli podziwiać występy Zespołu Tanecznego "Gracja", działającego pod kierunkiem p. Bogusławy Bieniasz przy Zespole Placówek Oświatowych w Łańcucie. Ponadto na scenie wystąpili uczniowie ZST, działający w szkolnym kole artystycznym: Paulina Wikiera, Alina Winiarz, Aleksandra Trojnar, Weronika Zagrobelna, Natalia Szpytma, Krystian Szewczyk i Patryk Bielecki. Z pasją i zaangażowaniem przybliżyli życie oraz działalność wyjątkowego człowieka – społecznika: Pana Józefa Witka, patrona nowo otwartej Powiatowej Hali Sportowej. Występ młodzieży zrobił niezwykłe wrażenie i wzruszył zebranych. Uczniów do występu przygotowały p. Beata Bujak i p. Kamila Konieczny.

    Na zakończenie uroczystości wszyscy mogli zwiedzić nowy, piękny obiekt oraz zobaczyć wystawę pt. „Ojcowie Niepodległości”, przygotowaną przez Instytut Pamięci Narodowej, a także obejrzeć pamiątki, związane z patronem hali. Był to z pewnością wyjątkowy dzień. Tym ważniejszy, że przypadający w roku szczególnym, w którym świętujemy stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Zespół Szkół Technicznych w Łańcucie zyskał nowoczesny obiekt, który będzie służył przez kolejne dziesięciolecia następnym pokoleniom uczniów i całej społeczności lokalnej.

B. Bujak

Fotorelacja z otwarcia nowej hali znajduje się w zakładce: Hala sportowa im. Józefa Witka przy ZST w Łańcucie.

Egzaminy zewnętrzne

Matura

Egzamin zawodowy

Informacje o ochronie danych osobowych

Deklaracja dostępności strony internetowej

Partnerzy szkoły

Łańcut w liczbach

Kalendarz

lipiec 2024
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Goście na stronie

Odwiedza nas 780 gości oraz 0 użytkowników.

Adres Szkoły

Zespół Szkół Technicznych

ul. Armii Krajowej 51A

37-100 Łańcut tel. 17 225 2286

fax 17 225 6893

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sport w mediach

 

Szkoła w mediach