Rok 2010/2011

Monika Sroczyk złotą medalistką Pucharu Polski!

W dniach 20-22 maja 2011 roku w atrakcyjnym kompleksie hotelowym Centrum  Akademickiego Związku Sportowego Wilkasy  koło Giżycka położonym nad jeziorem Niegocin zostały rozegrane ,,XI Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów do lat 20 oraz Puchar Polski Seniorów i Weteranów  w wyciskaniu sztangi leżąc (Eliminacje do Finałów Mistrzostw Świata, które w tym roku odbędą się w Sölden w Austrii).

Mistrzostwa były świetnie przygotowane pod względem organizacyjnym. Z reguły zawody rozgrywane są w halach sportowych, czasem w nowoczesnych siłowniach, hotelowych salach konferencyjnych i salach kinowych. Tym razem organizator zaskoczył wszystkich uczestników bo zawody rozegrano na krytych kortach tenisowych o nawierzchni z trawy syntetycznej położonych tuż obok przystani jachtowej. Rywalizacja przebiegała  w miłej sportowej atmosferze mimo, że pojedynki w większości kategorii wagowych były bardzo emocjonujące. Pierwsze do rywalizacji sportowej tradycyjnie przystąpiły panie. Tym razem Łańcut, reprezentowała tylko jedna zawodniczka. W kategorii wagowej do 52 kg w zawodach wystartowała Monika Sroczyk z Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego ,,ZIELONI” Łańcut, która jak się później okazało była sensacją zawodów. W pierwszym starcie wywalczyła Mistrzostwo Polski Juniorek do lat 20, następnie zdobyła złoty medal stertując w Pucharze Polski Seniorek a osiągnięty wynik  uplasował Monikę na III miejscu w klasyfikacji ,,OPEN” mistrza mistrzów.

Po raz drugi Wilkasy okazały się być szczęśliwe dla zawodniczki. Warto tu przypomnieć, że w czasie ubiegłorocznych Mistrzostw rozgrywanych w Wilkasach zawodniczka również wywalczyła dwa złote krążki. Zdobyła mistrzostwo Polski Juniorek do lat 20 i 23.  Śledząc bacznie karierę sportową zawodniczki można sądzić, że jeszcze przez wiele lat z powodzeniem będzie promować naszą szkołę, miasto, region na zawodach krajowych, zagranicznych i pójdzie w ślady starszego kolegi klubowego Grzegorza Bieleckiego.

Specjalistyczny trening przygotowujący do występu w mistrzostwach prowadzono w siłowni sportowej Zespołu Szkół Technicznych w Łańcucie. Zastosowane metody treningowe opracował  dr Adam Bielecki.