Rok 2014/2015

Dzień Patrona Szkoły

    27 marca 2015r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Patrona Szkoły – wieloletniego dyrektora i nauczyciela Jana Inglota, któremu zawdzięczamy tak wiele: dzisiejszy kształt, rozbudzenie wszechstronnych zainteresowań młodzieży, zainteresowanie pięknem ziemi ojczystej i uczniów, którzy wyrośli na wspaniałych ludzi. Dziś nie ma go wśród nas, ale żyją jego dzieła i wychowankowie. Wdzięczna nasza pamięć przechowuje takich ludzi jak nasz Patron, który nie tylko był wspaniałym organizatorem, nauczycielem i wychowawcą, ale wielkim, szlachetnym, niezłomnym człowiekiem, żyjącym w trudnych czasach, którego słowa zgadzały się z czynami.

   Uroczystość rozpoczął krótkim przemówieniem mgr Wacław Magoń. Biografię Jana Inglota przedstawiła uczennica klasy IIc Gabriela Nykiel. W konkursie wiedzy o patronie i historii szkoły, który przeprowadził mgr Wacław Magoń, udział wzięli uczniowie: Marta Sroczyk kl. IVa, Kamil Szott kl. IVc, Kamil Kondziołka kl. IIIa, Piotr Bar kl. IIIb, Marcin Kudyba kl, IIIc, Wojciech Darecki kl. IIb, Krystian Tonia kl. IIc, Gabriela Woś kl. Ia, Krzysztof Mendroń kl. I ZSZ. I miejsce w konkursie zajął Marcin Kudyba, II Kamil Szott,
III Wojciech Darecki. W jury zasiadali wicedyrektor mgr Anna Plizga i mgr Marek Mączka.
   Naszemu Patronowi poświęcony był też montaż poetycki w wykonaniu recytatorów: Beaty Gurak, Aleksandry Grochowicz, Karoliny Morawskiej, Tomasza Przybyło, Marcina Ryznara z kl. IIIa, Jakuba Lęcznara, Weroniki Niemiec, Damiana Szubarta z kl. IVc.
   W uroczystym apelu wystąpił zespół instrumentalno-wokalny: Karolina Morawska, Kamil Kondziołka z kl. IIIa, Piotr Mucha kl. IVa, Karol Cebulak kl. IVb. Uczniów do występu przygotowali mgr Lucyna Kielar i mgr Wacław Magoń.

   Dyrektor mgr inż. Marek Miezin wręczył nagrody i dyplomy uczniom, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w Szkolnym Turnieju Wiedzy Matematycznej „Potyczki z Królową Nauk”, który odbył się 18 marca 2015r. Nagrody otrzymali za I miejsce – klasa IIc Andrzej Zając, Gabriela Nykiel, Aleksandra Kot, za II miejsce – klasa Ia: Jakub Kamień, Aleksandra Czyrek, Gabriela Woś, za III miejsce – klasa IbT: Damian Młynek, Karol Budziwół, Mateusz Janik. Dyplom za udział w wojewódzkim konkursie teatralnym „Zwierciadła – Rzeszów 2015”: Gabriela Fus,Weronika Bar, Klaudia Lis, Karolina Morawska, Maciej Kubka, Kamil Kondziołka, Tomasz Bała, Sylwia Solarz, Piotr Mucha, Karol Cebulak.
  Dyplom dla uczniów klasy IIIb za zajęcie I miejsca w turnieju strzeleckim podczas Podkarpackiego Młodzieżowego Święta Bezpieczeństwa Wewnętrznego w Wyższej Szkole Prawa i Administracji w Rzeszowie: Konrad Podolec, Tomasz Podolec, Daniel Szczepański.
  Dyplom dla uczniów klasy IIIb za zajęcie II miejsca w konkursie sprawnościowym na torze przeszkód podczas Podkarpackiego Młodzieżowego Święta Bezpieczeństwa Wewnętrznego w Wyższej Szkole Prawa i Administracji w Rzeszowie: Tomasz Bała, Piotr Bar, Piotr Balawejder.

Informacje o ochronie danych osobowych

Deklaracja dostępności strony internetowej

Łańcut w liczbach

Partnerzy szkoły

Kalendarz

październik 2021
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Goście na stronie

Odwiedza nas 286 gości oraz 0 użytkowników.

Adres Szkoły

Zespół Szkół Technicznych

ul. Armii Krajowej 51A

37-100 Łańcut tel. 17 225 2286

fax 17 225 6893

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sport w mediach

 

Szkoła w mediach