Rok 2012/2013

Wycieczka SK "CARITAS" w Beskidy

       Wspólne wycieczki są okazją nie tylko do poznania ciekawych miejsc, ale również do  integrowania się grupy. W tym roku Szkolne Koło Caritas wybrało się w Beskidy. 4 czerwca nawiedziliśmy Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Nie przestraszyła nas  deszczowa aura, więc zwiedziliśmy najpierw kompleks klasztorny z kaplicą cudownego obrazu Matki Bożej, a następnie podążyliśmy do najwyżej położnej na "dróżkach" kaplicy.

    Kolejnym punktem naszej wycieczki były Wadowice, miasto rodzinne bł. Jana Pawła II. Tutaj pomodliliśmy się w kościele, w którym był ochrzczony przyszły papież. Na ścianie świątyni zobaczyliśmy zegar z napisem:  "Czas ucieka, wieczność czeka", na który często spoglądał młody Karol Wojtyła z okna swojego domu. Będąc w Wadowicach nie mogliśmy nie skosztować słynnych papieskich kremówek, które  w stylowym wnętrzu starej, mieszczańskiej kawiarni bardzo nam smakowały. Nocleg spędziliśmy w uroczo położonym Mucharzu, gdzie pysznym obiadem powitały nas sympatyczne siostry pasjonistki. Wieczór minął nam również bardzo przyjemnie - rozmowom i wspólnym śpiewom nie było końca.

    Drugiego dnia pojechaliśmy do Inwałdu, gdzie czekało na nas mnóstwo atrakcji w lunaparku. Wraz z przewodnikiem odbyliśmy najpierw podróż po najważniejszych zabytkach architektonicznych znajdujących się w parku miniatur. W krótkim odstępie czasowym mogliśmy pozować do zdjęć zarówno na placu św. Piotra w Watykanie, jak i przed dobrze nam znanym zamkiem w Łańcucie. Prawdziwą podróżą w czasie była wizyta w średniowiecznej warowni, gdzie mieliśmy okazję spróbować sztuki garncarskiej, tkackiej czy kowalskiej. Na zamku poznawaliśmy historię rycerstwa. Dużą dawkę adrenaliny przysporzył nam seans w kinie 5D oraz liczne urządzenia lunaparkowe. Po obiedzie udaliśmy się w drogę powrotną.

   Mamy nadzieję, że wspomnienia z wycieczki długo pozostaną w naszej pamięci.

Egzaminy zewnętrzne

Matura

Egzamin zawodowy

Informacje o ochronie danych osobowych

Deklaracja dostępności strony internetowej

Partnerzy szkoły

Łańcut w liczbach

Kalendarz

czerwiec 2023
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

Goście na stronie

Odwiedza nas 66 gości oraz 0 użytkowników.

Adres Szkoły

Zespół Szkół Technicznych

ul. Armii Krajowej 51A

37-100 Łańcut tel. 17 225 2286

fax 17 225 6893

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Sport w mediach

 

Szkoła w mediach