Konkursy - archiwum

KONKURS „Poznaj swoje prawa w pracy”

 

     Państwowa Inspekcja Pracy rozpoczęła w roku szkolnym 2013/2014 organizację konkursu wiedzy o prawie pracy dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych pn. „Poznaj swoje prawa w pracy".
Konkurs jest organizowany w szkołach uczestniczących w realizacji programu edukacyjnego „Kultura bezpieczeństwa".

     Celem konkursu jest promocja proaktywnych postaw i osiągnięć uczniów szkół ponadgimnazjalnych w zakresie wiedzy o bhp i prawie pracy a także popularyzowanie idei kultury bezpieczeństwa oraz wagi dbałości o jakość stanowisk pracy i bezpieczeństwa pracy. Od 2006 roku Państwowa Inspekcja Pracy oraz Centralny Instytut Ochrony Pracy – Państwowy Instytut Badawczy wspólnie realizują w szkołach ponadgimnazjalnych program edukacyjny „Kultura bezpieczeństwa".

 

 

 

    Zapraszamy do konkursu wszystkich chętnych. Szczegółowe informację są dostępne na stronie Państwowej Inspekcji Pracy http://web.pip.gov.pl/start/konkurs.php, gdzie można zapoznać się ze szczegółami konkursu oraz pobrać regulamin konkursu, bazę pytań, plakat oraz poradnik "W pierwszej pracy". Zapraszamy serdecznie. Przewidywany termin etapu szkolnego konkursu to 2 połowa listopada 2014 roku.


   Uczniów zainteresowanych uczestnictwem w powyższym konkursie proszę o zgłaszanie się do nauczyciela przedmiotu „bezpieczeństwo pracy" Andrzeja Kowala w terminie do 8- go listopada br. W trosce o bezpieczeństwo młodych pracowników, którzy ulegają wypadkom znacznie częściej niż osoby o dłuższym stażu zatrudnienia, Państwowa Inspekcja Pracy proponuje program edukacyjny „Kultura bezpieczeństwa" dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Celem programu jest przygotowanie młodych ludzi do czekającego ich przejścia ze szkoły do pracy – przekazanie im wiadomości o bezpieczeństwie pracy i przysługujących prawach pracowniczych.


   Do programu przystąpili nauczyciele, którzy podjęli się przeprowadzić lekcje w swoich szkołach, na których uczniowie mogli zapoznać się z zagadnieniami dotyczącymi bezpieczeństwa i higieny pracy oraz prawa pracy. W województwie podkarpackim udział w nim wzięło 137 nauczycieli z 57 szkół. Otrzymali oni od Okręgowego Inspektor Pracy „Świadectwo uczestnictwa w programie edukacyjnym Państwowej Inspekcji Pracy". Dla uczniów szkół uczestniczących w programie edukacyjnym Państwowa Inspekcja Pracy organizuje ogólnopolski konkurs pod hasłem „Poznaj swoje prawa w pracy".

    Konkurs przeprowadzany jest w trzech etapach: etap I-szkolny, etap II-regionalny, etap III-centralny.
.

Egzaminy zewnętrzne

Matura

Egzamin zawodowy

Informacje o ochronie danych osobowych

Deklaracja dostępności strony internetowej

Partnerzy szkoły

Łańcut w liczbach

Kalendarz

marzec 2024
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Goście na stronie

Odwiedza nas 177 gości oraz 0 użytkowników.

Adres Szkoły

Zespół Szkół Technicznych

ul. Armii Krajowej 51A

37-100 Łańcut tel. 17 225 2286

fax 17 225 6893

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sport w mediach

 

Szkoła w mediach