Rok 2017-2018

Rok 2017-2018

Mistrzostwa Świata - RPA 2018

   W dniach 24-28 kwietnia 2018 r. w Potchefstroom w Republice Południowej Afryki odbyły się Mistrzostwa Świata Juniorów do lat 18, 23 i Seniorów w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. W mistrzostwach udział wzięło 28 reprezentacji narodowych. Warto przypomnieć, że w miesiącu lutym w Warszawie odbyły się eliminacje do w/w mistrzostw.

   Zarząd Polskiego Związku Kulturystyki Fitness i Trójboju Siłowego nominował na Mistrzostwa Świata do RPA pięciu zawodników z Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego ,,ZIELONI” Łańcut ostatecznie z reprezentacją Polski w mistrzostwach wystartowały siostry Marta i Monika Sroczyk. Wyjazd na mistrzostwa poprzedziły solidne przygotowania w siłowni sportowej Zespołu Szkół Technicznych w Łańcucie pod okiem trenera Adama Bieleckiego. Dla zawodniczek z Łańcuta wyjazd na te mistrzostwa był już drugim wyjazdem do South Afryki z pierwszego wyjazdu w 2016 roku dziewczyny wróciły również z dwoma medalami. Podróż jak w poprzednim roku nie obyła się bez niespodzianek.

Oto osiągnięte wyniki:

   Pierwsza z reprezentacji Polski do rywalizacji sportowej przystąpiła Marta Sroczyk i zdobyła swój szósty z rzędu złoty medal Mistrzostw Świata w kategorii wagowej do 52kg w grupie wiekowej juniorek do lat 23 wynikiem 117.5kg. Jak się później okazało jedyny złoty medal dla Polski. Osiągnięty wynik sprawił że Marta została sklasyfikowana na drugim miejscu na świecie w klasyfikacji OPEN juniorek do lat 23 z wynikiem 148.24pkt Wilks'a. Pierwsze miejsce wywalczyła Krueger Sonja-Stefanie reprezentantka Niemiec z wynikiem 159.48 pkt Wilks'a a trzecia była Elizarova Anna reprezentantka Rosji z wynikiem 146.0524pkt Wilks'a.

   Dzień później do walki o medale mistrzostw przystąpiła Monika Sroczyk. Monika już drugi sezon startuje z powodzeniem w kategorii wagowej do 57kg w grupie wiekowej seniorek. Do ostatniego podejścia zawodniczka z Łańcuta była na drugim miejscu, ale ostatecznie wywalczyła brązowy medal. Osiągnięty wynik to 110kg. Reasumując Polskę reprezentowało siedmiu kadrowiczów trzy panie i czterech panów którzy łącznie wywalczyli pięć medali.

   W imieniu Zarządu klubu i zawodników za okazane zrozumienie pomoc i wsparcie finansowe wyjazdu serdecznie dziękuję: Pani Wójt Gminy Rakszawa Marii Kuli staroście łańcuckiemu Adamowi Krzysztoniowi, burmistrzowi miasta Łańcuta Stanisławowi Gwizdakowi, Szczepanowi Kozłowskiemu z Banku Spółdzielczego z Łańcuta Markowi Miezinowi dyrektorowi ZST w Łańcucie oraz osobom które udzieliły pomocy a chcą pozostać anonimowe.

Adam Bielecki

Egzaminy zewnętrzne

Matura

Egzamin zawodowy

Informacje o ochronie danych osobowych

Deklaracja dostępności strony internetowej

Partnerzy szkoły

Łańcut w liczbach

Kalendarz

czerwiec 2023
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

Goście na stronie

Odwiedza nas 862 gości oraz 0 użytkowników.

Adres Szkoły

Zespół Szkół Technicznych

ul. Armii Krajowej 51A

37-100 Łańcut tel. 17 225 2286

fax 17 225 6893

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Sport w mediach

 

Szkoła w mediach