Rok 2017-2018

Rok 2017-2018

Wycieczka do Janowa Lubelskiego

  Kwiecień to miesiąc wytężonej pracy, szczególnie dla maturzystów, którym została do pokonania ostatnia prosta na drodze do egzaminu dojrzałości. Dlatego, gdy oceny końcowe zostały już wystawione, w dniach 23-24 kwietnia uczniowie klasy 4a wraz z młodszymi kolegami z klas 1-3 technikum, postanowili po raz ostatni wyjechać we wspólnym gronie na wycieczkę, cieszyć się czasem beztroski i choć na moment oderwać od myśli o zbliżającym się egzaminie.

  Młodsi uczniowie mogli natomiast celebrować chwile w gronie przyjaciół oraz wychowawców. Ale tym razem nie był to wyjazd krajoznawczy, oj nie... Nastawiliśmy się na rozrywki ekstremalne oferowane przez firmę MAKADAN, a za cel obraliśmy Janów Lubelski, miejsce niezwykle urokliwe ze względu na przepiękny zalew oraz Lasy Janowskie, jeden z największych, najbardziej zwartych kompleksów leśnych w Polsce.

  Właśnie w tym lesie czekała nas pierwsza zabawa na rozbudzenie i rozruszanie – paintball. Graliśmy według scenariusza team deathmatch, w którym gracze zostają podzieleni na dwie drużyny i zwycięża ta, która wyeliminuje wszystkich graczy przeciwnika.


  Kolejną grą integracyjną była „Mafia” – wciągająca gra psychologiczna, oparta na schemacie popularnej gry towarzyskiej, która pozwala wspólnie bawić się dużej grupie graczy. Podzieleni na trzy drużyny mieliśmy za zadanie rozwiązać zagadkę kryminalną, a dodatkowe wskazówki można było uzyskać po wykonaniu określonych zadań, takich jak zagadki logiczne, przejście dwójkami po taśmach rozwieszonych nad ziemią czy zmierzenie się z tzw. twisterem mając na oczach alkogogle, niezwykłe okulary, które umożliwiają trzeźwej osobie widzenie świata oczami kogoś z 1 promilem alkoholu we krwi itp. Zadania te nie tylko zmusiły nas do grupowego zaangażowania się w ich wykonanie, ale przede wszystkim dostarczyły wesołej zabawy.

  Zanim położyliśmy się spać, czekało nas jeszcze jedno wyzwanie – „spacer” nocą przez las. Ale zanim w parach wyruszyliśmy na nocną wędrówkę, usłyszeliśmy mrożącą krew w żyłach historię o wydarzeniach z przeszłości, które rozegrały się właśnie w tym lesie. To i informacja o dzikich zwierzętach zamieszkujących okolice wystarczyło, aby niektórzy z nas osiągnęli rekordowy czas w biegu na krótkim dystansie... Szkolni wuefiści mogą być z nas dumni... Byli też tacy, dla których nocna wędrówka przez las niczym nie różniła się od niedzielnego spaceru. Jednak największe atrakcje czekały na nas następnego dnia.

 Dzięki firmie MAKADAN mogliśmy skorzystać z żyroskopu – trenażera lotów i na własnej skórze doświadczyć wrażeń, jakie towarzyszą astronautom i pilotom. W pewnym momencie nie wiemy gdzie jest góra a gdzie dół, a przeciążenia jakie możemy uzyskać sięgają 3G.


Do naszej dyspozycji byli również kierowcy prowadzących samochody terenowe. Podzieleni na zespoły pokonywaliśmy mokradła, wzniesienia i leśne bezdroża, docierając do najciekawszych miejsc na terenie Lasów Janowskich.


  Ostatnim wyzwaniem naszej wycieczki była Wieża Mocy i Diabelskie Wahadło – nie na darmo nazywane diabelskim – tandemowy skok z wysokości 16 metrów pozwalający doznać w trakcie spadania stanu przeciążenia 3G. Wahadło umożliwia podziwianie panoramy Janowa Lubelskiego z zapierającą dech w piersiach prędkością; korzystanie z ogromnej huśtawki odbywa się po wcześniejszym założeniu sprzętu asekuracyjnego pod czujnym okiem instruktorów Parku Linowego. Nie wszyscy zdecydowali się skok, ale byli też tacy, którzy koniecznie chcieli powtórzyć wyczyn i skakali ponownie. Niewątpliwie doznania związane z tym wyzwaniem pozostaną w naszych wspomnieniach na długo.

  Sam wyjazd okazał się dla nas czymś niezwykłym – doświadczyliśmy wielu nowych wrażeń, przełamywaliśmy lęki i własne słabości, a przede wszystkim poprzez drużynowe wykonywanie zadań niewątpliwie zbliżyliśmy się do siebie i zacieśnili więzi z kolegami i wychowawcami... Bo przecież po to był ten wyjazd...

Egzaminy zewnętrzne

Matura

Egzamin zawodowy

Informacje o ochronie danych osobowych

Deklaracja dostępności strony internetowej

Partnerzy szkoły

Łańcut w liczbach

Kalendarz

czerwiec 2023
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

Goście na stronie

Odwiedza nas 929 gości oraz 0 użytkowników.

Adres Szkoły

Zespół Szkół Technicznych

ul. Armii Krajowej 51A

37-100 Łańcut tel. 17 225 2286

fax 17 225 6893

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Sport w mediach

 

Szkoła w mediach