Rok 2019-2020

Rok 2019-2020

Podpisano listy intencyjne...

   W dniu 2 grudnia 2019 r. w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego w Łańcucie zostały podpisane listy intencyjne. Sygnatariusze listów wspólnie wyrazili wolę współpracy w zakresie promowania i uatrakcyjnienia form kształcenia zawodowego w zawodach branży budowlanej, adekwatne do potrzeb uczniów i wymagań rynku pracy. Obecnie zawód – technik budownictwa jest jedynym zawodem reprezentującym branże budowlaną wśród szkół łańcuckich, nauczany jest od dwóch lat w Technikum nr 3 w Zespole Szkól Technicznych w Łańcucie w oparciu o bazę własną szkoły oraz pracownie kształcenia praktycznego zlokalizowaną w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego w Łańcucie.

   Listy intencyjne zostały podpisane pomiędzy:

Zespołem Szkół Technicznych w Łańcucie, którą reprezentował dyrektor Szkoły, Pan Marek Miezin
a,
Podkarpacką Okręgową Izbą Inżynierów Budownictwa, którą reprezentował zastępca przewodniczącego rady podkarpackiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa, Pan Wacław Kamiński,

oraz

Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego w Łańcucie, które reprezentował dyrektor placówki Pan Józef Skomra
a,
Podkarpacką Okręgową Izbą Inżynierów Budownictwa, która reprezentował Zastępca Przewodniczącego Rady Podkarpackiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa, Pan Wacław Kamiński,

    W uroczystości podpisania listów intencyjnych uczestniczyli również: Starosta Powiatu Łańcuckiego – Pan Adam Krzysztoń, w-ce dyrektor Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego – Pan Andrzej Pilecki, nauczyciele przedmiotów budowlanych w Zespole Szkół Technicznych w Łańcucie – Panie Agnieszka Grzywacz i Anna Grzybowska.

   W dyskusji jaka miała miejsce przed podpisaniem Listów uczestnicy spotkania wyrazili deklaracje współdziałania szkoły i centrum kształcenia z izbą inżynierów budownictwa w celu poszerzenia form kształcenia zawodowego, rozwijania zainteresowań i doskonalenia umiejętności budowlanych uczniów, które w przyszłości umożliwią udany start zawodowy i spełnienie oczekiwań jakie kierują w stronę uczniów kierunków budowlanych przyszli pracodawcy. Na podsumowanie uroczystości zabrał głos Pan Starosta – Adam Krzysztoń, który podziękował przedstawicielowi Podkarpackiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa za przybycie i podpisanie dokumentów o współpracy oraz stwierdził, że wspólne działania w zakresie zmiany wizerunku szkolnictwa zawodowego oraz oferta szkoleń, praktyk, kursów zawodowych przeprowadzonych pod kierunkiem wyspecjalizowanych organizacji technicznych to najlepszy kierunek dostosowujący szkolnictwo zawodowe do zapotrzebowania zgłaszanego przez pracodawców.

   Na zakończenie wizyty w dyrektor centrum kształcenia zawodowego oprowadził gości po wydziałach warsztatowych ze szczególnym wskazaniem bazy dydaktycznej i lokalowej związanej z zawodem technik budownictwa.

Informacje o ochronie danych osobowych

Deklaracja dostępności strony internetowej

Partnerzy szkoły

Łańcut w liczbach

Kalendarz

sierpień 2022
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Goście na stronie

Odwiedza nas 24 gości oraz 0 użytkowników.

Adres Szkoły

Zespół Szkół Technicznych

ul. Armii Krajowej 51A

37-100 Łańcut tel. 17 225 2286

fax 17 225 6893

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sport w mediach

 

Szkoła w mediach