Oferta edukacyjna

Wspołpraca szkoły

    Zespół Szkół Technicznych w Łańcucie realizuje zadania statutowe szkoły we współpracy z pracodawcami, placówkami oświatowymi i instytucjami działającymi na rzecz oświaty. Podejmowane działania przyczyniają się do podniesienia jakości kształcenia, rozwoju szkoły, budowania jej pozytywnego wizerunku w środowisku lokalnym, a także wspierania wszechstronnego rozwoju młodzieży. Do partnerów w tym zakresie działań szkoły, należą:

 

 

Politechnika Rzeszowska

W ramach współpracy uczniowie szkoły korzystają z wykładów i ćwiczeń organizowanych przez uczelnię.                           
                                                                                                             więcej...


Podkarpacka Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa
Celem nawiązanej współpracy jest promowanie i uatrakcyjnianie form kształcenia zawodowego w zawodach branży budowlanej, adekwatnie do potrzeb uczniów i wymagań rynku pracy.
                                                                                                            więcej...

 

Klasy technikum budownictwa zostały objęte patronatem przez firmę budowlana Developres RYWAL  z siedzibą w Rzeszowie. Na mocy podpisanej umowy patronackiej uczniowie w czasie wizyt na prowadzonych przez firmę inwestycjach budowlanych poznają proces technologiczny i organizacyjny budowy budynków mieszkalnych, przemysłowych i innych.
                                                                                                           więcej...

Corocznie uczniowie klas w zawodzie technik pojazdów samochodowych w ramach „Dnia przedsiębiorczości” poznają pracę serwisu samochodowego Hoffman – serwis samochodowy, który specjalizuje się w naprawie m. in. wtryskiwaczy, Common Rail, HDI, TDI, CDI, DTI, naprawie i regeneracji turbosprężarek i wtryskiwaczy. Nauczyciele uczestniczą w organizowanych przez zakład szkoleniach branżowych. 
                                                                                                           więcej...

 

Uczniowie w zawodzie technik geodeta uczestniczą w wykładach i pokazach nowoczesnego sprzętu geodezyjnego organizowanych przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Jarosławiu, w ramach dni otwartych poznają ofertę edukacyjną uczelni.

 

Uczniowie wybranych klas uczestniczą w zajęciach praktycznych Podkarpackiej Młodzieżowej Akademii Prawa i Bezpieczeństwa zorganizowanych przez Wyższą Szkołę Prawa i Administracji w Rzeszowie. W trakcie spotkań poznają zagadnienia związane z problematyka środków odurzających, narkotyków, zagrożenia sieci internetowej, współczesne metody śledcze i inne.

 

 

Oferta edukacyjna 2024

  •  

     

     

          Nauka w technikum dla absolwentów szkół podstawowych trwa pięć lat. W tym czasie realizowane są zajęcia edukacyjne obejmujące kształcenie ogólne oraz kształcenie zawodowe w formie teoretycznej i praktycznej, dające odpowiednie przygotowanie zawodowe lub tytuł zawodowy technika, umożliwiający podjęcie pracy zawodowej bezpośrednio po ukończeniu szkoły, czego nie umożliwia ukończenie liceum ogólnokształcącego.

     

          Kształcenie ogólne w technikum jest realizowane w tym samym zakresie, co w liceum ogólnokształcącym. W przeciwieństwie do LO uczniowie wybierają nie trzy lub cztery przedmioty ogólnokształcące realizowane w zakresie rozszerzonym, tylko dwa. Przedmioty te muszą być powiązane pod względem treści nauczania z nauczanym zawodem. Po ukończeniu szkoły absolwenci technikum mogą przystąpić do egzaminu maturalnego, a po uzyskaniu świadectwa dojrzałości kontynuować naukę na wyższych uczelniach w wyuczonym lub innym zawodzie, lub specjalności.

     

         Kształcenie zawodowe obejmuje zajęcia edukacyjne realizowane w formie teoretycznej i praktycznej oraz praktykę zawodową realizowaną u pracodawcy. Liczba godzin przeznaczona na realizację kształcenia teoretycznego jest taka sama, jak liczba godzin przeznaczona na kształcenie praktyczne - w całym cyklu nauczania wynosi po 750 godzin, łącznie 1500 godzin. Nauka wiadomości i umiejętności zawodowych w wybranym przez uczniów zawodzie odbywa się na zajęciach edukacyjnych w szkole i centrum kształcenia praktycznego z zakresu wyodrębnionych kwalifikacji zawodowych, opisanych pod względem merytorycznym w podstawie programowej kształcenia w danym zawodzie. W każdym zawodzie na poziomie technikum wyodrębnione są dwie kwalifikacje.

     

         Z wiadomości i umiejętności objętych wybraną kwalifikacją, przeprowadzane są w trakcie nauki w szkole egzaminy potwierdzające kwalifikacje w zawodzie. Zdanie egzaminu z kwalifikacji zawodowej zostaje potwierdzone przez wydanie świadectwa przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną w Krakowie. Uczniowie, którzy spełnią warunek: ukończyli szkołę, uzyskali pozytywny wynik w zakresie wszystkich kwalifikacji zawodowych, uzyskują dyplom potwierdzający kwalifikacje w zawodzie. Uzyskanie dyplomu zawodowego nadaje absolwentowi szkoły tytuł zawodowy technika, uprawniający do podjęcia pracy zawodowej w wyuczonym lub pokrewnym zawodzie. Absolwenci szkoły mający uprawnienia zawodowe w wyuczonym zawodzie mogą poszerzać je, zdobywając dodatkowe uprawnienia w oparciu o system kwalifikacyjnych kursów zawodowych.

     

     

     

     

Egzaminy zewnętrzne

Matura

Egzamin zawodowy

Informacje o ochronie danych osobowych

Deklaracja dostępności strony internetowej

Partnerzy szkoły

Łańcut w liczbach

Kalendarz

maj 2024
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Goście na stronie

Odwiedza nas 201 gości oraz 0 użytkowników.

Adres Szkoły

Zespół Szkół Technicznych

ul. Armii Krajowej 51A

37-100 Łańcut tel. 17 225 2286

fax 17 225 6893

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sport w mediach

 

Szkoła w mediach